Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Srebrna A4 od Niemca


Faraday

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas pokazać się na forum. Po burzliwych poszukiwaniach pierwszego samochodu i zjechaniu północno-wschodniej Polski pod Iławą trafiłem swoja Be Piątkę. Audi zakupiona 09.11.2015 od bezpośredniego importera z Niemiec.

Silnik: 1.9 TDI 90 KM AHU

Rok: 1997

Kolor: LY7M

Przebieg: 180 000

Niby przebieg potwierdzony książką serwisową, ostatni wpis z 2012 przy 140 000 ale jaka prawda to tylko Niemiec wie ;) Fakt faktem nie widać dużego przebiegu po wnętrzu

Wyposażenie

- Klimatronic

- Antena w szybie

- ABS

- Hak Westfalia

- El szyby

- El lusterka

- Centralny zamek

- Ori podłokietnik (przód, tył)

- Światła przeciwmgłowe przód

- Zestaw głośnomówiący z radia

Zrobione

(Lista nie zbyt długa bo i samochód nie długo u mnie mam nadzieję że systematycznie będzie się powiększać)

- Kompletny rozrząd z pompą wody

- Wszystkie filtry Bosch (olej,paliwo,powietrze,kabina)

- Olej Mobil1 10w40

- Wymieniona pompka centralnego (centralny z pilota)

- Dorobiłem 2 nowe kluczyki (scyzor + plastikowy)

- Wymieniłem radio na Alpine UTE-72BT

- Kompletnie oświetlenie LED wnętrza

- Wymiana silnika wycieraczek

- Nowe pióra wycieraczek

- Klubowe ramki tablic

- Montaż mikrofonu i podpięcie pod radio (zestaw głośno mówiący z radia)

- Naprawa immo

- Białe kierunki + białe żarówki

- Nowe buty na wiosnę

- Wahacz dół prawy przedni FEBI

- Nowe świeczki SWAG

- Kierownica polift

- Spryski mgiełkowe

- Uchylana tylna klapa z pilota

Do zrobienia:

- Wymiana zegarów na full FIS

- Wymiana głośników

- Wymiana kratek nawiewu na polift

- Polerka na wiosnę

- Prawe lustro od Anglika

- Nowy akumulator

- Ramiona wycieraczek od Paska B5 FL + nowe pióra

- Osuszacz Klimatyzacji

- ...

3013p8p.jpg

vxyp1e.jpg

2cosivm.jpg

afh341.jpg

sy9qgp.jpg

825196c901b8726124000fd562137ff4.jpg

2uzqa0n.jpg

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pow. Ostródzki (widać po tablicach) :) Większe zmiany tzn. ? Lista zmian w 1 poście, zobaczymy jakie pomysły czas przyniesie : )

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że sprzęgło łapie wysoko wcale nie oznacza, że trzeba wymieniać... Może być tak, że będziesz jeździł i jeździł i jeździł :) I jeździł :) nie wiem jak u reszty forumowiczów, ale w mojej łapie wysoko i chyba w większości którymi jeździłem, nie pamiętam już teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kolego nie zachowuj się jak skończony wieśniak i odpuść sobie zabiegi typu skrzynie basowe itp. Takie coś jest modne w golfach z ledami od chińczyka i pod remizą. Szanuj to, że jako pierwsze auto kupiłeś Audi i trzymaj je w oryginale lub na OEM'owych częściach.
Z własnego doświadczenia powiem, że z tyłu nie ma dużej rzeźby z większymi głośnikami w półce. W poprzednim A4 nie miałem z tyłu nic i założyłem 2x JVC 16cm dwudrożne z eleganckimi maskownicami. Teraz mam oryginalne nagłośnienie BOSE z 8 głośnikami, radiem 2DIN i oryginalnym wzmacniaczem. I na twoim miejscu szukałbym czegoś takiego, a wieśniaczenie z tubami itp. zostawił kolegom spod sklepu.

Z full fisem nie będziesz miał łatwo, tym bardziej jeśli już dorobiłeś zapasowe kluczyki pod ten zegar. Chyba, że pozbędziesz się immo, albo ktoś znajomy Ci zaprogramuje pod nowy zestaw zegarów. Chciałem coś takiego u siebie zrobić, ale dokładniej wyliczam sobie spalanie przeliczając kilometraż od tankowania do tankowania niż na kompie - one lubią przekłamywać.
Podświetlane kratki nawiewu jak najbardziej fajna rzecz + lampka ambiente w sufit i będzie super. Postaraj się jeśli już chcesz polift kierownicę i kratki, zorganizować sobie tunel poliftowy.
Z zewnątrz jedyne co to białe kierunki w błotnik. Przedlifowe A4 też ma swój urok i gdybym teraz miał przedlifta ( mam po lifcie ) to nic bym w nim nie zmieniał.

Pozdro!

PS. Pamiętaj, to jest AUDI, nie golf, nie zwieśniacz jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kolego nie zachowuj się jak skończony wieśniak i odpuść sobie zabiegi typu skrzynie basowe itp. Takie coś jest modne w golfach z ledami od chińczyka i pod remizą. Szanuj to, że jako pierwsze auto kupiłeś Audi i trzymaj je w oryginale lub na OEM'owych częściach.

Z własnego doświadczenia powiem, że z tyłu nie ma dużej rzeźby z większymi głośnikami w półce. W poprzednim A4 nie miałem z tyłu nic i założyłem 2x JVC 16cm dwudrożne z eleganckimi maskownicami. Teraz mam oryginalne nagłośnienie BOSE z 8 głośnikami, radiem 2DIN i oryginalnym wzmacniaczem. I na twoim miejscu szukałbym czegoś takiego, a wieśniaczenie z tubami itp. zostawił kolegom spod sklepu.

Z full fisem nie będziesz miał łatwo, tym bardziej jeśli już dorobiłeś zapasowe kluczyki pod ten zegar. Chyba, że pozbędziesz się immo, albo ktoś znajomy Ci zaprogramuje pod nowy zestaw zegarów. Chciałem coś takiego u siebie zrobić, ale dokładniej wyliczam sobie spalanie przeliczając kilometraż od tankowania do tankowania niż na kompie - one lubią przekłamywać.

Podświetlane kratki nawiewu jak najbardziej fajna rzecz + lampka ambiente w sufit i będzie super. Postaraj się jeśli już chcesz polift kierownicę i kratki, zorganizować sobie tunel poliftowy.

Z zewnątrz jedyne co to białe kierunki w błotnik. Przedlifowe A4 też ma swój urok i gdybym teraz miał przedlifta ( mam po lifcie ) to nic bym w nim nie zmieniał.

Pozdro!

PS. Pamiętaj, to jest AUDI, nie golf, nie zwieśniacz jej.

Ma 1997 wiec raczej jeszcze immo poza zegarami jest w każdym razie ja mam

Odnośnie subwoofera aktywnego to nie przesadzaj z tymi golfami coś małego dla dobrego podbicia basu nie jest złym pomysłem a na pewno już prostszym i tańszym rozwiązaniem niż prucie auta by instalke bose położyć nie wspominając już o zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co ma skrzynia basowa do niskich tonów z wieśniaczeniem samochodu ? Z zęwnątrz jej nie widać i nie ma służyć po to żeby wszystkie plastiki w środku latały, ma po prostu zaznaczać niski ton, niestety u mnie są 4 głosniki w oryginale i tak bym chciał utrzymać. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wkłada głośników w tylną półkę to dopiero wieś straszna, ani to nie wygląda ani to nie gra. Z przodu chce rzucić woofery i tweetery ale z tym się wiążą jakieś dystanse i tego jeszcze nie przyswoiłem ale na to przyjdzie czas po nowym roku. Z tego co się orientuje i w Bose w A4 B5 był subwoofer czyli co Bose = wieś ? Nie będę wstawiał ani Bose ani tunelu na 2 Din bo to astronomiczne koszty i kupa roboty, to co jest (i będzie) w zupełności mi wystarcza. Z full fisem nie będzie większego problemu bo przedliftem immo jest przy stacyjce :). Nad białymi kierunkami myślałem i w sumie zapomniałem wrzucić w listę życzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co ma skrzynia basowa do niskich tonów z wieśniaczeniem samochodu ? Z zęwnątrz jej nie widać i nie ma służyć po to żeby wszystkie plastiki w środku latały, ma po prostu zaznaczać niski ton, niestety u mnie są 4 głosniki w oryginale i tak bym chciał utrzymać. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wkłada głośników w tylną półkę to dopiero wieś straszna, ani to nie wygląda ani to nie gra. Z przodu chce rzucić woofery i tweetery ale z tym się wiążą jakieś dystanse i tego jeszcze nie przyswoiłem ale na to przyjdzie czas po nowym roku. Z tego co się orientuje i w Bose w A4 B5 był subwoofer czyli co Bose = wieś ? Nie będę wstawiał ani Bose ani tunelu na 2 Din bo to astronomiczne koszty i kupa roboty, to co jest (i będzie) w zupełności mi wystarcza. Z full fisem nie będzie większego problemu bo przedliftem immo jest przy stacyjce :). Nad białymi kierunkami myślałem i w sumie zapomniałem wrzucić w listę życzeń :)

Głośniki w tylnej półce występują oryginalnie w b5. Jeżeli znajdziesz półkę z oryginalnymi maskownicami ( 50-100zł ) i wmontujesz tam dobre głośniki to będą się doskonale spisywać i podbijać bas. Zaoszczędzisz miejsca w bagażniku. Trochę się mylisz. Mam BOSE oryginalne i z tyłu jedynie pod półką jest wzmacniacz co wcale nie pochłania przestrzeni bagażowej, a niskie tony grają głośniki w półce. Jeżeli jesteś na tyle młody, że masz dopiero pierwsze auto, to nie dziwie się, że jarają cię tematy skrzyń basowych i nieoryginalnych radioodtwarzaczy.

Życzę Ci wszystkiego dobrego w przygodzie z tym bądź co bądź doskonałym autem ( miałem cztery Aczwórki w tym jedną identyczną jak twoja ). Staraj się nie zachłysnąć bakcylem modów i grzebania przy pierwszym aucie bo b5 idzie szybko zepsuć. Mam tu na myśli wkładanie angel-eyesów, jakichś chromowanych ramek na zegary, czy brzydkich alusów. Trzymaj ori i będzie idealnie.

Informuj na bieżąco co modzisz. Mam nadzieje, że jeśli wypalisz z jakąś głupotą to koledzy forumowicze będą cię skutecznie powstrzymywać.

PS. Jakiś czas temu chłopak założył tutaj temat A4. Czerwone r. 95 jeszcze z czarnymi klamkami i lusterkami. Włożył tam progi z laminatu, szpojler na klape, ledowe lampy i kawał rynny na końcówce. Był święcie przekonany, że robi sztos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Weź kolego nie zachowuj się jak skończony wieśniak i odpuść sobie zabiegi typu skrzynie basowe itp. Takie coś jest modne w golfach z ledami od chińczyka i pod remizą. Szanuj to, że jako pierwsze auto kupiłeś Audi i trzymaj je w oryginale lub na OEM'owych częściach.

Chłopie co Ty pierdzielisz? Mam nadzieje że żartowałeś :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam umnie też łapie wysoko, ale dużo B5 tak ma. Zmieniając na nowe sprzęgło nie ma pewności że będzie łapać niżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf to mnie troche uspokoiliście bo wiadomo sprzęgło to dość duży wydatek, wcześniej jeździłem Pugiem 307 albo Oplem Merivą i tam sprzęgło łapie od samego dołu stąd moje przekonanie że to usterka :) W sumie już się teraz przyzwyczaiłem tylko dziwnie jak wsiadam w w/w samochody, to pierwsza dwa ruszenia zanim się przestawię wyglądają jak na pierwszej lekcji jazdy ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania ze tuba w bagażniku to dla szpanerów którzy w lato otwierają okna muza na full zimny łokieć i myśli że kozak.

Ale jak kto lubi ja dołożyłem tylko 2 głośniki BOSE od A8 na tylną półkę i mi pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego skrzynia basowa w bagażniku rodzi taki niesmak a głośniki w półce już nie. Przejrzałem fora CA i wszędzie jak jeden mąż wszyscy odradzają głośniki w półce. Niestety CA będzie musiało zaczekać, dziś zauważyłem że przy wolnej jeździe (predkosc do 20 km/h) słychać dziwny łomot przy prawym kole przy większych prędkościach nic nie słychać, podejrzewam że to ten nieszczęsny tłoczek hamulca hałasuje i po nowym roku do mechaniora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób jak uważasz to Twoje autko, odnośnie tego nagłośnienia to możesz dołożyć tube z avanta jest miejsca z lewej strony w lifcie tylko niewiem jak jest w przedlifcie.

U siebie tak planuje z tą tubo, ma te bose jakość fajna ale z moco to cwaniaczy, procesor oszukuje jak dasz na fula ścisza automatycznie niskie basy i generuje głośniejsze średnie tony .

Spalić tego nie można ot taki to tylko plus.

Także pod remizo, jak robie drifta, piłując na jedynce, nie moge przyszpanować głośniej a szkoda, bo laski mnie nie słyszo :wink: ( oczywiście to żartuje) :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze w zestawach kin domowych nie dawali zamiast subwoofera półki na ścianę z głośnikami [emoji23] [emoji23] [emoji23] ...żeście się tych subwooferów uczepili ja mam i glosniki w półce oraz subwoofer w bagażniku który podbija niskie tony i bynajmniej nie przyszło mi nawet do głowy żeby z otwartymi oknami jeździć czy niewiadomo co jeszcze no chyba ze ktoś subwoofer planuje kupić do wybicia tylnej szyby przez rezonans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec spamu u kolegi w temacie chce zakładać tubę to niech zakłada jego OOOO jego sprawa

powodzeniu w modzeniu :)

Ps.

Kolorek taki jak mój:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha zwiesniaczylem swoje audi bo kupilem skrzynie basowa :-D Czas kupic gulfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie większość skupiła się na Tubie a CA to jakiś odległy plan, są inne priorytety np. kierownica :naughty:

Dziś wpadły w moje ręce białe kierunki boczne, tylko mały problem bo nie mogę ściągnąć starych :facepalm:

Samochód już na białych kierunkach ;)) Od razu lepiej. Jakby kto potrzebował pomarańczowe oddam za dobre piwo

Dziś zaczął skrzypieć pedał od sprzęgła , trochę WD-40 i smaru silikonowego i jest nieco lepiej choć jeszcze coś tam słychać, będę musiał ponowić operację :)

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...