Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje 2016 - Albania


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Witam wszystkich, jest plan na wakacje 2016 - Albania.

Termin wyjazdu to 10.08 powrót 20.08. Miejscowość do której zmierzamy to okolice Himare. Bez rezerwacji hotelu, wyjazd jest w "ciemno" ale z tego co się orientuje ze znalezieniem hotelu nie powinno być żadnego problemu. ( na miejscu podejrzewam że będzie taniej, można negocjować cenę itd )

Jedziemy busem który już jest zarezerwowany na ten termin. Jest nas 6 osób (3 pary) i szukamy jeszcze jednej pary która ma ochotę na taki wypad :)

Nie jest to nasz pierwszy wypad bo już takie akcje , tylko że bardziej spontaniczne były organizowane.

Mniej więcej koszt takiego wypadu to około 2500 zł na osobę. ( wszystko zależy od tego jak będzie się szaleć wiadomo, ale tej ceny przy "normalnym" życiu wakacyjnym nie powinniśmy przekroczyć).

Osoby zainteresowane zachęcam do kontaktu ze mną , zapewniamy świetny klimat i miłą atmosferę :)

Zachęcam ludzi którzy byli już w tym kraju, do udzielania cennych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Jedyne co mi się kojarzy z Albanią to to:

https://www.youtube.com/watch?v=vYXbVuwHkec

a tak poważnie to rozważałem właśnie w tym sezonie Albanię ale jednak inny kierunek wypadł. Piękny kraj, morze, góry, kumpel był tam na weselu kilka lat temu i chwalił sobie jedzonko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byliśmy w Albanii 2 lata temu we wrześniu samochodem zatrzymaliśmy się w mieście Vlora ,w miejscu do którego się wybieracie jest piękna plaża.Himare mieści się w przełęczy Llogara która jest przepiękna niestety jazda nią nie pozwala na przekroczenie 50 km /h ze względu na obsuwające się skamieniałe pobocza. To jedyna droga z Vlory do Sarandy Centrum miasta Vlora jest godna polecenia jak również miasta Saranda położona niedaleko waszego miejsca docelowego ,to chyba najpiękniejsze miasto w Albanii.Warto zobaczyć też tzw. cud Albanii to BLUE EYE (mnóstwo filmików na yt) nawet filmiki nie oddają tego jak ujrzeć w realu. a stamtąd daleko nie macie .Nie zapomnijcie butów do wody plaże są mega kamieniste,jadąc autem w przełęczy uważajcie również na zwierzęta głównie kozy krowy konie psy owce .Jeśli chodzi o hotele to o tej porze roku nie ma problemów wręcz stoją przed hotelami i zapraszają ceny są do negocjacji,w czasie jak byliśmy wahały się około 8-10 euro za os za dobrej klasy hotel,o tej porze roku nie ma już możliwości skorzystania ze skuterów wodnych,gdyż dla nich sezon zamknięty poza tym temp ok 28 st . Mam nadzieje ,że choć troszkę pomogłem, życzę miłego urlopu i spokojnej trasy ps nasz czas z Gdyni do Vlore to 32 godz z kilkunastoma przerwami po 15 min ,pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zeszłym roku w Albanii, mega polecam sporo taniej niż w Polsce, piękna pogoda, przyjaźni ludzie. Dobry obiad z winem +/- 30 zł Stacjonowałem w miejscowości Sarande, skąd wypożyczyłem samochód i zwiedziłem okolicę. Polecam miejscowe brandy w cenie 17zł za 0,7 - Skenderbeu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za info , nikt nie jest chętny na taki wypad ? :D

ja dopiero wrociłem z turcji :) a albanie odwiedze za rok moze 2 by zobaczyc czy rozwinie sie tak jak chorwacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram się z rodziną do Albanii właśnie do Sarande swoim audi- ostatni tydzień lipca i pierwszy sierpnia. Zastanawiam się czy jechać na 19tkach (zawieszenie 1BA- także stoi dość wysoko) czy lepiej jakieś kartoflaki 16tki zakupić na ten wyjazd. Kto był niech powie czy drogi są tragiczne czy nie. Jedziemy jak zwykle w ciemno.

Jak wrócę to dam znać jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej do Albanii we wrzesniu na 15 dni samolotem ze sniadanami za 1750 zl ? :)

http://www.millennium.travel/informacje/albania_samolotem,202.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolotem to nie jest to , nie ma takiej frajdy :) po za tym chcemy przejechać ta przełęcz llagara; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym samochodem nie zatrzymasz się tutaj czy tam itd poza tym co tam 15 dni będziesz robił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram się z rodziną do Albanii właśnie do Sarande swoim audi- ostatni tydzień lipca i pierwszy sierpnia. Zastanawiam się czy jechać na 19tkach (zawieszenie 1BA- także stoi dość wysoko) czy lepiej jakieś kartoflaki 16tki zakupić na ten wyjazd. Kto był niech powie czy drogi są tragiczne czy nie. Jedziemy jak zwykle w ciemno.

Jak wrócę to dam znać jak było.

śmiało możesz jechać - nawierzchnia dróg jest prawie idealna, nie ma dziur. Wiele dróg zostało dopiero niedawno zbudowanych (do końca lat 80, a na pewno do końca życia Hoxhy, Albańczycy nie mieli własnych aut więc i drogi nie były potrzebne)

W 2015 przejechałem Mazda 3 calą Albanię (od Szkoder aż do Sarande). Auto ma chyba 9 cm prześwitu :) i ani razu o nic nie zaczepiłem (raz tylko zagrzęzłem w górach w okolicy Baalsh ale to dłuższa historia - drogi generalnie tam nie było, a ja pojechałem trochę omyłkowo tamtędy).

Na drogach trzeba uważać na zwierzęta - często idą nawet poboczem dwupasmówki.

Ciekawostką są patrole drogówki...piesze (bez radiowozów) aczkolwiek obcokrajowców raczej nie łapią.

A i jeszcze jedno - na albańskim rondzie pierwszeństwo ma...samochód jadący z lewej strony (czyli odwrotnie niż u nas). Generalnie ALbańczycy jeżdżą w dosyć nieukładany sposób, choć jakichś zabójczych prędkości nikt tam nie rozwija.

Co jeszcze - stacje paliw i myjnie na każdym kroku. Saranda to raczej typowo betonowy kurort - no ale co kto lubi - ja sam mieszkałem trochę poza miastem.

Edytowane przez sprat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...