Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Docieranie silnika w nowym samochodzie - źródła wiedzy


misku

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie i nienerwowo, czy od razu dawać w palnik? Czytajcie, oglądajcie i wyróbcie sobie własne zdanie.

Sam kiedyś szukałem informacji na temat docierania silników w nowych samochodach, więc teraz chciałbym podzielić się moim małym zbiorem internetowych źródeł, które znalazłem, i które mogą posłużyć jako podstawa do rozwijania tematu. Nowe źródła mile widziane.

Artykuły
PL
EN
Video
PL
EN
Edytowane przez misku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym czytałem ostatnio dość sporo. I doszedłem do wniosku, że przerz pierwsze ok. 1500 km trzeba ostrożniej jeździć (nie pałować na zimnym, nie gazować do końca obrotów). Nawet w instrukcji nowego Audi jest żeby nie korzystać przez pierwsze tysiąc km z całej puli obrotowej. Dopiero między 1000 a 1500 można je powoli zwiększać. Ale tez czytalłem, że trasa jest bardzo złym pomysłem na dotarcie silnika gdyś nie korzysta się wtedy w niego w każdych warunkach. To wszystko ma poźniej wpływ na spasowanie części, a więc i na trwałość i w jakiś sposób na charakterystykę silnika.

W fabryce silnik jest dotarty tylko wstępnie. Ale nadal na początku warto uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...