Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6/B7] Wymiana napędu CD/DVD w RNS-E


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana napędu CD/DVD w RNS-E

Potrzebne narzędzia:

sam57501280x768.jpg

1. Zaczynamy od dołu, wykręcamy dwie śrubki.

sam57491280x768.jpg

2. Odwracamy RNSa i od góry wykręcamy trzy śrubki.

sam57451280x768.jpg

3. Z lewej i prawej strony wykręcamy śrubkę.

11280x768z.jpg

31280x768s.jpg

4. Zdejmujemy górną pokrywę.

5. Śrubokrętem krzyżowym wykręcamy dwie śrubki z napędu i szczypcami odpinamy wtyczkę.

sam57411280x768.jpg

sam57421280x768.jpg

6. Z lewej i prawej strony wykręcamy po pięć śrubek

21280x768.jpg

41280x768.jpg

7. Mamy już odkręcony przedni panel to możemy wysunąć wyświetlacz.

8. Wysuwamy go od spodu i uważamy na taśmę która idzie do wyświetlacza.

sam57441280x768.jpg

sam57431280x768.jpg

sam57381280x768.jpg

9. Teraz możemy zdemontować boczne "blaszki", wysuwa się je bardzo prosto. Przed zdemontowaniem warto popatrzeć jak są zamontowane.

sam57371280x768.jpg

10. Odkręcamy dwie przednie śrubki mocujące napęd. Tutaj przydaje się grzechotka, ze względu na ograniczający dostęp przedni panel.

sam57361280x768.jpg

11. Teraz możemy wyjąć napęd i odpiąć taśmę.

sam57311280x768.jpg

12. Przed zdjęciem taśmy należy ją odblokować, można użyć płaskiego śrubokrętu.

sam57271280x768.jpg

sam57281280x768.jpg

13. Wymieniamy napęd, taśmę blokujemy najlepiej szczypcami i składamy wszystko w odwrotnej kolejności.

Podziękowania dla dydo za pomoc i udostępnienie RNSa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko Tomek - 200zł zaoszczędzone :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydatna instrukcja :)

wprawdzie rok temu zaoszczedzilem 200 zl bo wzialem sie za wymiane sam ale teraz z pomoca tej porady nikt nie powinien miec problemu z samodzielna wymiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200zł za pół godzinki roboty, to moim zdaniem trochę za dużo. Jeśli ktoś miałby namiary na jeszcze tańszy napęd do RNS-E, to byłbym wdzięczny za info :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Tomi - mnie właśnie czeka zmiana napędu i już wiem, że nie pojedzie do naviservice :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky Bastard :decayed:

A ch... tam - dziś doszedł do mnie napęd z Impel'a. Byłem pewny, że sprzedają nowe części, ale odkąd zobaczyłem stan faktyczny przedmiotu, to mam niemałe wątpliwości :shocked:

Napęd zwiesza cd (nie ma mowy o czytaniu czegokolwiek - również cd, które w starym chodzą bez problemu), które chce się włożyć, chodzi jak traktor, i usiłuje wciągać cd nawet jak nic w pobliżu nie ma :wallbash:

Idzie jutro do reklamacji, bo bez mojej pomocy nie może nawet wciągnąć sam cd......no comment.

Apropo samej wymiany, to napęd który u mnie siedział ma inne oznaczenie niż podał Tomek wyżej, ale poza tym nie różni się rozwiązaniami technicznymi.

Sama wymiana też "troszkę" inaczej wygląda. Trzeba odkręcić 2 śruby zaznaczone przez Tomka z tylnej części navi (u mnie nie ma otworów w płytce, do których można by przykręcić te zaznaczone jako przednie) oraz 2, które znajdują się od frontu (pod panelem).

Trzeba ściągnąć zabezpieczenia boczne, wysunąć panel maksymalnie ile się da i wtedy można kombinować jak to wykręcić.

Dopiero wtedy napęd wychodzi całkowicie.

Z drugiej strony napędu jest tylko jedno podłączenie taśmy (zaznaczone w narożniku) - druga strona podłączana jest do płytki w navi.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky Bastard :decayed:

A ch... tam - dziś doszedł do mnie napęd z Impel'a. Byłem pewny, że sprzedają nowe części, ale odkąd zobaczyłem stan faktyczny przedmiotu, to mam niemałe wątpliwości :shocked:

Napęd zwiesza cd (nie ma mowy o czytaniu czegokolwiek - również cd, które w starym chodzą bez problemu), które chce się włożyć, chodzi jak traktor, i usiłuje wciągać cd nawet jak nic w pobliżu nie ma :wallbash:

Idzie jutro do reklamacji, bo bez mojej pomocy nie może nawet wciągnąć sam cd......no comment.

Apropo samej wymiany, to napęd który u mnie siedział ma inne oznaczenie niż podał Tomek wyżej, ale poza tym nie różni się rozwiązaniami technicznymi.

Sama wymiana też "troszkę" inaczej wygląda. Trzeba odkręcić 2 śruby zaznaczone przez Tomka z tylnej części navi (u mnie nie ma otworów w płytce, do których można by przykręcić te zaznaczone jako przednie) oraz 2, które znajdują się od frontu (pod panelem).

Trzeba ściągnąć zabezpieczenia boczne, wysunąć panel maksymalnie ile się da i wtedy można kombinować jak to wykręcić.

Dopiero wtedy napęd wychodzi całkowicie.

Z drugiej strony napędu jest tylko jedno podłączenie taśmy (zaznaczone w narożniku) - druga strona podłączana jest do płytki w navi.

Pozdrowionka

szok...skad wytrzasnales ten "nowy"naped ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linka podanego przez Tomka w pierwszym poscie. Sprawa jednak załatwiona jak najbardziej poprawnie. Przesyłka wrócona dziś do nadawcy, który zobowiązał się oddać pieniążki wraz z kosztem przesyłki.

Właściciel od razu odpowiedział na mojego maila, był niemało zdziwiony, że coś takiego do mnie wysłano (towar stwierdził że nie był otwierany u nich i najprawdopodobniej uległ uszkodzeniu podczas podróży z Singapuru).

Niestety, ale sprzedali w czwartek i piątek ostatnie 4 sztuki i wymienić nie mogli.

W związku z tym nie mam podstaw, żeby stwierdzać, że firma nie solidna - mam nadzieję, że kaska dotrze na konto :decayed:

Na plus bardzo szybka przesyłka (niecałe 24 h) i miła profesionalna obsługa :good:

RNS-E jedzie w poniedziałek/wtorek do Józefowa do www.naviservice.com.pl :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky Bastard :decayed:

A ch... tam - dziś doszedł do mnie napęd z Impel'a. Byłem pewny, że sprzedają nowe części, ale odkąd zobaczyłem stan faktyczny przedmiotu, to mam niemałe wątpliwości :shocked:

Napęd zwiesza cd (nie ma mowy o czytaniu czegokolwiek - również cd, które w starym chodzą bez problemu), które chce się włożyć, chodzi jak traktor, i usiłuje wciągać cd nawet jak nic w pobliżu nie ma :wallbash:

Idzie jutro do reklamacji, bo bez mojej pomocy nie może nawet wciągnąć sam cd......no comment.

Apropo samej wymiany, to napęd który u mnie siedział ma inne oznaczenie niż podał Tomek wyżej, ale poza tym nie różni się rozwiązaniami technicznymi.

Sama wymiana też "troszkę" inaczej wygląda. Trzeba odkręcić 2 śruby zaznaczone przez Tomka z tylnej części navi (u mnie nie ma otworów w płytce, do których można by przykręcić te zaznaczone jako przednie) oraz 2, które znajdują się od frontu (pod panelem).

Trzeba ściągnąć zabezpieczenia boczne, wysunąć panel maksymalnie ile się da i wtedy można kombinować jak to wykręcić.

Dopiero wtedy napęd wychodzi całkowicie.

Z drugiej strony napędu jest tylko jedno podłączenie taśmy (zaznaczone w narożniku) - druga strona podłączana jest do płytki w navi.

Pozdrowionka

Jednak jest z tym trochę więcej roboty niż myślałem ale da się to wymienić samemu i Ty KOval jesteś tego żywym przykładem :wink4:

Co do oznaczenie napędu, to mój stary napęd też ma inne oznaczenie (DV35M110) niż to, które podałem tutaj i jak na razie działa bez problemu. Może to po prostu nowsza seria.

Z linka podanego przez Tomka w pierwszym poscie. Sprawa jednak załatwiona jak najbardziej poprawnie. Przesyłka wrócona dziś do nadawcy, który zobowiązał się oddać pieniążki wraz z kosztem przesyłki.

Właściciel od razu odpowiedział na mojego maila, był niemało zdziwiony, że coś takiego do mnie wysłano (towar stwierdził że nie był otwierany u nich i najprawdopodobniej uległ uszkodzeniu podczas podróży z Singapuru).

Niestety, ale sprzedali w czwartek i piątek ostatnie 4 sztuki i wymienić nie mogli.

W związku z tym nie mam podstaw, żeby stwierdzać, że firma nie solidna - mam nadzieję, że kaska dotrze na konto :decayed:

Na plus bardzo szybka przesyłka (niecałe 24 h) i miła profesionalna obsługa :good:

RNS-E jedzie w poniedziałek/wtorek do Józefowa do www.naviservice.com.pl :gwizdanie:

Z jednej strony dobrze, że z zwrotem pieniążków nie było problemów i firma profesjonalnie podeszła do sprawy. Z drugiej strony szkoda, że nie udało Ci się bez komplikacji wymienić ten napęd, bo można by było rozbudować ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego napedu szukalem dwa tygodnie na allledrogo i znalazlem go na aukcji audi a4 b7 2007 czesci.Trzeba pytac i tyle bo sam naped do navi jest malo osiagalny na aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobrze, że z zwrotem pieniążków nie było problemów i firma profesjonalnie podeszła do sprawy. Z drugiej strony szkoda, że nie udało Ci się bez komplikacji wymienić ten napęd, bo można by było rozbudować ten temat.

Pozdrawiam

Kaska jeszcze nie wpłynęła, ale mam nadzieję, że problemu nie będzie :wink4: - jak napisałem, dość konkretne podejście do rzeczy ze strony sprzedawcy.

Moja navi jeszcze nie pojechała do Józefowa, bo tymczasowo kaska idzie na sofcik :kox:, ale będę się kontaktował z IMPEL'em, czy będą jakieś nowe napędy w najbliższym czasie (choć sprzedawca nie gwarantuje, stąd jego decyzja o zwrocie gotówki) i może wyjdzie jakieś fotostory jak się zdecyduję :wink4:

Rozmawiałem ostatnio z kobra7 i z tego co wiem, to mi powiedział, to lepiej dać te 600pln i wysłać navi do Józefowa, bo RNS-E ma to do siebie, że jest cholernie delikatna :thumbdown:

Przyznam się bez bicia, że sam ułamałem jedną stronę (ok 2 mm) osłony wtyku do połączenia panelu przedniego (okropnie delikatne gówienko) - nie ma to kompletnie znaczenia, jeśli chodzi o działanie, czy trzymanie się styku, ale mnie w oczy raziło, bo nie lubię fuszerki :wallbash:

ja swojego napedu szukalem dwa tygodnie na allledrogo i znalazlem go na aukcji audi a4 b7 2007 czesci.Trzeba pytac i tyle bo sam naped do navi jest malo osiagalny na aukcji.

Rozumiem Maniu, że wyjęty napęd masz z navi, a nie nowy?? Jeśli tak, to czy dostałeś na niego jakąś gwarancję?? Jaką masz pewność, że nie padnie za chwilę jak stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Maniu, że wyjęty napęd masz z navi, a nie nowy?? Jeśli tak, to czy dostałeś na niego jakąś gwarancję?? Jaką masz pewność, że nie padnie za chwilę jak stary?

Tak,naped mam wyjety z innej navi i nie dostalem na niego gwarancji.Nawet gdybym dostal to juz dawno by sie skonczyla,bo naped chodzi u mnie dwa lata juz bez zadnych problemow :)

Sam naped mam zamocowany tak jak u Ciebie KOval81.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może przypadek że płyta nie chciała wyjść z RNS-E a jak wyszła to później były problemy z włożeniem, cos terkotało w środku itp? I pokazuje później komunikat że źle płyta została włożona mimo że niema tam płyty? Bo mi się dzisiaj takie coś zrobiło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może przypadek że płyta nie chciała wyjść z RNS-E a jak wyszła to później były problemy z włożeniem, cos terkotało w środku itp? I pokazuje później komunikat że źle płyta została włożona mimo że niema tam płyty? Bo mi się dzisiaj takie coś zrobiło :/

bardzo mozliwe ze system wciagajacy i oddajacy plyte jest uszkodzony lub cos wyskoczylo z prowadzenia i nie dziala tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może przypadek że płyta nie chciała wyjść z RNS-E a jak wyszła to później były problemy z włożeniem, cos terkotało w środku itp? I pokazuje później komunikat że źle płyta została włożona mimo że niema tam płyty? Bo mi się dzisiaj takie coś zrobiło :/

Dokładnie to samo miałem na tym opisanym wyżej uszkodzonym napędzie, więc najprawdopodobniej to właśnie jego wina. Po obu stronach wejścia do napędu są bolce, które się rozchodzą i schodzą, zależnie od tego, czy płyta jest wciągana, czy wypychana. U mnie jak się oba zawiesiły, to napęd ani nie oddawał, ani nie przyjmował nic, natomiast skrzeczał niemiłosiernie co moment, próbując coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nic nieda się z tym zrobić samemu i muszę kupić napęd np. z stąd? http://www.impelshop.com/?item=8851 ? Bo wczoraj chciałem jeszcze sprawdzić czy może jednak jakoś odblokuje sie navi, ale później po włożeniu płyty teraz wogóle niemogę jej wyjąć a gdy naciskam przycisk właśnie wysunięcia płyty to napęd nie reaguje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nic nieda się z tym zrobić samemu i muszę kupić napęd np. z stąd? http://www.impelshop.com/?item=8851 ? Bo wczoraj chciałem jeszcze sprawdzić czy może jednak jakoś odblokuje sie navi, ale później po włożeniu płyty teraz wogóle niemogę jej wyjąć a gdy naciskam przycisk właśnie wysunięcia płyty to napęd nie reaguje :/

napisze jeszcze raz to co pisalem Ci na pv-wyciagnij navi,rozbeirz i sprawdz co jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.impelshop.com/?item=8851

W pierwszym poscie autor podał adres :wink4: Ale bardzo szybko schodziło im to z półki (5 szt poszło w 3 dni) i nie wiem czy nadal mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...