Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana podsufitki Sedan


Młody_drog

Rekomendowane odpowiedzi

No, żeby dopełnić efekt super skóry w aucie, trzeba zainstalować czarną podsufitkę z wersji s line! Dorwałem taką razem z fotelami no i długo nie czekała na założenie! Trochę było roboty bo razem około 4 godziny ale efekt jest powalający!!

Na początek powiem, że tutaj trzeba naprawdę cierpliwości, niektóre plastiki wyciągałem po 4 razy żeby je potem dobrze spasować ale efekt końcowy 10/10.

Czas pracy : u mnie około 4h ale bez dokładnego writeupa
Potrzebne narzędzia: śrubokręty płaskie, torxy

Skala trudności 1-5 myślę, że zasługuje na 4 gdyż nieraz już chciałem to wszystko rzucić w pi*** :P

1:
Odkręcamy wszystkie uchwyty: kazdy z nich ma po 2 śruby (torx) pod zaślepkami które podważamy płaskim śrubokrętem:
100903_165715%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg

2.
Odchylamy zaślepkę kurtyny (napis airbag) za nią też znajduje się śruba na torxa:
100903_170145%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg

3.
Ściągamy lampkę przednią:
Do tego stanu ściągamy osłony gdyż są one na zaczepy, potem trzeba już odkręcić dwie zaznaczone na czerwono śrubki:
100903_171240%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg

4:
Odpinamy tylną lampkę (wychodzi ona po podważeniu śrubokrętem)
100903_170438%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg

5:
Rozbieranie zaczynamy od tyłu:

6:
Ściągamy panel przysłaniający antene, jest on na zaczepy więc trzeba energicznie pociągnąć w dół (schodzi łatwo dosyć)
100903_172317%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg

7:
Po zdjęciu panelu pokażą nam się po bokach dwie śruby które trzymają listwę boczną. Odkręcamy je torxem i z wyczuciem ciągniemy do siebie: są na zaczepach! Nie ściągamy całej listwy gdyż przednia trzyma ją na środku

8: Idziemy do przodu, po zdemontowaniu uchwytów listwa trzyma się już tylko na zaczepach, energicznie (ale z wyczuciem) ciągniemy do siebie i schodzi.
100903_172002%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg

9: Wtedy na środku (łaczeniu tylnej listwy z przednią) widzimy takie coś:
100903_172842%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg

10: 'Wyrywamy' tylną listwę do tego momentu a później przekręcamy ją żeby wyszła z tej metalowej srebrnej wsuwki.

11: Robimy to samo z dwóch stron

12: Teraz bierzemy się za demontaż 'daszków' i tego czegoś nad lusterkiem (mały daszek)

13: Daszek odpinamy z jednej strony, z drugiej strony pod zaślepką jest śruba, odkręcamy i przekręcamy daszek w dół a potem wyciągamy w dół.
100903_171926%20%5BHDTV%20(1080)%5D.jpg

14: Z tyłu na środku jest jeden zaczep który trzyma podsufitkę, wyrywamy go w dół i cały tył już nam wisi

15: Oprócz tego to podsufitka tylko nam się trzyma na przednich 'trzymaczach' daszków, ściągamy z nich obudowe (w dół) i potem wychodzą spokojnie, podsufitkę mamy wyciągniętą!

16: składamy odwrotnie

Niestety nie mam dużo zdjęć z tego etapu ale mam nadzieję, że pomoże wam to przy waszych następnych modyfikacjach :)

Zrobię fotkę w dzień to zobaczycie efekt, moim zdaniem też powalający, a ze skórą to już w ogóle full wypas!
Pozdro

@coypright by Młody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w avancie jest prawie tak samo, ale trzeba odkrecac kurtyne niestety pod nia sa sruby montażowe elementów podsufitkie, czas okolo 4 h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta panowie :wink:

Jak to wygląda w avancie z tymi kurtynami? Trzeba je ściągać czy nie? Za 2 tygodnie będę u siebie zmieniał sufit i wolę się dowiedzieć jak najwięcej, bo chyba będę robił to sam (chyba że ktoś z okolic Brzesko/Tarnów ma czas to zapraszam :naughty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zloz oparcia kanapy i przez bagaznik tez dasz rade pod skosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zloz oparcia kanapy i przez bagaznik tez dasz rade pod skosem

przez bagażnik trzeba sie dużo nagimnastykować żeby wyjąć, ja złożyłem przednie oparcia i wyszła przez przednie drzwi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z chęcią posłuchał bym wypowiedzi kogoś kto rezał to w avancie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zdemontować słupki? One sa na zatrzask?

Czy trzeba,zdemontować te czarne oslony słupków co idą od podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słupki najpierw bo osłony kurtyn masz przykręcone wkrętami z tego co pamiętam

Marcin dasz rade :wink: wierzymy w Ciebie rezaczu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie kompletnej podsufitki ze wszystkimi plastikami w avancie, dokładałem jeszcze instalację pod oświetlenie słoneczek ;) Wszystkie plastiki da się wymienić bez ingerencji kurtyny, wystarczy trochę cierpliwości ;) czas pracy z całą przeróbką ok 5h jak ktoś robi po raz pierwszy jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie kompletnej podsufitki ze wszystkimi plastikami w avancie, dokładałem jeszcze instalację pod oświetlenie słoneczek ;) Wszystkie plastiki da się wymienić bez ingerencji kurtyny, wystarczy trochę cierpliwości ;) czas pracy z całą przeróbką ok 5h jak ktoś robi po raz pierwszy jak ja :)

Robiłeś może jakieś foto-story?

Są jakieś newralgiczne punkty na które trzeba uważać? Czeka mnie ta robota w maju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie wyczerpany, nie wiadomo do końca jak to idzie w avancie. Ktoś może odpowiedzieć na w/w pytania kto już to zrobił w avancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kilka dni temu wymieniałem podsufitkę u siebie w avancie.

Robiłem zdjęcia, postaram się sklecić jakieś fotostory i zamieścić temat w warsztat-zrób to sam, trzeba tylko z urlopu wrócić.

Podlinkuję też ten wątek

EDIT:

Wątek, który przed chwilą założyłem. Proces demontażu podsufitki a avancie:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/320260-wymiana-podsufitki-avant-bez-szyberdachu/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem u siebie w sedanie i wychodzi bez problemu przez przednie dzwi, a madry mechanik mi doradzil zebym szybe wycinal( szkoda slow) dobrze ze go nie posluchalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stalem sie pechowcem ktoremu tez odkleila sie cala podsufitowka... na dniach bede mial podsfuitowke i chcialbym ja sam wymienic. Mam kilka pytanie do osob co robily to same i moglyny napisac pare wskazowek co do wymiany. wiec  wykrecenie uchwytow, lampek i daszkow to nie problem. Po wykreceniu wszystkich srubek zostaje nam do wyjecia 2 gorne listwy po prawej i lewej. Przednia listwe od strony szyby kierowcy i pasazera widze ze latwo idzie wyjac dosc a jak zabrac sie za wyjecie listwy tylnej co zakrywa slupek przy tylnej szybie? od ktorej strony zaczac wyciagac ja? bo ona wchodzi tam w polke gdzie glosnik jest umiejscowiony...i czy podsufitowka jest przymocowana jeszcze gdzies na srodku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hidden22 napisał:

jak zabrac sie za wyjecie listwy tylnej co zakrywa slupek przy tylnej szybie? od ktorej strony zaczac wyciagac ja? bo ona wchodzi tam w polke gdzie glosnik jest umiejscowiony

Zaczynasz od słupka B ale najpierw wyciągasz listwę przy tylnej szybie. Do półki listwa wchodzi na trzech języczkach, po kompletnym odkręceniu i zerwaniu z zapinek pociągnąć w kierunku przodu pojazdu i wyciągnąć do góry języczki z mocowań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...