trepek

6866 wyświetleń profilu

Osiągnięcia trepek

Reputacja

1. Jakby kogoś interesowało to średnie spalanie tego potworka wynosi 4.6l / 100 km
  2. trepek

B6 DIVISION

Ceny aut poszły w gorę, niestety. Ale tak, jest drożej. Chociaż wiem, że jest to cena dość mocno wyjściowa ?
  3. trepek

B6 DIVISION

Moje ex B6 Używane Audi A4 - 18 000 PLN, 276 000 km, 2003 - otomoto.pl WWW.OTOMOTO.PL Audi A4, Czarny, Diesel, 130 KM, 1 896 cm3
  4. Nowe (fabrycznie nowe) alufelgii z wersji Omotenashi na samochodzie. Mają specjalny kształt oraz budowę by redukować szum powstający przy wyższych prędkościach. Kupiłem również komplet nowych opon - Yokohama Advance DB czyli najcichsze letnie opony w tym rozmiarze na rynku (ponoć). Z @trepkowa zrodził nam się pomysł w głowie, by świadczyć usługi samochodu do ślubu. Stąd też sceneria weselna Na zdjęciach może tego nie być widać ale środek samochodu jest brązowy, w tym i kierownica. Te połyskujące wstawki na wieńcu kierownicy to drewno, cecha charakterystyczna dla tej wersji wyposażenia. Drewno występuje jeszcze na desce rozdzielczej oraz na boczkach drzwi. Ma ciekawy kolor bo w cieniu lub słabym słońcu jest praktycznie czarne, w mocnym słońcu zaczynają być widoczne białe słoje.
  5. Dzisiaj z @trepkowa pojechaliśmy do Wrocławia kupić nowe koła do ESa (wzór Omotenashi), średnie spalanie na trasie Olkusz -> Wrocław -> Olkusz z drugim kompletem kół, w dwie osoby, wynosiło 5.8l. Na autostradzie non-stop prędkości 140-150 km/h. A mówią, że hybrydy nie nadają się w trasę ?
  6. Po ponad 3 latach z Toyota Yaris przyszedl czas na wymiane na cos wiekszego. Poczatkowo zamowiona byla Toyota Camry ale okres oczekiwania do grudnia 2023r spowodowal, ze zaczelismy sie rozgladac za czyms dostepnym od reki. W gre zaczely wchodzic rowniez samochody uzywane ale max 3 letnie, kupione od salonu z pelnym vatem. No i tym o to sposobem, totalnie z przypadku, stalismy sie posiadaczem Lexus ES 300H. Troche technikali: Rok 2019, Pierwsza rejestracja 03.2020, Bez wiekszych przygod Wyposazenie prawie najbogatsze - jest to wersja Prestige + Multimedia wiec ma w sobie praktycznie wszystko, co bylo oferowane w tym modelu w tamtym roczniku. Z ciekawostek: naglosnienie Mark Levinson, 17 glosnikow, 1800W, fotele przednie z pamiecia i wentylacja, matrycowe swiatla przednie, prawdziwa skora, kamery 360 stopni, elektryczna tylna klapa, prawdziwe drewno. To tak z grubsza bo roznych asystentow, systemow czy czujnikow jest od groma.
  7. Ja i tak nie jezdze agresywnie tylko plynnie Generalnie meczy mnie jazda z ciaglymi przyspieszeniami, zmiany biegow etc. Ma byc pelen relax, chill i komfort Blizej mi 40'tki niz 30'tki wiec zaczynam cenic inne walory uzytkowe.
  8. @Lukasz_mk2 Dziekuje Corolla Cross z silnikiem 2.0 jezdzi lepiej od ESa z racji nizszej wagi. ES jest nastawiony na spokojne przemieszczanie sie z punktu A do punktu B, co prawda do setki ma te 8.5s jednak to i tak wolniej o dobre pol sekundy od Corolli Cross ? Jednak po Yarisie i tak wszystko bedzie wydawalo sie torpeda. To co zaskakuje w ESie to totalny brak odczucia jaka predkoscia sie podrozuje. Przy 120 km/h kierowca moze spokojnym glosem mowic do pasazerow z tylu i doskonale go slychac.
  9. Nie, hybryda. Wolnossacy 2.5 + naped elektryczny. Laczna moc to 218KM. Innej opcji na Polske nie ma ? Taka sama jednostka jak w Camry. Jak wypozyczylem sobie Camry na weekendowa jazde probna to srednie spalanie wyszlo 5.7 podczas "testowania i zabawy".
  10. Zmienilem Yarisa na Lexusa, dokladnie tego ze zdjecia Lexus ES w wersji Prestige + Multimedia wiec praktycznie najbogatsza wersja. Nie potrzebuje dwoch aut, jedno wystarczy. Spodziewam sie wzrostu spalania o 1-1.5l w cyklu mieszanym oraz podobnego spalania w trasie co w Yarisie ? Wiec do przezycia.
  11. 120 mikronow dla nowego auta to juz naprawde gruuuby lakier. W Yarisie miałem 50 mikronów
  12. Ostatnie pozegnalne zdjecie: I kilka dni oczekiwania na odbior:
  13. Oj tam kariery... Podkrakowski centus ze mnie!