Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanko...

Założyłem przełacznik z AUTO (z B6) do mojej B6 (oryginalnie był z koncówka A) , ogólnie nic wiecej nie dłubałem wszystkie swiatła działają porawnie, jedynie co zauważyłem że nie właczają sie długie gdy mam na AUTO, jak jest normalnie działa wszystko OK. Czy to norma?

Tylko zamieniłeś włączniki? Nie dokładałeś kabla pomiędzy pinem 29 mce a pinem 7 i 16 we włączniku?

Po przekręceniu na AUTO powinien podświetlać Ci się napis AUTO na pomarańczowo. Jeśli tak się nie dzieje to musisz ten kabel dołożyć.

Jeśli nie będziesz miał tego kabla, MCE nie wie w jakim położeniu jest przełącznik i zapali światła, tak samo dzieje się gdy zupełnie odłączysz włącznik.

Sprawdź to najpierw i napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No nie, nic nie robiłem ze zworkami i faktycznie nie pali sie auto. Na razie chyba nic to nie szkodzi, a poszukam lusterka fotochrom i udam sie do Dominika.

PS

Czy to jakiś nałóg? Obiecywałem sobie już ze 100x że na tym kończe, nic wiecej nie rezam...

i zawsze cos nowego dokładam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie efekt masz taki sam jak w sytuacji gdy zupełnie wypniesz włącznik, światła też się zapalą z charakterystycznym kilkusekundowym opóźnieniem. Możesz na razie jeździć bez czujnika ale z podłączonym kabelkiem o którym mówiłem, wtedy światła będą się zapalały automatycznie, być może będą działały też światła drogowe w tej pozycji. Musisz to sprawdzić, bo ja w tej chwili nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogi prosił więc wrzucam schemat modułu haka dla B7 MY2006...

Trailer-B7MY2006.JPG

Kostka 6-pin w module haka: (8E0 971 636)

Pin 1 – Zasilanie stałe sterownika haka z bezpiecznika 27 (30A) (czerwony)

Pin 2 – Masa sterownika (brązowy)

Pin 3 – Sygnał CAN do MCE (HIGH) [kostka 32-pin, pin 13] (pomarańczowo/zielony)

Pin 4 – Sygnał CAN do MCE (LOW) [kostka 32-pin, pin 12] (pomarańczowo/brązowy)

Pin 5 – Zasilanie sterownika ze stacyjki (czarny)

Pin 6 – Zasilanie lewego światła pozycyjnego przyczepki (czerwono/czarny)

Kostka 14-pin w module haka: (8E0 973 714)

Pin 1 – Zasilanie świateł stopu przyczepki (szaro/czarny)

Pin 2 – Zasilanie lewego kierunkowskazu przyczepki (czarno/szary)

Pin 3 – Zasilanie prawego światła pozycyjnego przyczepki (szaro/czerwony)

Pin 4 – Zasilanie prawego kierunkowskazu przyczepki (czarno/zielony)

Pin 5 – Zasilanie świateł przeciwmgielnych przyczepki (szaro/biały)

Pin 6 – x

Pin 7 – Zasilanie świateł biegu wstecznego przyczepki (niebiesko/czerwony)

Pin 8 – Zasilanie świateł stopu z czujnika pedału hamulca (czerwono/czarny)

Pin 9 – x

Pin 10 – x

Pin 11 – x

Pin 12 – Zasilanie włącznika odcięcia prawego światła przeciwmgielnego przyczepki i czujników PDC (czerwono/biały)

Pin 13 – x

Pin 14 – x

Gniazdo 13-pin w haku: (8A0 971 978)

Pin 1 - Zasilanie lewego kierunkowskazu przyczepki (czarno/szary)

Pin 2 - Zasilanie świateł przeciwmgielnych przyczepki (szaro/biały)

Pin 3 – Masa (brązowy)

Pin 4 - Zasilanie prawego kierunkowskazu przyczepki (czarno/zielony)

Pin 5 - Zasilanie prawego światła pozycyjnego przyczepki (szaro/czerwony)

Pin 6 - Zasilanie lewego światła pozycyjnego przyczepki (czerwono/czarny)

Pin 7 - Zasilanie świateł stopu przyczepki (szaro/czarny)

Pin 8 - Zasilanie świateł biegu wstecznego przyczepki (niebiesko/czerwony)

Pin 9 – Zasilanie z bezpiecznika 77 (30A) (czerwono/zielony)

Pin 10 – x

Pin 11 – x

Pin 12 – x

Pin 13 – Masa (brązowy)

Przekaźnik X-Contact jest w tym samym miejscu co w B6 (nad MCE pozycja nr 6)

MCE_przek_bezp.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tego na forum brakowało! Czy w B6 będzie tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, tego na forum brakowało! Czy w B6 będzie tak samo?

Opis dla B6 wrzucałem już jakiś czas temu - jest na 2 stronie tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zmianie wyłącznika świateł z b6 na b7 jest możliwe że " brzęczyk" przestał działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zmianie wyłącznika świateł z b6 na b7 jest możliwe że " brzęczyk" przestał działać ?
Raczej nie powinien bo brzęczyk jest chyba w liczniku:eusathink:

no też mi się tak zdaje, ale brzęczyk działa bo paktronic z przodu pika :decayed: tylko nie reaguje na światla i na komunikaty na fisie ? moze byc coś przestawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zmianie wyłącznika świateł z b6 na b7 jest możliwe że " brzęczyk" przestał działać ?
Raczej nie powinien bo brzęczyk jest chyba w liczniku:eusathink:

no też mi się tak zdaje, ale brzęczyk działa bo paktronic z przodu pika :decayed: tylko nie reaguje na światla i na komunikaty na fisie ? moze byc coś przestawione ?

zrób szybkiego testa i zakładaj stary włącznik:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zmianie wyłącznika świateł z b6 na b7 jest możliwe że " brzęczyk" przestał działać ?
Raczej nie powinien bo brzęczyk jest chyba w liczniku:eusathink:

no też mi się tak zdaje, ale brzęczyk działa bo paktronic z przodu pika :decayed: tylko nie reaguje na światla i na komunikaty na fisie ? moze byc coś przestawione ?

zrób szybkiego testa i zakładaj stary włącznik:naughty:

nie mam juz go , poszedł w świat:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubowicze mam problem od jakiegoś czasu borykam sie z problemem aktywacji świateł dziennych tzn tryb skandynawia w moim B7 2.0TDI s-Line 2005 rok mam sterownik High 8E0 907 279 J i komputer nie przyjmuje kodowania 00002 ani też 00004. A najciekawsze jest to że mogę zakodować (00001, 00003, 00005). Proszę o jakąś wskazówkę czego tam może brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam musisz zakodować typ świateł z DLR, wtedy też zakodujesz tryb skandynawski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem team! Mam w B7 moduł MCE w wersji LOW (8E0 907 279 K), reflektory halogenowe, chciałbym zakodować światła dzienne na wzór z tego linku: Touran Klub Polska a więc nie tryb skandynawski, światła mijania jako dzienne + obniżenie mocy ich świecenia w trybie dziennych. Przed chwilą skończyłem przeglądanie całego wątku, nie było to łatwe, stron już parę jest no i temat od czasu do czasu popłynął, w dodatku większość wpisów dotyczy B6, proszę o poprawienie jeśli coś źle zrozumiałem:

- muszę wymienić moduł MCE na HIGH, na szczęście jest to plug&play jeśli chodzi o piny,

- wymiana modułu na HIGH spowoduje, że na FIS-ie pojawi mi się błąd spalonych żarówek przeciwmgielnych - trzeba dociągnąć kabelki pod moduł od lampek,

- potrzebuję nowy przełącznik DRL do aktywacji świateł dziennych

na obecnym module VCDS pokazuje mi, że światła dzienne są aktywne, ale nie mogę przekodować na reflektory halogenowe ze światłami dziennymi, nie mogę także zmienić kraju na Kanada bez bi-xenon, mam klona VCDS 10.6.2, czy ten kabelek jest "za cienki" do tego typu kodowania ? Co ciekawe, mogłem zmienić poziom ściemniania światła do jazdy dziennej z 92% na 51% (kanał 7).

Z góry dzięki za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przyłączam się do pytania kolegi wyżej, czy jest możliwość zakodowania w b7 świateł mijania jako światła do jazdy dziennej (bez pozycyjnych) oraz czy bez przełącznika DRL można je wyłączyć np. na postoju po przez zaciągnięcie ręcznego tak jak to jest w innych autach grupy vag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy!

ja mam taki problem, na zwykłym przełączniku świateł dołożyłem do auta CLH bo moduł miałem high z literką L w B7, światła mam halogenowe, kolega pociągnął mi kabelki tak jak ma być do włącznika zwykłego, nie mam czujnika deszczu/zmierzchu więc CLH działał bez problemu całą dobę czyli włączały sie zawsze halogeny i tylne no i ok. ale teraz zamieniłem włącznik zwykły na AUTO nie dokładając zadnych kabelków bo myslałem ze jak juz na starym zwykłym przełączniku było to zrobione to nic nie musze juz robić i :

- auto świeci sie na zielono, w pozycji auto świecą sie światła mijania ale długie juz nie i halogeny też nie, tylko długimi moge mrugnąć,

-w pozycji następnej świecą sie postojkówki tylko i tez brak halogenów i brak długich

-w pozycji włączonych świateł świeca sie światła i halogeny moge włączyć ale mijania sie wtedy wyłączają , długich brak.

co musze zrobić bo chyba nie działa teraz ten włącznik prawidłowo aha i jeszcze jedno najważniejsze odkąd mam nowy przełącznik AUTO CLH po dłuższym zamknięciu auta jak otwieram to tylko CLH włącza sie na sekunde i gaśnie wszystko, przy drugim uruchomieniu odrazu wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boseron jak nie masz czujnika to tak bedzie sie to zachowywało, zrob calal kompletna instalacje wlacznie z czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy!

ja mam taki problem, na zwykłym przełączniku świateł dołożyłem do auta CLH bo moduł miałem high z literką L w B7, światła mam halogenowe, kolega pociągnął mi kabelki tak jak ma być do włącznika zwykłego, nie mam czujnika deszczu/zmierzchu więc CLH działał bez problemu całą dobę czyli włączały sie zawsze halogeny i tylne no i ok. ale teraz zamieniłem włącznik zwykły na AUTO nie dokładając zadnych kabelków bo myslałem ze jak juz na starym zwykłym przełączniku było to zrobione to nic nie musze juz robić i :

- auto świeci sie na zielono, w pozycji auto świecą sie światła mijania ale długie juz nie i halogeny też nie, tylko długimi moge mrugnąć,

-w pozycji następnej świecą sie postojkówki tylko i tez brak halogenów i brak długich

-w pozycji włączonych świateł świeca sie światła i halogeny moge włączyć ale mijania sie wtedy wyłączają , długich brak.

co musze zrobić bo chyba nie działa teraz ten włącznik prawidłowo aha i jeszcze jedno najważniejsze odkąd mam nowy przełącznik AUTO CLH po dłuższym zamknięciu auta jak otwieram to tylko CLH włącza sie na sekunde i gaśnie wszystko, przy drugim uruchomieniu odrazu wszystko jest ok.

Piszesz że kolega dołożył Ci kable tak jak ma być do włącznika zwykłego. Do włącznika świateł mam rozumieć? Auto świeci się na zielono w położeniu ustawionym na AUTO czy cały czas? W ogóle z jaką końcówką kupiłeś włącznik? Spróbuj przeprogramować MCE tak by obsługiwał czujnik, wtedy będzie wywalał błąd na pozycji auto lecz powinny normalnie działać CLH, przynajmniej ja tak miałem.

Jeśli masz włącznik AUTO to powinieneś mieć kabel między pinem 7 i 16 włącznika i dalej idącym do pinu 29 w 32 pinowej kostce MCE. Masz zrobione to połączenie? Jako że podświetlenie cyferek 1 i 0 w CLH jest zasilane z innej linii powinno się podświetlać w momencie otwarcia samochodu z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTO swieci sie cały czas na czerwono, dziś odkryłem ze jak włącznik jest na 0 to CLH działa poprawnie a jak na AUTO to przy pierwszy uruchomieniu tylko na sekunde to wiem ze czujnik deszczu/zmierzchu musze dołożyć to ok, ale co z długimi i halogenami i kolorem podświetlenia AUTO, kolega pociągnął mi dwa kabelki jak dołożyłem panel CLH zeby sie świecił i zeby wogóle działał jeden chyba do MCE drugi z włąćznika do panelu CLH a o tym połąćzeniu pin 7 i 16 to tego nie mam chyba zrobionego:kwasny:

---------- Post dopisany at 08:58 ---------- Poprzedni post napisany at 08:57 ----------

włącznik auto jest od B7 na 100 % bo od Marka (Siemiana) wiec tego jestem pewny:wink:

---------- Post dopisany at 09:01 ---------- Poprzedni post napisany at 08:58 ----------

AUTO świeci jak pisałem wczesniej w poście NIE na zielono tylko na czerwono ! poprawka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...