Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zgodnie ze schematami dla B6 regulacja świateł nie ma żadnego połączenia elektrycznego z włącznikiem świateł, w związku z czym musiałeś przez przypadek rozpiąć wtyczkę w przełączniku lub coś w nim nie styka albo masz przepalony bezpiecznik S10 [5A] bo chyba innej możliwości nie ma, ew. uszkodzone silniki w obu lampach.

Sprawdź ten bezpiecznik i wiązkę w kostce przy przełączniku regulacji świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepnij też pin 11 do 13. bo nie działają Ci teraz halogeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe- halogeny dzialaja :) ale tylko ze swiatlami pozycyjnymi. dlugie dzialaja bez problemu- i na auto i na mijania

sprawdze jutro te wtyczki, moze cos nie laczylo.


sprawdzilem- regulacja przy tym przelaczniku nie dziala. pewnie trzeba pozamieniac piny- chce zeby podswietlenie diody auto dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą regulacją to sprawdź ten bezpiecznik czy na pewno jest OK i dla pewności podepnij stary włącznik świateł i wtedy sprawdź czy regulacja działa, jeśli tak to w takim razie problem będzie tkwił w nowym włączniku co mnie trochę dziwi bo teoretycznie nie są ze sobą połączone

co do podświetlenia diody AUTO musisz zmostkować pin 16 z 7 w kostce włącznika świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek mostkiem, trzeba jeszcze dać te mostki do C29 mce. Zerknę w wolnej chwili na schematy i zobaczę o co tam chodzi.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie kostek włącznika i regulacji zasięgu.

Może ktoś już coś kombinował..

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

Szybkie pytanie. Różnica między wyłącznikami 8E0941531B i 8E0941531D to że w B nie ma zielonego podświetlenia diody świateł mijania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I inny rozstaw pinów dla długich i coś tam jeszcze, trzeba będzie ze dwa piny miejscami zamienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I inny rozstaw pinów dla długich i coś tam jeszcze, trzeba będzie ze dwa piny miejscami zamienić.

Ja potrzebuję jedynie przełożyć płytkę z diodami, bo moja zaczęła nie domagać, a była już kiedyś przez kogoś naprawiana. Została tak naprawiona, że nic się z tym nie da już zrobić. Jedynie wymiana.

Dlatego chciałem przełożyć od wyłącznika z końcówką B, bo są zdecydowanie tańsze :) Ale jak podświetlenie świateł mijania nie działa, to szkoda zabawy. Poszukam jakiegoś styranego z końcówka D

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam w swoim b6 wymieniony moduł mce z E na F, ze względu posiadania comming home.

I wszystko było by fajnie gdyby nie błąd czujnika światła na fisie.

Czy jest patent aby chwilowo oszukać mce aby błąd zniknął?

Lustro też będę montował ale bliżej wiosny a wkurza komunikat na fisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukasz.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewniam ze regulacja na starym, zwyklym wlaczniku dziala

Mam ten sam mod i w trybie Auto regulacji nie ma, dopiero po przełączniu w pozycje świateł mijania regulacja zaczyna działać.

Dziwne też że w trybie auto masz halogeny.

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewniam ze regulacja na starym, zwyklym wlaczniku dziala

Mam ten sam mod i w trybie Auto regulacji nie ma, dopiero po przełączniu w pozycje świateł mijania regulacja zaczyna działać.

Dziwne też że w trybie auto masz halogeny.

nie, nie- w AUTO halogeny nie dzialaja, tylko przy pozycyjnych albo mijania mozna wysynac przelaczni, z tym ze przy mijania po wlozeniu wlacznika plug&play halogeny nie swieca, ale ich kontrolka juz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Niedawno prosiłem o pomoc ze światłami postojowymi ale może tutaj będzie właściwsze miejsce, krótko: nie mam świateł pozycyjnych, z tyłu i z przodu kiedy włączam je przełącznikiem świateł. Gdy są włączane za pomocą przełącznika kierunkowskazów świecą prawidłowo (oczywiście lewa i prawa strona osobno :-)

Wyjąłem przełącznik świateł, zmierzyłem napięcie na pinie 16 (szary) po włączeniu postojowych napięcie jest. Zgodnie z załączonym schematem pin 16 w przełączniku powinien być połączony z pinem 25 w module MCE (szara wtyczka) i na tym pinie też powinno być napięcie po włączeniu świateł postojowych, niestety tak nie jest.

Na schemacie zaznaczyłem na zielono miejsce z napięciem i na czerwono już bez. MCE w wersji "LOW", przełącznik zwykły, bez "AUTO". Czy gdzieś po drodze jest pomiędzy tymi miejscami jakaś złączka, bezpiecznik, która mogłaby powodować problem?

Co jeszcze można sprawdzić?


schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same, jak w liczniku.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...