Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wlasnie działa ten system.
Układ ma delikatne opóźnienie (ok. 0,6s) wiec delikatnie widać zmianę wysokości, ale według mnie i tak działa prawie niezauważalnie
Z tą ścianą to nie ryzykuj żebyś się nie wbił
Lepiej na ciemnej prostej drodze




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Logiczne że układ koryguje, że opóźnienie musi być.
Jak pisze kolega wyżej.
niezauważalne, dopiero mocne hamowanie czy gwałtowne przyspieszenie pokaże różnicę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie do was, właśnie nabyłem lusterko z fotochromem ale u mnie kolory we wtyczce są takie same jak u kolegi wrcladuna z pierwszego posta( biały, brązowy,żółty,czarny,zielony,popielaty) i nie wiem który jest do czego, czy mógłby mi ktoś z was napisać co do czego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kolory kabli moga byc różne. Jesli nr lusterka sie zgadza to leć poprostu nr. Pinów a nie kolorami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że na lusterku nie mam żadnego nr.:/mam tylko na tej czarnej maskownicy gdzie się chowa kostka(8P0 857 511 1YE), a jeszcze pytanko, gdy się okaże że mam faktycznie lecieć po pinach to gdzie się wpiąć z kabelkami(pin4 i 5) od zewnętrznych fotochromów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tu ci nie pomoge bo ja tych pinow nie podłączałem ( brak lusterek bocznych fotochromatycznych)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie będę dokładał:) dlatego chcę podłączyć wszystko za jednym zamachem a nie na raty jak już będę miał pól auta rozebrane:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak podłączasz. jeśli masz oti zewnętrzne kompletne lusterka, to potrzebujesz jeszcze silniczki obsługujące fotochrom. Jeśli takie masz, to tak: pin4 lusterka wewnętrznego rozdzielasz na dwa kable i lecisz do prawych i lewych drzwi, przebijasz się przez słupek i dochodzisz do sterownika do kostki 10pinowej a pin 7, pin 5 lusterka analogicznie na pin 8 tej samej kostki. a jeśli bezpośrednio z pominięciem sterownika i zewnętrznego lusterka, to pin 4 wewnętrznego to pin 1 zewnętrznego wkładu, pin 5 to pin 2 zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, będę składał wszystko jak fabryka, silniczki też zmieniam dzięki za podpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Audi A4 B7 H7+H7, MCE wersja "L" i pytanie odnośnie zamiany włącznika zwykłego "C" na Auto "D". W tej chwili mam podpięty moduł Lepard dzienne w drogowych na 30% plus czujnik zmierzchu. Wszystko działa w pozycji włącznika świateł 0. Jednak chciałbym założyć włącznik z funkcją AUTO aby w tej pozycji działał moduł drl.

I teraz tak jeżeli podłącze Pin 7 mostek pin 16 z włącznika świateł pod MCE kostka C Pin 29. To czy światła w tej pozycji nie zadziałają ?

Jeśli dobrze rozumuje to MCE będzie czekać na sygnał z czujnik zmierzchu którego nie mam a miałby włączyć światła ?

Czy poprostu bez czujnika zmierzchu/deszczu oryginalnego wywali błąd i rozświeci światła pin 3 "Redundancy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szybkie pytanie. Jakie czekają mnie przeszkody swapując mce w b7 z low na high?
Ból pleców [emoji6]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej. Kawał kabelkologii.
Nie chodzi mi o montaż mce ż b7 w b6 tylko przejście w b7 ż low na high. A sądząc po schematach nie jest to wiele

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o montaż mce ż b7 w b6 tylko przejście w b7 ż low na high. A sądząc po schematach nie jest to wiele

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

To po co pytasz, skoro wiesz lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co pytasz, skoro wiesz lepiej...
Kolego, chodzi mi o konkrety a nie jakieś ogolniki. Nie ma sensu bić piany

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nitroo napisał:

No raczej. Kawał kabelkologii.

 

6 godzin temu, nitroo napisał:
7 godzin temu, sasza napisał:
Nie chodzi mi o montaż mce ż b7 w b6 tylko przejście w b7 ż low na high. A sądząc po schematach nie jest to wiele

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

To po co pytasz, skoro wiesz lepiej...

 

Teraz pytanie do ciebie nitroo, po jakiego uja się udzielasz skoro nic nie wnosisz sensownego do tematu?

Żadnej kabelkologi nie ma. Nie trzeba przepiąć ani jednego pinu. 

Wymiana, adaptacja vin, kodowanie, wyłączenie diagnostyki halogenów i po robocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kabelkologii, ale na 15 minut.... potem przepięcie, vin, kodowanie... dużo filozofii nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2017 o 18:43, kaju napisał:

jest kabelkologii, ale na 15 minut.... potem przepięcie, vin, kodowanie... dużo filozofii nie ma :)

potrzeba jedynie przepiąć halogeny na mce, 3 kable do wpięcia, ale to tylko jeżeli kogoś interesuje clh :) Jeżeli nie, wystarczy wyłaczyć w mce diagnozę halogenów i wszystko będzie hulać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...