Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie pomóżcie, muszę podpiąć filtr can bo mi wywala błąd spalonej żarówki na światłach drogowych a zależy mi aby wpiąć się przy MCE a nie przy lampach. wiem że pin 16 i 18 w kostce B to zasilanie świateł drogowych (+) a ja teraz potrzebuję się dostać do przewodów dających masę (-) na światła drogowe. Pin 20 – Masa elektroniki [brązowy] Czy to jest masa świateł drogowych czy czegoś innego? bo nie chcę czegoś spalić. Mam moduł wersji HIGH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

14 minut temu, fugison napisał:

Witam.

Panowie pomóżcie, muszę podpiąć filtr can bo mi wywala błąd spalonej żarówki na światłach drogowych a zależy mi aby wpiąć się przy MCE a nie przy lampach. wiem że pin 16 i 18 w kostce B to zasilanie świateł drogowych (+) a ja teraz potrzebuję się dostać do przewodów dających masę (-) na światła drogowe. Pin 20 – Masa elektroniki [brązowy] Czy to jest masa świateł drogowych czy czegoś innego? bo nie chcę czegoś spalić. Mam moduł wersji HIGH

MCE podaje PLUS na żarówki. Więc masę bierzesz skądkolwiek.
Problemem filtra (lub raczej większości) jest osiągana temperatura. Najlepszym o tego miejscem jest belka przednia zderzaka, która jest dodatkowo chłodzona w trakcie jazdy. 
DLATEGO najlepszym sposobem na podłączenie się, są kable wtyczki lamp. Przy konieczności demontażu zderzaka masz łatwy dostęp żeby to rozpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry mam oparte na kondensatorze, nie grzeją się. To w takim razie skąd jest brana masa do reflektorów? bezpośrednio z karoserii czy jednak przewody masowe wychodzą z jakiegoś przekaźnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody Masowe są ZAWSZE łączone gdzieś w wiązce i idą do wspólnego punktu, wyraźnie określonego na schematach elektrycznych.
Co innego sterowanie masą jak np. w drzwiach, kolor kabli wtedy jest brązowy... z kolorowym paskiem.
Kolor brązowy w instalacji grupy VW, oznacza ZAWSZE stałą masę.
Z elektrycznego punku widzenia nie ma znaczenia skąd weźmiesz masę. 
Ważne, by wyraźnie oznaczyć że jest to przewód masowy, aby w przyszłości gdy pamięć zawiedzie, czy też ktoś inny będzie MUSIAŁ coś zrobić przy aucie, nie było niespodzianek.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie czy jeśli zmienię kodowanie w MCE na xenon to nadal będzie wywalał błąd spalonej żarówki na światłach mijania??

Oryginalnie były tam H7 +H7 a teraz mam żarówkę Led która ciągnie ok 36W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LED jest dla układu przerwą, to dlatego wywala błąd, nie z powodu poboru prądu.
dlatego tak ważne są filtry/rezystory czy jak je tam zwiecie....
MCE próbkuje układ porównując z wartościami zapisanymi przez konstruktora. każde odstępstwo powoduje info na FIS
jeśli ta "żarówkaLED" jest z filtrem to powinno pomóc, chociaż ja jeździłem dosyć długo na ksenonach bez kodowania i błędu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie z Low na High w B6, istniejący pin 3 przekładamy w pin 4 w kostce C? A do 3 wpinamy sygnał z gniazda w słupku A?

Edytowane przez chudy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym przejść z wersji LOW na HIGH. Interesuje mnie jakie i ile pinów mi potrzeba oraz jaki i jakiej długości przewód.. Oraz jak ktoś posiada dokładny poradnik w PDF-ie lub w innej postaci to poprosiłbym o podesłanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam spryski. Mam moduł LOW, końcówka C. mogę włożyć HIGH i narazie nie przerabiać instalacji (sterowanie światełkami)? Czy bedzie mi FIS śpiewał że popalone żarówki, jak to jest podpowiedzcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. z racji tego, że chciałbym dołożyć spryski lamp, a mój MCE to szit bez końcówki, wystarczy wymienić go na MCE z końcówką "A" zakodować 00011 i spryski ruszą?
pacjent a4 b6 2001r

Cytat

MCE 09 ---> Adaptation 10 ---> Kanał 081:

Aby rozpocząć proces Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) zapisać 46992 jako nową wartość.

co ta adaptacja ma na celu?
MCE nie przyjmie kodowania bez tej adaptacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc  bo nie wiem o co chodzi. Zmieniłem wlacznik swiatel  w swojej b7 z wersji 8E0 941 531 A na 8E0 941 531 D ( po  instalacji lusterka i clh) i nie mam przeciwmgielnych na pozycji swiatel mijania. Są natomiast na pozycji swiatel postojowych. Coś nie tak podłączone  czy wina przełącznika??

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2018 o 16:29, bobikos napisał:

do zamiany kabel w kostce. Ten z pinu 11 przełóż na 13 i będzie działać

z tym ze ja mam zólty kabelek w pinie 13 a w 11 jest kabelek który idzie do MCE 32/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 21:30, lachim20 napisał:

Witam.

Proszę o pomoc  bo nie wiem o co chodzi. Zmieniłem wlacznik swiatel  w swojej b7 z wersji 8E0 941 531 A na 8E0 941 531 D ( po  instalacji lusterka i clh) i nie mam przeciwmgielnych na pozycji swiatel mijania. Są natomiast na pozycji swiatel postojowych. Coś nie tak podłączone  czy wina przełącznika??

pozdrawiam 

Przeciwmgielne przód niezależnie od wersji przełącznika podłączone są pod pin 8. Pin 13 czyli żółty przewód jest od świateł mijania. Wyglada na to że coś jest nie tak z przełącznikiem. Podłącz VAGa i w blokach pomiarowych zobacz czy mce prawidłowo rozpoznaje każdą pozycję przełącznika świateł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lachim20 napisał:

z tym ze ja mam zólty kabelek w pinie 13 a w 11 jest kabelek który idzie do MCE 32/5

Zmieniałeś MCE na high?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Musisz sprawdzić włącznik. Tak jak kolega napisał sprawdź vagiem czy nie wywala błędów w poszczególnych pozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...