Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś pomoże z przuczeniem vin? Taki mam problem. Wczesniej pare razy w pierwszym okienku pojawiało sie WAIT po wpisaniu pinu, jak zniknęło dałem SAVE i po chwili w pierwszym okienku napis BUS NOT OK. po paru takich próbach tera jest stan jak na filmiku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołożyłem moduł F, lusterko z czujnikiem zmierzchu, do tego włącznik DRL CLH i moduł świateł DRL.

Zamonotwałem również podświetlenie z lusterek zewnętrzynych a sterowanie nimi mam podpiete pod pin 2 pomaranczowej kostki w słupku A. Dotychczas działa to wraz z lampką podsufitki. Czyli jak otworzę drzwi z pilota to sie zaświecą, jak otworzę drzwi świecą, jak przekręcam zapłon to gasną razem z lampką podsufitki.

Czy mając teraz do dyspozycji czujnik zmierzchu da się je tak podłączyć, żeby odpalały się tylko po zapadnięciu zmroku? a całkiem bajernacko by było jakby współgrały jescze z CLH.

Pewnie trzeba zastosować przekaźnik, tylko jak to podłączyć:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie dajesz do halogenow przez przekaźnik zwierno rozwierny. Zasilanie cewki przekaźnika dajesz do zapłonu, żeby nie palily sie we mgle z halogenami - koniec historii :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy:co:

I wtedy mam CLH z lusterek i bedą sie tez swiecic po otwarciu np drzwi ale tylko po zmroku? Np ktos wysiada z auta przy pracujacym silniku

85-masa

86-plus po zaplonie

30-pin2 pomaranczowej kostki

87-zasilanie halogenow?

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z clh wtedy świeca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaju napisał:

Tylko z clh wtedy świeca 

to kiszka, że nie da się aby lustra świeciły również po otwarciu drzwi.

 

w takim razie jak to podłączyć (którą stopke przekaźnika do czego), żeby świeciły tylko wraz z CLH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87A (KONIECZNIE!)  styk roboczy-  jeden z wyjścia kostki MCE prawy lub lewy halogen.
30 kabelek z Lusterka
86 sterowanie przekaźnikiem z plusa po stacyjce, masz w okolicy włącznika świateł. 
85 masa przekaźnika

i to wszystko

Jak chcesz żeby lusterka świeciły po otwarciu drzwi kiedy masz silnik włączony, możesz podać plus z lampki białej podświetlającej po otwarciu,  
wtedy na styk 87 dajesz ten plus sprzed lampki drzwi.
2012-3176-thickbox.jpg

Edytowane przez GreGoriO
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki GreGoriOtak też poczynię.

Godzinę temu, GreGoriO napisał:

87A (KONIECZNIE!)  styk roboczy-  jeden z wyjścia kostki MCE prawy lub lewy halogen.
30 kabelek z Lusterka
86 sterowanie przekaźnikiem z plusa po stacyjce, masz w okolicy włącznika świateł. 
85 masa przekaźnika

85, 86 i 30 jest dla mnie jasne.

87A - mam się zmostkować do wyjścia MCE na halogen czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić przekaźnik, który ma 5 styków. NO/NC

większość z nich nie ma styku NC czyli tego 87A  

lub mają podwójne styki 87  

zwróć na to uwagę przy zakupie   
 

specyfikacja%20cewki%20i%20styki.JPG

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Możecie mi powiedzieć jak w B7 działają przeciwmgielne tzn. czy przeciwmgielne można włączyć tylko na pozycji świateł mijania czy również na pozycji świateł postojowych?? u mnie działają tylko na pozycji świateł postojowych po przekręceniu na pozycję świateł mijania gasną. Nie wiem czy włącznik zepsuty czy inny powód.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 18:52, lachim20 napisał:

Witam Panowie. Możecie mi powiedzieć jak w B7 działają przeciwmgielne tzn. czy przeciwmgielne można włączyć tylko na pozycji świateł mijania czy również na pozycji świateł postojowych?? u mnie działają tylko na pozycji świateł postojowych po przekręceniu na pozycję świateł mijania gasną. Nie wiem czy włącznik zepsuty czy inny powód.

Pozdrawiam 

Tak ma być, przeciwmgłowe działają razem ze światłami mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pila24 napisał:

Tak ma być, przeciwmgłowe działają razem ze światłami mijania.

Czytaj ze zrozumieniem... 

 

 

Według mnie włącznik, ale dla pewności kompa podepnij i zobacz błędy w mce i jego kodowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kaju napisał:

Czytaj ze zrozumieniem... 

 

 

Według mnie włącznik, ale dla pewności kompa podepnij i zobacz błędy w mce i jego kodowanie. 

Ok,rzeczywiście pomyliłem się,w a4b6 można włączyć przeciwmgielne w pozycji posotojwej. Zasugerowałem się brakiem możliwości wykonania tego w a3 8l (włącznik wizualnie taki sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

wiecie może gdzie jest to połączenie A19  - Connection (58d), in dash panel wiring harness

Pin 18  w Kostce C (T32b) - Zasilanie czujnika światła i iluminacji włącznika CLH/regulacji świateł (WY) [czarno/niebieski]

 

Do tego miejsca idzie przewód 0,5mm2 później rozdziela się na 0,35mm2

 

Zrzut ekranu 2019-09-2 o 18.22.26.png

Edytowane przez Mimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie to gdzieś wgłąb wiązki, a do czego to potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaju napisał:

Idzie to gdzieś wgłąb wiązki, a do czego to potrzebujesz?

Muszę wymienić sufit,  a jako że nie mam lusterka fotochrom i CLH, chciałbym odrazu sobie zamontować. Tutaj myślałem żeby kupić całą wiązkę podsufitki pod lustro i po prostu pójść w oryginał i dołożyć odpowiednie kabelki z MCE do wtyczki w słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...