Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam kolege  kaju :) oryginalna wiazka to trochę ciężko. Powiedz co potrzebujesz i co masz A kaju  Ci zrobi wiazke.  Sam robiłem moda z jego wiazka i wszystko śmiga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki chłopaki za info.

Na razie mam zrobione małe review. Posiadam Moduł z końcówką F, natomiast we wtyczce C T32b nie mam pinów 14, 16, 18, 19, 20, 23, 24, 29, 30, 31. mam wiązkę podsufitki z dodatkowym oświetleniem i z mikrofonem BT. Lampka podsufitki ma numer 8E0 947 135 E. 

MCE F.JPG

Wtyk c 1-16.jpg

Wtyk c 17-32.jpg

Wtyk przełącznika świateł.JPG

Lampka podsufitki.JPG

Wtyk lampki podsufitki.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze o podpowiedz. u mnie B6 2004 z wiazką low, z ręczną regulacją lamp i zwykłe H7

1. Mając MCE z końcówką C czyli LOW, chcę zalożyć MCE z końcówką L HIGH z b7, jak dokładnie mam przekładać?

2. Włacznik AUTO z tego samego B7 z CLH i DLR

3. Lusterko fotochrom z B7 do zwykłego ucwytu,

4. Posiadam również sterownik samopoziomu od B6 i B7 i czujniki

5. Wyciągnąłem soczewki BI-XENON z B7, czy można wsadzić do lamp b6 zwykłe, co z regulacją?

6. Co zrobić z DLR, też coś bym założył, paski ledowe, czy może poprzez moduł z wykorzystaniem drogowych

 

Inaczej mowiąc, mam wszystkie części z rozbitego B7 w full opcji, chcę jak najwięcej przelozyc do swojego biedaka, skladane lustra, PDC, ale mniejsza z tym.

najbardziej interesuje BIXENON, włącznik AUTO, CLH, DRL, fotochrom, auto poziom, i jeszcze spryski, można je wyrezać z B5?

 

Nie wiem nawet, czy komuś bedzie się chciało udzielać odpowiedż na tyle głupich pytań, dużo o tym było pisane, ale nie o moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1....W 1 poście masz dokładnie rozpisane, które kable i gdzie masz rozcinać aby doprowadzić do odpowiednich PINów w MCE.
2... musisz dołożyć wiązkę do DRL do sterowania, kupisz u Kaju. ale raczej powinieś użyć kabelków z rozbitka, będzie łatwiej z montażem.
3...o lusterku jest osobny wątek , ludzie kombinowali, ale uważam że powinieneś użyć szyby z B7

4... sterowniki są dokładnie takie same...

5...regulacja na silniczkach powinna działać, PIn-ologia taka sama. inna sprawa soczewki... nie wiem nie wypowiem się 
6... w B6 są drogowe na również na BIX, B7 to DRL zamiast drogowych. Mając moduł z MCE możesz wybierać...inna sprawa to homologacja.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poprostu bardziej wejść w temat, pinologia MCE high różni się w b6 i b7, silniki regulacji zwykłych lamp mają 3piny a te dla xenonu 4 piny.

Muszę przygotować jaknawięcej materiałow i wiedzy przed wykonaniem modu, podejrzewam że to trochę potrwa, zanim to wszystko ogarne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie miałeś z tym za dużo do czynienia, to zapraszam do mnie, ogarnę Ci całość w jeden dzień, kwestia lamp to do gadanie już na pw. Ale na pewno nie ruszysz tego tak łatwo, jak się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kaju napisał:

Jeśli nie miałeś z tym za dużo do czynienia, to zapraszam do mnie, ogarnę Ci całość w jeden dzień, kwestia lamp to do gadanie już na pw. Ale na pewno nie ruszysz tego tak łatwo, jak się wydaje. 

Bardzo dziękuję za chęć pomóc, mam jednak za daleko do Ciebie, w jeden dzień wątpię że to wszystko da się poprzekladac. Sterownik podmienić, włącznik auto, clh, drl (nie wiem jeszcze czy będę robił w drogowych, czy na zewnątrz), lusterko (nie mam szyby) i lampy z silniczkami. Jeszcze auto poziom i spryski, muszę pierw wszystko przygotować, może jednak się okaże że lepiej zaś z tym pojechać do tego, kto to już przerabiał, czyli do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy. Zrobiłem wszystko zgodnie z poniższym schematem i Nic nie działa. W statusie DRL migała czerwona lampka. Moje kodowanie MCE F to 00111. Kiedy koduje na 01111 to pojawia się kontrolka na fis i nie mogę zgasić silnika. Nie wiem czy to czasami przez włącznik, bo ja mam z końcówką A czyli 3R0941531A Nie patrzcie na ten bałagan, później to poprawie :) Edit drl działa po odpaleniu silnika. Widać, że coś z czujnikiem, ale nie wiem dlaczego, co źle mogłem zrobić. Kiedy odłączę przewód, który idzie do bezpiecznika 36, to DRL działa, ale CLH i czujnik światła nie... Jeszcze jest problem z tylną lampą przeciwmgłową, mruga..

 

Problem rozwiązany!!! Nie obciąłem czarnego kabelka z pinu numer 1 przy włączniku świateł.

 

 

 

 BGSc9yq.jpg

20200105_124014[1].jpg

20200105_125534[1].jpg

20200105_125554[1].jpg

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 13:03, szpakuziom napisał:

Problem rozwiązany!!! Nie obciąłem czarnego kabelka z pinu numer 1 przy włączniku świateł.

Wepnij diodę pomiędzy  86 przekaźnika a pin 3 drl,nie będzie świeciła 1 i 0 na drl przy zgaszonym. U mnie dodatkowo takie podłączenie powodowało przy słabszym aku powiadomkę o otwartej masce mimo iż była zamknięta.Mój moduł obsługuje wyłączanie drl masą wiec przekaznik zmieniłem na inny by po włączeniu stacyjki zasilał moduł drl,a pin nr 3 wyłącza masą moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pila24 napisał:

Wepnij diodę pomiędzy  86 przekaźnika a pin 3 drl,nie będzie świeciła 1 i 0 na drl przy zgaszonym. U mnie dodatkowo takie podłączenie powodowało przy słabszym aku powiadomkę o otwartej masce mimo iż była zamknięta.Mój moduł obsługuje wyłączanie drl masą wiec przekaznik zmieniłem na inny by po włączeniu stacyjki zasilał moduł drl,a pin nr 3 wyłącza masą moduł.

Dzięki za sugestię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Audi a4 b6 2002r modelowo 2003r. Auto zakupione z niemiec z pęknięta szyba. W polsce szyba została wymieniona na szybę z wersją na czujnik deszczu. Zamontowane zostało przeze mnie lusterko z audi a4 b7 wraz z czujnikiem deszczu oraz wlacznikiem auto w wersji D. We wlaczniku przepiełem piny wedlug porad na forum. Ale co do uruchomienia juz come/leave home zaczynają się schody. W aucie jest zamontowane MCE 8E0 907 279 D. Auto ma zwykle lampy i swiatla przeciwmgielne. Mam juz kupione MCE 8E0 907 279 L z a4b7, ale niestety linki ktore sa podane do upgrade wersji low do high z b6 do b7 wygasly i nie działają. Czy posiada ktos z was instrukcje, lub poradnik jeszcze gdzies u siebie w materiałach? Modul come/leave home tez posiadam juz zakupiony, podswietla sie ale nic wiecej. Na chwile obecna mam za dużo nie wiadomych aby zacząć grzebać dalej na ślepo. Chcę przejść z modułu w wersji D na moduł wersji L b7.

20200214_125758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz instrukcje ale z z b6 high na b7 high,resztę musisz sam rozpisać na podstawie pierwszego postu tematu w którym teraz jesteś-jest rozpiska w pierwszym poscie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pila24 napisał:

Tutaj masz instrukcje ale z z b6 high na b7 high,resztę musisz sam rozpisać na podstawie pierwszego postu tematu w którym teraz jesteś-jest rozpiska w pierwszym poscie 

 

To juz mam i znalazlem. Problem polega na tym iz na forum był poradnik uzytkownika bart-s jak z b6 low zrobic b6 high, ale prawdopodobnie zostal zarchiwizowany wraz z starą wersją forum. Nikt nie dał mi jasnej odpowiedzi czy bespośrednio z b6 low mce D mogę robić rzeźbę na b7 high mce L. Bo jeśli tak to po co utrudniać sobie i szukac przerobek z b6 low na high i dopiero na b7 high skoro można by było, przejść odrazu z b6 low na b7 high. Graty wszystkie mam. Fotochrom działa, lecz pin 3 mam odpiety ponieważ moduł siedzi jeszcze z b6. Czujnik deszczu i clh podpiety według instrukcji. Niestety obecny moduł tego nie obsługuje więc drążę temat dalej. Rozumiem iż jeśli podpiał bym pod swoją konfigurację teraz moduł z b7 to pewnie by się spalił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można od razu przerabiać instalację z B6 low na B7 high. Najlepiej jeśli będziesz się posługiwał opisem Barta z pierwszego posta tego tematu (patrz ukryta zawartość) jak również rozpiską KFXa z linku który sam podałeś (wersja graficzna i excel). Warto mieć elsę  i przeglądać na bieżąco schematy. Żeby to ogarnąć wypada dobrze się poruszać po elsie i być ogarniętym z elektryki bo łatwo coś pomieszać. Modułu L z B7 nie polecam bo sypie błędami tylnych świateł w B6, kup z końcówką N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bobikos napisał:

Oczywiście że można od razu przerabiać instalację z B6 low na B7 high. Najlepiej jeśli będziesz się posługiwał opisem Barta z pierwszego posta tego tematu (patrz ukryta zawartość) jak również rozpiską KFXa z linku który sam podałeś (wersja graficzna i excel). Warto mieć elsę  i przeglądać na bieżąco schematy. Żeby to ogarnąć wypada dobrze się poruszać po elsie i być ogarniętym z elektryki bo łatwo coś pomieszać. Modułu L z B7 nie polecam bo sypie błędami tylnych świateł w B6, kup z końcówką N.

Niestety elsy nie posiadam. Za to dobrze ogarniam vaga. Moduł niestety mam juz kupiony L i taki tez posiadam. Co do swiatel tylnych to wiem ze trzeba polaczyc tylne swiatla przeciwmgielne kabelkiem aby nie bylo problemow. Ktos by mi pomogl mniej wiecej w przejsciu z low b6 D do high b7 L? Da się bezposrednio rozpisac kable/schematy z jednego do drugiego modułu co i jak zrobic?

Proste to by bylo jak by bylo wiadomo jaki pin dokladnie gdzie pokolei przepinać, a tak to może być ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup moduł N, bo L wali błędami w avancie mimo poprawnego podłączenia kabli. Moduł na allegro kosztuje 30 dychy. Wszystkie materiały masz dostępne, sam sobie rozpisz jak to ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bobikos napisał:

Kup moduł N, bo L wali błędami w avancie mimo poprawnego podłączenia kabli. Moduł na allegro kosztuje 30 dychy. Wszystkie materiały masz dostępne, sam sobie rozpisz jak to ma być.

W elektryce nie jestem zbyt kumaty, i nie zbyt to ogarniam dlatego szukam kogos kto moglby pomoc to ogarnac.

Rozumiem ze musze patrzyc rozpiske pinow/kabli poszczególnych w wersji low dla a4 b6 i kolorami dobierać gdzie one powinny isc w modul a4 b7? 

W takim razie będę miał do sprzedania Moduł L.

Edytowane przez pawelziom
Rozwinięcie posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GreGoriO napisał:

napisz do @kaju 
 

już koledze pisałem, łopatologicznie to rozpisać, to do rana by mi brakło czasu, którego ostatnio cholernie mi brakuje, jakby doba miała 30h, to może bym ze dwie pospał... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wszystko ogarniete procz swiatel przeciwmgielnych i swiatel mijania. Nie wiem gdzie mam rozdzielic 2 zolte kable, przy wlaczniku swiatel jest tylko 1 zolty kabel. W oryginale pin 1 i 4 odpowiada za swiatla. Ja przepialem pin 4 w pin 11 zgodnie z intrukcja do przelacznika auto.

Ale gdzie te 2 zolte ktore trzeba wpiac do mce i gdzie je rozdzielic?

Ta sama sytuacja z przeciwmgielnymi pin 8 i 9 wlacznika swiatel. Mam to rozdzielać we wlaczniku, podwojny kabelek rozdzielic we wlaczniku czy obciac oba i ciągnąć do mce?

Przy kierunkach lewa/prawa strona zostało mi po 1 luznym kabelku, poniewaz w mce b23 juz jest pin 7 i 9.

Czy tez mam je zmostkowac ze słupków a do tych pinow?

To jedyne agwostki jakie mi zostaly.

Przydał by się ktoś kto z powodzeniem ukończył tego moda i pamięta co i jak.

pmgielne.jpg

mijania.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...