Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pawelziom napisał:

Rozbierałem akurat taki przełącznik niedawno i tam we wnetrzu jest wlasnie kilka diod. Jesli masz spalona diode to moze uda Ci się wymienić. Aczkolwiek miejsca jest malo i trzeba delikatnie otwierać aby nie połamać środkowego pretu pozycyjnego. 

Ja akurat mam nówke zamiennik za 20zl plus wysylka zakladalem.

Ja kupiłem używkę z B7 w super stanie za 40zł + KW, ale z uwagi że mam teraz trochę czasu to chciał bym naprawić "stary" włącznik - jak się uda to będzie ok, a jak nie to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

9 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

Ja kupiłem używkę z B7 w super stanie za 40zł + KW, ale z uwagi że mam teraz trochę czasu to chciał bym naprawić "stary" włącznik - jak się uda to będzie ok, a jak nie to trudno.

Jak byś chciał podłączyć ten z B7 to mogę ci podesłać rozpiskę. Przerabialem u siebie w B6 MCE na te z B7 i przełącznik tez mam z B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał:

Przełącznik z B7 siedzi już w aucie - trzeba było tylko pin 11 przepiąć do 13

Jeśli chodzi o samo włączanie i działanie swiatel to tak. Jesli chcesz uruchomić opcje auto to juz wiecej grzebania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie. Mam pytanie.  Czy ktoś montowałsam czujnik zmierzchu deszczu ?? Bez lusterka .

Zamontowalem bixy i chętnie bym zamontowal włącznik auto . Tylko mam szybę na zwykle lusterko i chciałbym tylko czujnik sam w rogu szyby dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dołóż fotochrom na mały uchwyt w nim jest czujnik zmierzchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Banan napisał:

no to dołóż fotochrom na mały uchwyt w nim jest czujnik zmierzchu 

Kolega Misieqq7 ma B7 a tam trzeba mieć lusterko na duży uchwyt i czujnik deszczu żeby działało, chyba że o czymś nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam b7 z malym uchwytem i planuje taki mod - nie wiem czemu lustro z malym uchwytem fotochromem i czujnikiem mialo by nie dzialac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 lustro było tylko z czujnikiem zmierzchu, w B7 jest połączeniem czujnika zmierzchu w lustrze wraz z czujnikiem deszczu na szybie, czy to będzie współpracowało z MCE jak dasz lustro z B6? tego nie wiem i nigdzie nie natchnąłem się na informacje żeby taki mix działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też B7 i musiałem wymienić uchwyt, ale z szybą zrobiłem taki myk że wymieniłem szybę  przez ubezpieczalnie ,mogę dwie szyby wymienić na rok, więc zgłosiłem że mam samochód modyfikowany z czujnikiem deszczu no i wymienili mi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaTeo85 napisał:

w B6 lustro było tylko z czujnikiem zmierzchu, w B7 jest połączeniem czujnika zmierzchu w lustrze wraz z czujnikiem deszczu na szybie, czy to będzie współpracowało z MCE jak dasz lustro z B6? tego nie wiem i nigdzie nie natchnąłem się na informacje żeby taki mix działał.

muszę Bart-s podpytać bo na pewno już na  takie coś trafił , jak nie to przetestuje i będę pisał :decayed:

Jak mi się coś z szybą stanie to na pewno pójdę w taką z dużym uchwytem

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Banan napisał:

... jak nie to przetestuje i będę pisał :decayed:

Jak mi się coś z szybą stanie to na pewno pójdę w taką z dużym uchwytem

Testuj testuj :) Jakiś czas temu z @lewiatan1989 zastanawialiśmy czy się da tak zrobić czy ewentualnie zmienić moduł MCE w drugą stronę na B6 High żeby mieć lustro z włącznikiem auto pod DRLe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest dobry elektronik.
Ktoś, kto zrozumie w jaki sposób MCE dostaje sygnał, żeby wyzwolić komendę... ZAPAL ŚWIATŁA. Włącz Wycieraczki
ZROZUMIENIE TEGO oszczędzi nam wymiany szyby a jednocześnie pozwoli dołożyć nieoryginalny czujnik światła/deszczu.
Bo tak naprawdę, ten impuls aktywuje MCE.
Szukajcie w tym kierunku!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szybę samym dołem pęknietą i nie przeszkadza w ogóle Ale jak bym zmieniał to kupię pod czujnik i dam jak ori.  Nie będę kombinować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik swiatla/deszczu montowany w b7 ma na tyle dużo elektroniki że zastąpienie go czymś zamiennym nie jest możliwe wg mnie. Szyba nie jest aż tak droga w zamienniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jest ktoś w stanie opisać mi dokładnie, które piny w a4 b7 muszę podłączyć i gdzie przy montażu automatycznych świateł oraz clh? Moduł mam w wersji high o nr. 8E0 907 279 L. Przeczytałem cały wątek ale więkoszść informacji w nim zawartych jest o przekładaniu gratów z b7 do b6. Rozumiem, że muszę podłączyć wszystko to co opisałem?  Pozdrawiam. 

Włącznik Auto: 

- Pin 7 – Aktywacja trybu automatycznych świateł mijania (sygnał do MCE 32/29) [niebieski] oraz mostkuję go z Pin 16 – Zasilanie diody AUTO (mostek z pinem 7) [niebieski].

Rozpiska dla wiązki czujnika deszczu:
Pin 1 – zasilanie z bezpiecznika 17 (10A), mostek (bezpiecznik będzie już miał doprowadzony przewód) [czerwono/fioletowy]
Pin 2 – masa [brązowy]
Pin 3 – sygnał do MCE (32-pinowe gniazdo, pin 14) [fioletowo/żółty]

Rozpiska wiązki lusterka:
pin 1 = zasilanie lusterka (z bezpiecznika 31 15A – w drodze do bezpiecznika kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 3 – w lewym dolnym słupku A) [czarno/niebieski]
pin 2 = masa [brązowy]
pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 23-pin, pin 2 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 – w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]
pin 4 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 7 – w lewym dolnym słupku A) [fioletowo/biały]
pin 5 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 8 – w lewym dolnym słupku A) [fioletowy]
pin 6 = rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do lampki podsufitki, pin 1 – mostek z zasilaniem lampek do czytania) [brązowo/czarny]

Przy włączniku CHL muszę dorabiać wszystkie piny czy wystarczy tylko dołożyć pin 7? Jak to wygląda? 
Pin 4 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]
Pin 5 – masa włącznika i iluminacji [brązowy]
Pin 7 – aktywacja CLH (połączenie z MCE, kostka 32-pin/24) [biały]
Pin 8 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]

Pozdrawiam. 

Edytowane przez monthrey12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dołożyć wszystko tak jak ori. Szykuje mi się wymiana szyby i chcę to z tym połączyć.Właśnie go czytam cały czas i próbuję wywnioskować czego mi brakuje. 

Edytowane przez monthrey12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w ostatnim swoim poście wkleiłeś dokładnie wszystko co potrzebujesz, nie wiesz co już masz to wyciągnij włącznik światła i panel od regulacji świateł/drl/clh i zobacz jakie przewody już tam masz. 5 minut w aucie i będzie wszystko jasne.

jak nie miałeś lusterka fotochrom z czujnikiem deszczu to musisz pociągnąć wszystkie kable jak w opisie do lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...