Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak *F*...to musisz przejrzeć podłączenia silniczków.
Mając na uwadze, że jeśli chcesz potem zmienić na samopoziom, pod tym kątem przygotować prace.
Najlepiej rozpisać to na kartce, bo pamięż zawodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiązki pod samopoziom mam już zakupione, więc pewnie nie ma co teraz grzebać w instalacji tylko brać się za zakładanie samopoziomu i biksenonów, a póki co nie używać opcji "AUTO"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy czujnik deszczu ma opcja wlaczania  swiatel mijania w trybie auto mimo ze jest dzien ale pada? mam modul drl na dlugich i wszystko dziala jak powinno ze gasna gdy czujnik wykryje ciemno lub jak przelacze recznie, dodam ze gdy zapalaja mi sie mijania to oswietlenie srodka sie nie zapala, jakby same mijania

Edytowane przez Mukade93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze u mnie to robi bo teraz jak robilem test,dalem na auto to swiecily mi sie tylko dzienne tak jak powinny a jak chwile popsikalem woda to sie zapalily mijania, nie mogl to byc sygnal ze czujnika zmierzchu bo licznik i caly srodek sie nie zapalil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak pacjent to exeo akurat, zalozylem ze to wierna kopia b7 wiec temat znany, musze tera znalesc wspolny sygnal z czujnika deszczu zmierzchu i recznego zalaczania swiatel zeby modul dziennych poprawie dzialal bo dzisiaj podczas deszczu wygladalo jakbym jechal na mijania i slabych dlugich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij do adaptacji MCE, masz zapewne mce w wersji N i tam chyba tak jest że na deszcz też reaguje nie tylko na słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra miśki... 

To teraz wytłumaczcie mi tą adaptacje :

Z pierwszego wątku - swoją drogą, że nie wstyd było takiego tłumaczenia wstawić :facepalm: :

Kanał 020: Ustawienia na deszcz / Czujnik światła

Standardowe: 2

+01 = Autostrada światła
+02 = Rain lekki

 

I z oryginału :

Channel 020: Rain-/Light Sensor Setup

  • Standard: 2
  • +01 = Highway Light
  • +02 = Rain Light

No i właśnie jestem po swapie mce w B7 i mam niemalże 99% pewności, że tak to działa czyli gdy pada włączają się same mijania z przodu i brak podświetlenia zegarów i wnętrza. 

PS. Mam ustawioną wartość 2

 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie szystkie czujniki w B7, jako że mają w jednym i czujnik światła i czujnik deszczu, reagują zapalniem świateł mijania w deszcz. Jeśli chodzi o reakcję na podświetlenie zegarów to chyba bardziej należy szukać ustawień w liczniku - kanał 19 adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lewiatan1989 napisał:

No i właśnie jestem po swapie mce w B7 i mam niemalże 99% pewności, że tak to działa czyli gdy pada włączają się same mijania z przodu i brak podświetlenia zegarów i wnętrza. 

PS. Mam ustawioną wartość 2

 

Godzinę temu, bobikos napisał:

Jeśli chodzi o reakcję na podświetlenie zegarów to chyba bardziej należy szukać ustawień w liczniku - kanał 19 adaptacji.

00??xxx: Options I

+00 = 1. K-Number (Europe/USA/Rest of World)

+01 = Smaller Fuel Tank Volume (All-Wheel-Drive)

+02 = Side Marker Lights Indicator Lamp inactive

+04 = 3. K-Number (Rental Cars)

+08 = 2. K-Number (Australia)

+16 = Clutch Pedal Switch Operation in FIS Display

Jeżeli chodzi o podświetlenie które pojawi się wraz z zapaleniem świateł mijania trzeba aktywować tą funkcję w kodowaniu zegarów b7 (w odróżnieniu od b6 jest domyślnie wyłączona). Wówczas będzie ikonka świateł mijania się paliła oraz całe podświetlenie.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pila24 napisał:

 

00??xxx: Options I

+00 = 1. K-Number (Europe/USA/Rest of World)

+01 = Smaller Fuel Tank Volume (All-Wheel-Drive)

+02 = Side Marker Lights Indicator Lamp inactive

+04 = 3. K-Number (Rental Cars)

+08 = 2. K-Number (Australia)

+16 = Clutch Pedal Switch Operation in FIS Display

Jeżeli chodzi o podświetlenie które pojawi się wraz z zapaleniem świateł mijania trzeba aktywować tą funkcję w kodowaniu zegarów b7 (w odróżnieniu od b6 jest domyślnie wyłączona). Wówczas będzie ikonka świateł mijania się paliła oraz całe podświetlenie.

Jak się robi ciemno wszystko się pali. Gdy jest widno ale pada to palą się same mijania bez podświetlenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

Jak się robi ciemno wszystko się pali. Gdy jest widno ale pada to palą się same mijania bez podświetlenia :)

O widzisz,w b6 jest to połączone. W liczniku b7 włączałem ten wskaźnik świateł w aucie z funkcją auto,i też się włączało razem z tym wskaźnikiem podświetlenie,ale w deszczu nie sprawdziłem. W b6 brakuje mi właśnie czujnika deszczu,bo światła przełączy na mijania ale dopiero jak się porządnie zachmurzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat ogarniety, juz przeiolem kabel sygnalu z pozycyjncyh zeby z czujnika deszczu tez gasly, pytanie czy idzie jakos ustawic czas po czujniku zmierzchu zeby szybciej wylaczal swiatla mijania? na filmiku tez to widac jak drl dostaje sygnal ze pozycyjne zgasly i sie zapalaja a mijania jeszcze z 3-4 sekundy sie pala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułość czujnika zmierzchu da sie ustawić w menu mmi. Sa 3 pozycje wczesny standard i późny. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Czułość czujnika zmierzchu da sie ustawić w menu mmi. Sa 3 pozycje wczesny standard i późny. 

Ale to chyba nie w B7 ani B6.:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że chodzi o B8 bo w profilu ma rocznik 2009. Chodzi w ogóle o Audi bo w profilu ma Seata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profilu seat z 2009 czyli zapewne exeo a elektrycznie i mechanicznie to kopia B7 w połączeniu z wnętrzem z cabrio.

W nowszych autach faktycznie w BCM są takie ustawienia czujnika światła dotyczące jego reakcji. Mam tak w Seacie altea ale to ma bcm jak passat, Touran, Leon 2, toledo 3, czy audi a3 czy octavia 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...