Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Kodowanie masz opisane w zwijaku.

Brak lustra spowoduje że światła będą świecić przez cały czas.

Można to zmienić stosując patent jaki podałem wcześniej.

Co do podświetlenia... Sprawdź jeszcze raz dokładnie ten mostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wtyczka przy lusterku podpięta dobrze. lusterko fotochromatyczne i działa razem z lusterkami zewnętrznymi. jak wcześniej przełączałem na AUTO światła zapalały się np. w tunelach w Austrii lub jak się zrobiło po prostu ciemno. teraz po przełączeniu na AUTO zapala się taka informacja jak wyżej i światła działają od razu.

kurczę to taka pierdoła ale denerwuje :wallbash:

Błąd ewidentnie wskazuje na brak kontaktu z czujnikiem światła. Lusterko z B6? nie miałeś żadnych przeróbek na moduł z B7? Czy zmieniałeś może lampkę sufitową? Niestety nie pamiętam jak zasilany jest czujnik światła w B6, a to warto byłoby sprawdzić. To że fotochrom działa, nie ma nic do rzeczy - AUTO sterowane jest z innego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczka przy lusterku podpięta dobrze. lusterko fotochromatyczne i działa razem z lusterkami zewnętrznymi. jak wcześniej przełączałem na AUTO światła zapalały się np. w tunelach w Austrii lub jak się zrobiło po prostu ciemno. teraz po przełączeniu na AUTO zapala się taka informacja jak wyżej i światła działają od razu.

kurczę to taka pierdoła ale denerwuje :wallbash:

Błąd ewidentnie wskazuje na brak kontaktu z czujnikiem światła. Lusterko z B6? nie miałeś żadnych przeróbek na moduł z B7? Czy zmieniałeś może lampkę sufitową? Niestety nie pamiętam jak zasilany jest czujnik światła w B6, a to warto byłoby sprawdzić. To że fotochrom działa, nie ma nic do rzeczy - AUTO sterowane jest z innego czujnika.

dziękuję kolego za odpowiedź może znajdę kogoś żeby na chwilę podmienić lusterko i sprawdzę czy to ono jest winne. jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś coś poradzi.. Miałem MCE Low i wymieniłem go na końcówkę E czyli High ale dzieją się różne kwiatki m.in. po odpaleniu zapalają się pozycyjne, kierunki migają jakby były spalone, a na fisie przez 5 min wyskakują błędy spalonej żarówki chyba każda jaka jest w samochodzie. Co to może się dziać? Tryb skandynawski jest wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w połączeniach, kabelkologii.

Proponowałbym jeszcze raz dokładnie posprawdzać podłączone wtyczki (PINy)do MCE jak i również, punkty w których rozdzielaliśmy przewody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś coś poradzi.. Miałem MCE Low i wymieniłem go na końcówkę E czyli High ale dzieją się różne kwiatki m.in. po odpaleniu zapalają się pozycyjne, kierunki migają jakby były spalone, a na fisie przez 5 min wyskakują błędy spalonej żarówki chyba każda jaka jest w samochodzie. Co to może się dziać? Tryb skandynawski jest wyłączony.

Instalacja do przerobienia. W instalacji LOW niektóre światła nie są zasilane przez MCE natomiast w HIGH tak. W pierwszym poście porównaj sobie rozpiske LOW i HIGH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na czym polegala podmiana??wypioles stary i wlozyles nowy? czy bawiles sie z kazdym kabelkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiołem stary i włożyłem nowy (czyt. używany) z końcówką E. Czyli jest coś z kabelkami do przerobienia tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODSTAWA!!!

W zwijaku masz jak i co trzeba zrobić!

Do tego wymiana włącznika świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor czyli rozumiem, że muszę wszystko ciąć i każde światło podłaczać poprzez MCE, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, a jak inaczej sobie wyobrażasz że MCE będzie sterował?

Bartek dokładnie rozpisał co i jak jest podłączone...najpierw dokładna LEKTURA pierwszego postu...nawet kilka razy. ABY UPEWNIĆ SIĘ CZY JESTEŚMY w stanie podołać zaaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!:wink: myślę, że podołam ale poczekam jak zrobi się cieplej:naughty: a powiedz mi czy przełacznik świateł też do wymiany czy da radę go w jakiś sposób przerobić? też jest LOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!:wink: myślę, że podołam ale poczekam jak zrobi się cieplej:naughty: a powiedz mi czy przełacznik świateł też do wymiany czy da radę go w jakiś sposób przerobić? też jest LOW

Też do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!:wink: myślę, że podołam ale poczekam jak zrobi się cieplej:naughty: a powiedz mi czy przełacznik świateł też do wymiany czy da radę go w jakiś sposób przerobić? też jest LOW

Też do wymiany.

A lepiej go wymienić na końcówkę A czy B? Żeby już wszystko działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 najlepiej "B" nie będziesz musiał żadnych pinów przepinać:wink:

i tak bedzie musiał przepinac i tak ma instalke low:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 najlepiej "B" nie będziesz musiał żadnych pinów przepinać:wink:

i tak bedzie musiał przepinac i tak ma instalke low:wink:

Aaa no w sumie ja ma Low to tak:tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że do b6 ciężko znaleźć ładny ori, a przełożenie pinow to nie problem, potrzebny tylko jeden pin ;) jeśli teraz posiada włącznik low to i tak musi 4 pin przełożyć do 11 lub 13 ;) szukaj włącznika z końcówka D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany to jaki w końcu? MCE będę miał z literką E czyli High, zbieram graty żeby wszystko zamontować:wink: Tylko musi się zrobić ciepło:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...