Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko ,że mając mce E nie odpalisz clh, kupuj od razu F!

Już kupiłem "E" za bardzo przyzwoitą kasę:wink: A z clh nie będę korzystał..

---------- Post dopisany at 19:47 ---------- Poprzedni post napisany at 19:46 ----------

A za F to chcą kosmiczne pieniądze, 500zł:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupisz taniej...cierpliwości, na forum dostępne, rzuć temat to zawsze ktoś się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie niech zostanie z tą końcówką E, może w przyszłości się wymieni:jerk: to pod ten MCE z literką E jaki przełącznik świateł najlepiej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co B lub D skoro nie będzie AUTO. Możesz szukać również A lub C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie, czyli jeżeli będę miał MCE z końcówką E to do prawidłowego działania będzie mi potrzebny przełącznik świateł A lub C, tak? Bo jeżeli kupię B lub D to nie będzie działać AUTO, dobrze rozumuje? Oczywiście pomijając kabelkologie bo to już wiem!:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie, czyli jeżeli będę miał MCE z końcówką E to do prawidłowego działania będzie mi potrzebny przełącznik świateł A lub C, tak? Bo jeżeli kupię B lub D to nie będzie działać AUTO, dobrze rozumuje? Oczywiście pomijając kabelkologie bo to już wiem!:decayed:

Wyłącznik A i C nie ma trybu Auto- A jest z B6 C jest z B7

Wyłączniki B i D mają tryb Auto ale do jego działania potrzebujesz lusterko z czujnikiem światła więc jak nie masz w planach to i tak nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie, czyli jeżeli będę miał MCE z końcówką E to do prawidłowego działania będzie mi potrzebny przełącznik świateł A lub C, tak? Bo jeżeli kupię B lub D to nie będzie działać AUTO, dobrze rozumuje? Oczywiście pomijając kabelkologie bo to już wiem!:decayed:

Wyłącznik A i C nie ma trybu Auto- A jest z B6 C jest z B7

Wyłączniki B i D mają tryb Auto ale do jego działania potrzebujesz lusterko z czujnikiem światła więc jak nie masz w planach to i tak nie zadziała.

OK, dzięki wielkie za odpowiedź:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i próbuję to sobie poukładać.

W planach mam założenie lusterek fotochrom wewnątrz jak i zewnętrznych. Nie posiadam xenonów wiec DRL raczej nie będę potrzebował. CLH także nie jest mi potrzebne. Mam MCE w wersji HIGH (F).

I teraz pytania.

Czy do uruchomienia tego wystarczy mi lusterko z B6 z jednym czujnikiem z przodu?

Czy potrzebuję zakładać włącznik z funkcja AUTO?

Pytanie dodatkowe.

Czy kombinacja: lusterko fotochrom/czujnik zmierzchu + włącznik z funkcją auto może współpracować ze zwykłymi światłami H7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym modulem F to nie powiem ale na forum dałem info że szukam F i nic ani jednej sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój na forum za 150 zł nabyłem także czekaj może coś się pojawi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i próbuję to sobie poukładać.

W planach mam założenie lusterek fotochrom wewnątrz jak i zewnętrznych. Nie posiadam xenonów wiec DRL raczej nie będę potrzebował. CLH także nie jest mi potrzebne. Mam MCE w wersji HIGH (F).

I teraz pytania.

Czy do uruchomienia tego wystarczy mi lusterko z B6 z jednym czujnikiem z przodu?

Czy potrzebuję zakładać włącznik z funkcja AUTO?

Pytanie dodatkowe.

Czy kombinacja: lusterko fotochrom/czujnik zmierzchu + włącznik z funkcją auto może współpracować ze zwykłymi światłami H7?

Co do lusterka to zależy jaki założysz MCE, jak z B6 to lusterko też musi być z B6 tylko to z przyciskiem pod lusterkiem.

Wyłącznik auto potrzebujesz jeżeli chcesz żeby światła automatycznie się włączały po zapadnięciu zmroku

Odpowiedź na ostatnie pytanie: TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tylko mieć fotochromowe lusterka to ani MCE ani włącznik nie ma znaczenia. Musisz mieć tylko lusterko ściemniające (być może to bez przycisku też obsłuży - niech koledzy potwierdzą). Możesz nawet zastosować lusterko z B7 i przerobić stopkę.

Uruchomienie AUTO i CLH to już poważniejsza i droższa sprawa. MCE już masz ale potrzebujesz lusterko z B6 z czujnikiem zmierzchu (ten wmontowany w stopkę), włącznik i panel do CLH. Jeśli będziesz rozpatrywał tylko fotochrom to nie kontynuuj w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tylko mieć fotochromowe lusterka to ani MCE ani włącznik nie ma znaczenia. Musisz mieć tylko lusterko ściemniające (być może to bez przycisku też obsłuży - niech koledzy potwierdzą). Możesz nawet zastosować lusterko z B7 i przerobić stopkę.

Potwierdzam.

Do CLH i AUTO trzeba mieć lusterko z b6 z przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój na forum za 150 zł nabyłem także czekaj może coś się pojawi :wink:

jak by ktoś miał F za 150 to biorę nawet dwie sztuki od ręki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniłem mce na F, wszystkie światła działają poprawnie, clh, auto światła i lusterko również, ale wieczorem gdy mam włącznik w pozycji auto i włączę długie wyskakuje mi na fisie to co na foto, jak wyłącze długie gaśnie.Druga sprawa która nie jest normalna, po otwarciu czy zamknięciu z kluczyka auta, przez chwile powinien być podświetlany włącznik świateł, lusterko i clh, a umie oprócz tego świeci się esp, popielniczka i wszystkie przyciski oświetlenia w podsufitce przód i tył. Jakieś sugestie??

aguragas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd w kablowaniu?

SPRAWDZAŁEŚ ponownie wszystkie połączenia?

błąd wyskakuje gdy MCE nie ma sygnału z lusterka, może coś pomieszałeś przy samym lusterku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...