Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy wiecie jak pobawić się vagiem aby ustawić sobie załączanie świateł mijania po uruchomieniu zaplonu ?

---------- Post dopisany 04-03-2014 at 23:02 ---------- Poprzedni post napisany 03-03-2014 at 03:02 ----------

hej jeszcze raz. Panowie przyznaje się nie mam pojęcia co i jakz vagiem robic żeby ustawić te światła żeby się zapalaly automatycznie. pomóżcie co i jak pokoleji wejść. Korzystam z vaga 4.09

---------- Post dopisany at 23:12 ---------- Poprzedni post napisany at 23:02 ----------

i podrzucę jeszcze coś takiego Światła dzienne Audi A1, A3, A4, A6, A8,Q7 (4016222262) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. może macie jakis pomysł jak to ogarnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, ktoś wcześniej napisał, że włącznik AUTO tylko ori... a co jest nie tak z tymi zamiennikami z Alle.... co może być nie tak??? w kasie niezła róznica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem na żywo te nieoryginalne włączniki, jakość bardzo bardzo słaba. Słaba jakość plastiku, ikonki słabo wykonane, porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy u Was też tak jest?

Gdy włączam clh przy przekręconym zapłonie działa jakby odwrotnie tzn. wyciągnięcie kluczyka zapala światła a otwarcie drzwi gasi podczas gdy ja siedzę wśrodku.

Dzieje się tak tylko raz, później już działa normalnie.

Wszystkie inne kombinacje działają poprawnie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wlacznika Auto zamiennika dziala poprawnie i przy reazniu na modul komfortu z auto nie ma roznicy jaki przelacznik z AUTO sie zalozyczy to bedzie z literka D czy z litterka B. sprawdzilem u siebie przy modzie i wszystko gra. Sam zalozylem zamiennik poniewaz cena ori w bardzo dobrym stanie jest z 5 razy wyzsza. Pół roku minelo i nie pojawily sie zadne rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jakiś moduł ma wpływ na aktywacje FISu ? kolega nie ma tempomatu a chce mieć FIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jakiś moduł ma wpływ na aktywacje FISu ? kolega nie ma tempomatu a chce mieć FIS

to bez znaczenia , moduł MCE to obsługa swiateł a nie fisa !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jakiś moduł ma wpływ na aktywacje FISu ? kolega nie ma tempomatu a chce mieć FIS

moduł kierownicy

pierwszy temat http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/

drugi temat http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/wymiana-przelacznika-wycieraczek-odblokowanie-pelnego-fis-16394/

poczytaj dowiesz się wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam moduł w Wer. High. Jest możliwość odpalenia CLH bez lusterka z czujnikiem i włącznika CLH? Tak by światła zapalaly się za każdym otwarciem zamknięciem samochodu. Włącznik CLH pewnie można zastąpić byle jakim pstryczkiem, ale co z czujnikiem z lusterka? Zanim wydam kasę na niezbędne graty chciałbym się przekonać czy naprawdę jest mi to potrzebne i jak się sprawdzi w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel clh musi być bez lustra będzie Ci clh chodził i w dzień i w nocy bo nie będzie widział czujnika zmierzchu chyba że będziesz sobie na dzień wyłączał na panelu clh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi, chce sprawdzić działanie oraz przekonać się czy system rzeczywiście będzie dla mnie przydatny. W ramach testu system może być aktywny całą dobę.

Jest możliwość połączenia jakichś kabelkow tak by zastąpić włącznik CLH w pozycji ON? Jeśli to sam przełącznik to wydaje mi się że powinno dać radę, gorzej jeśli przy tym przełączniku jest jeszcze jakaś płytka.

I zastanawiam się czy czujnik światła z lusterka można zastąpić jakimś innym - z innej marki bądź urządzenia - telefonu, navi etc. Może ktoś z Was już kombinowal w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik światła możesz zastąpić obojętnie jakim ale włącznik clh raczej powinien być ori bo masz możliwość wyłączenia i włączenie ale może jest możliwość założenia pstryczka niech się fachowcy wypowiedzą :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po aktywacji VAGiem, czyli po zakodowaniu, aby układ zadziałał musi być zmasowany pin 7 włącznika CLH

Rozpiska wiązki dla włącznika CLH:

Pin 7 – aktywacja CLH (połączenie z MCE, kostka 32-pin/24) [biały]

lub jeśli nie masz przewodu to bezpośrednio w MCE pin C24. drugi koniec włącznika do masy.

oczywiście moduł musi być F, na E nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam moduł w Wer. High. Jest możliwość odpalenia CLH bez lusterka z czujnikiem i włącznika CLH? Tak by światła zapalaly się za każdym otwarciem zamknięciem samochodu. Włącznik CLH pewnie można zastąpić byle jakim pstryczkiem, ale co z czujnikiem z lusterka? Zanim wydam kasę na niezbędne graty chciałbym się przekonać czy naprawdę jest mi to potrzebne i jak się sprawdzi w praktyce

kolego nie rozumiem Cie masz auto za tyle kasy , a szkoda Ci na przełącznik clh 70zł:facepalm:. lusterko ostatnio Domin za 200zł sprzedawał... Włącznik auto i masz wszystko jak ori, a nie jakieś kombinacje... Jak Ci sie nie spodoba to sprzedajesz graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto za tyle kasy więc kto bogatemu zabroni :-)

Zamontuje pierdolnik albo 3 lusterka foto z kompasem, moje auto moja sprawa.

Dzięki za odpowiedzi na temat.

Moduł mam oczywiście F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...