Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem jak zakodować automatyczne światła w B7 , po zapaleniu auta , mogą palić się halogeny.

Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Czytam czytam i się pogubiłem... Mam B7 z DRL. Chciałbym dorzucić CLH.

Czy możecie potwierdzić, że wystarczy dokupić włącznik CLH, włącznik świateł AUTO i lusterko z czujnikiem światła z B6 (nie potrzebuję sensora deszczu) + oczywiście zmiana kodowania?

Zadziała to to? :-)

Z góry dziękuje za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam czytam i się pogubiłem... Mam B7 z DRL. Chciałbym dorzucić CLH.

Czy możecie potwierdzić, że wystarczy dokupić włącznik CLH, włącznik świateł AUTO i lusterko z czujnikiem światła z B6 (nie potrzebuję sensora deszczu) + oczywiście zmiana kodowania?iu

Zadziała to to? :-)

Z góry dziękuje za pomoc!!!

Nie. Sterownik MCE z B7 "nie gada" z lusterkiem z B6, które na dodatek jest prawie nieosiągalne na rynku wtórnym. Ten sterownik działa tylko z czujnikiem światła z B7, który jest zintegrowany z czujnikiem deszczu. Więc nie masz wyjścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie musisz montowac tej czujki deszczu - wyjdzie taniej niz takie z B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie musisz montowac tej czujki deszczu - wyjdzie taniej niz takie z B6

Bez czujki deszczu nie będzie czujki światła i CLH będzie przez 24h i nie będzie asystenta świateł. Pytanie, co on właściwie cchce osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash::wallbash::wallbash:mowa o CLH a nie o foto :doh:ide spac bo zmeczony jestem :decayed:

Ale tak czy inaczej to lusterko z B7 latwiej dostac niz z B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi... Szkoda że lustro z B6 nie zagada z B7. Nie zależy mi na czujniku deszczu tylko na w pełni funkcjonalnym CLH. I interesuje mnie rozwiązanie fabryczne a nie dokładki - taj już niestety mam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi... Szkoda że lustro z B6 nie zagada z B7. Nie zależy mi na czujniku deszczu tylko na w pełni funkcjonalnym CLH. I interesuje mnie rozwiązanie fabryczne a nie dokładki - taj już niestety mam :-)

Jakie to ori jak chcesz lusterko od B6 wstawić do B7. Określ się co w ogóle chcesz osiągnąć i jakie graty masz, my powiemy Ci co potrzebujesz żeby to zaczęło funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori znaczy oryginalne Audi, a nie made in china, dokładka coś tam.

Zależy mi na uruchomieniu funkcji CLH, dlatego napisałem że nie chciałbym inwestować w czujnik deszczu / światła.

Temat dla mnie zamknięty - wiem co mam kupić i dlaczego. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie skonczylem przerobke mce low z b6 na mce high z b7. Oczywiscie nie działa mi to jak nalezy:facepalm:. prawdopodobnie mam problem z wlacznikiem swiatel. Do modulu narazie nie podlączylem czujnika swiatla/deszczu . Mam włącznik auto z koncówka D i chyba jest zepsuty. Czasami dziala poprawnie a czasami potrafi włączy ksenony postojowki halogeny na zerze. Mam zakodowany moduł na 10031. wyskoczyły dwa błędy ale prawdopodobnie jest to z tylnych ledowych pokojówek. vin przypisany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie orientuje czy włącznik świateł auto od A8 podejdzie do B6/B7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - chciałbym zamontować sobie CLH i teraz potrzebuje rad, by czegoś nie zepsuć :>

- Mój MCE to 8E0 907 279 B (mam ręczną regulację świateł od 0-3)

Na razie chciałbym zrobić same światła CLH. Lusterko fotochromowe i reszta to trochę duży koszt, więc tak stopniowo, jak już...

Ale wnioskując z tematu, potrzebuję:

- MCE 8E0 907 279 F

- oraz włącznik (0/1) - czyli to będzie taki?

I to by było wszystko tak? Podmienić MCE, zmienić włącznik do CLH i regulacji świateł i to połączyć odpowiednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wymienisz Mce i dołożysz włącznik niestety nie będzie Ci to poprawnie chodziło ponieważ do pełnej funkcjonalności potrzebujesz lustra fotochrom....oczywiscie bez lustra clh będzie chodziło ale cały czas nawet w dzień czyli po otwarciu auta w dzień będą się odpalały halogeny. Można np w ciągu dnia wyłączać sobie wyłącznikiem clh ale będzie na fisie i tak błąd czujnika zmierzchu wyskakiwał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie orientuje czy włącznik świateł auto od A8 podejdzie do B6/B7 ?

nikt nic nie wie w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc aby przy otwieraniu auta wlaczaly halogeny modul koncowka BP. Brak.czujnika zmierzchu. elektryka koncowka L

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc aby przy otwieraniu auta wlaczaly halogeny modul koncowka BP. Brak.czujnika zmierzchu.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Skąd wziąłeś końcówę BP:whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam moduł z koncówką L i bixenony. czy mogę podłączyc bezposrednio kabel od drl do swiatel drogowych i ustawic na najmniejszy procent czyli ok 50% czy bedzie za mocno swiecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...