Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

MCE na moim z koncowka E a zas VAG/VCDS najnowszy :wink4: kodowalismy z szogun0 efekty sa na razie takie ze w pozycji AUTO wszystko oswietlenie mruga ;(

Sprobujemy wyciagnac lusterko i zakodowac poza szyba

0?xxx: Czujnik światła

0 – brak

1 – zainstalowany !!!! tu mam problem

0x?xx: Moduł haka

0 – brak

1 – zainstalowany

0xx?x: Reflektory

0 – Halogenowe

1 – Ksenonowe

0xxx?: Kraj

1 – Reszta Świata

2 – Kraje skandynawskie (automatyczne włączanie świateł po zapłonie)

3 – USA

4 – Canada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Abyśmy mieli jasność - MCE E nie przyjmuje kodowania pod czujnik czy też da się zakodować i zaczyna wszystko mrugać?[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2010, 16:47_________________________________________________Dobra już wiadomo - Grześkowi moduł E nie chce przyjąć kodowania pod czujnik światła...

Wychodziło by na to, że MCE E czujnika światła nie obsługuje ale... Coś tu jest nie halo bo moduł F pojawił się dopiero w sierpniu 2004 a więc 1,5 roku po wyjściu lusterka z czujnikiem światła, więc jaki moduł niby miałby obsługiwać to lusterko do tego czasu?

Cholera wie, może w modułach HIGH też firmware zmieniano, i tu jest problem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart,

mała sugestia organizacyjna: możesz część opisowo - przywieszoną zwinąć do zwijaka? Jak na razie mamy ledwo chyba 20 odpowiedzi, a juz się nie mieścimy na 5 stronach z wątkiem.

Śledzę z wypiekami na twarzy postępy i trzymam kciuki. Tu się tworzy historia lepsza niż w Ingolstadt. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak czas pozwoli postaramy sie z Dominikiem na nastepny wekend ogarnac ten temat rowniez sprobujemy czy pojdzie z czujnika zmierzchu w lusterku. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Bartku ostatnio dość mocno studiuje twoją prace przygotowująć się do przesiadki na wersję H

niezgadza mi się jak narazie jedna rzecz a mianowicie światła postojowe zasilane są w obydwu przypadkach z kostki C-32 pin a na schemcie wersja Low zasila się z kostki B-23pin.Proszę sprawdz to :cool1:

i jescze pytanko przy MCE są takie przekażniki lub coś w tym stylu

przy moim McE "C" ma tyko 2 a przy zakupinym "F" są 3 wiem że ma to związek z zasilaniem, czyżby spryski ????? co by nie było zakłuceń???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Bartku ostatnio dość mocno studiuje twoją prace przygotowująć się do przesiadki na wersję H

Nie pomyliłeś się czasem? F?

niezgadza mi się jak narazie jedna rzecz a mianowicie światła postojowe zasilane są w obydwu przypadkach z kostki C-32 pin a na schemcie wersja Low zasila się z kostki B-23pin.Proszę sprawdz to :cool1:

Masz rację - pomyliłem się przy opisywaniu. Już poprawione :good:

Przekaźniki opisałem kilka postów wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kawał dobrej roboty koledzy.

Posiadam A4 B7- 2005. Dzięki waszemu opisowi bez problemu podłączyłem: czujnik deszczu, lusterko z kompasem, comming/leaving home, auto światła- i wszystko działa świetnie. Było troszkę niejasności przy podłączaniu np tam gdzie przewodu być nie powinno - tam był już jakiś inny i na odwrót, ale chwilka na przemyślenia, miernik, troszkę wiedzy i podłączone. Najważniejsze- brak błędów w module centralnej elektryki.

Jeżeli ktoś próbuje robić takie same mody w swoim aucie, mogę zawsze pomóc poprzez forum.

Najważniejsze: nie ma sensu kombinować z przednią szybą, od razu zmień na nową z dobrym uchwytem pod czujnik deszczu- oszczędzi Ci to czasu i nerwów.

Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięku dziugi - w takim razie prosze o info (tutaj lub pw) co mogę poprawić w opisie aby łatwiej się grzebało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

Czy przetestowałeś, działanie CLH w B6 z przełącznikiem głównym świateł w wersji A? Mam nieco wątpliwości jak chodzi o działanie tego zestawu. W ETCE jest informacja, że włącznik świateł A jest do samochodów z FISEm, światłami przeciwmgielnymi przednimi i tylnymi. Natomiast jak chodzi o CLH to przy B jest wyszczególnione, że jest on do aut z FISem, światłami przeciwmgielnymi przednimi i tylnymi , automatycznym włącznikiem świateł i funkcją CLH.

Zamierzam kupić ten przełącznik i jak nie będzie chodził, to poleży i poczeka na lusterko i na przełącznik B, a jak będzie chodził to ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby cały system działał prawidłowo potrzebne są wszystkie komponenety - włącznik świateł, włącznik CLH oraz lusterko z czujnikiem światła (stąd info, że włącznik jest dla CLH).

Jednak odpalisz CLH na włączniku A - podłączasz włącznik CLH do MCE i kodujesz go pod czujnik światła. Moduł wywali błąd czujnika (ponieważ go nie masz), będzie się to objawiało mrugającą iluminacją włącznika CLH oraz tym, że doświetlanie będzie włączać się przez całą dobę.

Przypomnij jeszcze jaki masz MCE - wrclagunie nie udało się zakodować czujnika w wersji E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

Czy przetestowałeś, działanie CLH w B6 z przełącznikiem głównym świateł w wersji A? Mam nieco wątpliwości jak chodzi o działanie tego zestawu. W ETCE jest informacja, że włącznik świateł A jest do samochodów z FISEm, światłami przeciwmgielnymi przednimi i tylnymi. Natomiast jak chodzi o CLH to przy B jest wyszczególnione, że jest on do aut z FISem, światłami przeciwmgielnymi przednimi i tylnymi , automatycznym włącznikiem świateł i funkcją CLH.

Zamierzam kupić ten przełącznik i jak nie będzie chodził, to poleży i poczeka na lusterko i na przełącznik B, a jak będzie chodził to ekstra.

Działa dobrze ponieważ w mojej B7 też były uzywane przełączniki A-z początku zamontowałem wszystko poza przełącznikiem świateł- i CLH działało bez zastrzeżeń. Przełącznik auto przyszedl po jakims czasie z ebay-a skrosowałem tylko dwa piny ( jak w opisie). i wuala- auto światła....[br]Dopisany: 08 Październik 2010, 23:25_________________________________________________Dzisiaj zauważyłem jedną niepokojącą mnie rzecz w mojej B7.

Gdy chciałem włączyć swiatła przeciwmgłowe to niestety nie działały- zrobiłem jeszcze kilka prób i testów i spostrzegłem, że jeżeli przełącze światła na postojowe to moge włączyć bez problemu oba przeciwmgłowe( tylne i przednie), ale jak przełącze na światła mijania to oba przeciwmgłowe odrazu sie wyłączają.

W MCE znalazlem taki błąd, proszę o interpretację :

Friday,08,October,2010,22:20:00:13314

VCDS Version: Release 908.0

Address 09: Cent. Elect. Labels:

Control Module Part Number:

Component and/or Version:

Software Coding:

Work Shop Code:

1 Fault Found:

01800 - Light Switch (E1)

27-00 - Implausible Signal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziugi - zapnij VAGa do MCE, wejdź w bloki pomiarowe i zrób print screena MVB 006.

Pierwszy indeks pokazuje pracę włącznika świateł... właczaj wszystko po kolei (0, auto, postoje, mijania, przeciwmgielne przód, przeciwmgielne tył) i patrz co pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, pomożesz? :hi:

mam B6, oryginalnie czujnik światła + lusterko fotochrom, przełącznik do świateł AUTO, CLH.

MCE = 8E0 907 279 F :>

miałem od początku zakodowane 01011 (czyli drugi bit = light/rain sensor installed).

bez problemu zmieniłem kodowanie na 00011 (po włączeniu stacyjki od razu światła się zapalały)

i wróciłem też bez problemu na 01011.

więc moduł z końcówką F jest na bank potrzebny i takowy mam :naughty:

chciałbym dołożyć sensor deszczu - obok lusterka gdzieś na szybie, bo mam kropke w tym miejscu gdzie ma B7.

do lusterka wchodzą mi 3 kable, do czujnika światła też 3.

moje pytanka :confused4:

1. w ASO powiedzieli: 4E0 955 559 E - i tylko taki musi być? końcówka E jest ważna?

2. dostępny na allegro 8K0 955 559 zapewnie nie będzie działał?

3. trzeba odpiąć czujnik światła i zamiast niego trzeba wpiąć czujnik deszczu? czujnik deszczu ma w sobie czujnik światła? czy trzeba puścić wiązkę 3 kabli i dodatkowo podpiąć czujnik deszczu pod MCE? jak tak, to gdzie to trzeba wpiąć? bo przekodować już nie mam co.. drugi bit mam na 1, więc jest niby ok...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 z czujnika deszczu narazie kupa :confused4:

ale tylko narazie trzeba by było założyć moduł high od B7 tam zakodujesz czujnik deszczu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 z czujnika deszczu narazie kupa :confused4:

ale tylko narazie trzeba by było założyć moduł high od B7 tam zakodujesz czujnik deszczu :good:

no ale udało się zakodować w MCE jako Light/Rain sensor.

myślisz że podmiana Light sensor z lusterka na Light/Rain sensor osobno na szybie nic nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...