Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ale nie mozna zmniejszyć na 30%. Mozna wlutować jakiś rezstor czy lepiej kupić juz led h7 i rezystor?

Sent from my GT-I8750 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi podpowiedzieć, w którym miejscu powinien się znajdować moduł haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpowie ktoś jak wyciągnąć piny z wtyczki od włącznika świateł i ewentualnie jak nazywają się te piny i gdzie je kupić? Kupiłem omyłkowo włącznik High a instalację mam Low, teraz chciałbym przełożyć piny korzystając ze schematu podanego w pierwszym poście. Problem mam taki, że nie wiem jak je wyciągnąć i do tego zauważyłem, że powinienem przełożyć "duży" pin w miejsce na "mały" pin, więc nie obejdzie się bez wymiany pinu chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz użyć wsuwki (spinki) do włosów, końcówki lekko zaginasz do środka, wkładasz do pinu, lekko ciagniesz za kabel i wyjdzie, jeśli nie chce wyjść musisz albo inaczej wygiac spinke albo mocniej włożyć . Poradzisz sobie ;)

PIN taki potrzebujesz

allegro.pl/konektor-pin-zenski-f280-2-8-0-2-1-5mm2-vw-tyco-i4174201994.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tak prosto z tymi pinami. trochę się chłopak namęczy... To są piny ISO małe i średnie, albo średnie i duże( podwójne) i one mają po dwie zapadki. Bez profesjonalnego wypinacza( np Stahlwille) to jest rzeźba. Kupiłem wypinacz Forcha i jest ciężko, najczęściej piny wychodzą lekko na siłę i "zabierają" ze sobą trochę plastiku z wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pin z linku, to jest ten mniejszy z kostki? Dzięki za szybkie odpowiedzi! Coś pokombinuję. Nie doszukałem się nigdzie potwierdzenia, że włącznik 8E0 941 531 A po przełożeniu pinów: z 4 na 11( zasilanie świateł mijania) i z 16 na 14( zasilanie świateł postojowych) zadziała prawidłowo w wersji LOW. Na chwile obecną po podpięciu go świecą non stop światła mijania i postojowe na pozycji 0. Czy ktoś już to robił i działa?

Aha jeszcze jedno pytanko czy ta kostka u Was też ma taki krótki kabel, że nie idzie jej wyciągnąć na zewnątrz? Strasznie ciężko się do niej dobrać, odpiąłem regulację świateł i od strony bezpieczników staram się za nią zabrać, ale żeby cokolwiek przy niej zrobić muszę wkładać rękę za bezpieczniki. Może o czymś nie wiem i wystarczy odpiąć jakąś spinkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wyciągnięcie tych pinów to nie jest prosta sprawa, mam wrażenie, że prędzej coś połamię niż one wyjdą z gniazda. Te z allegro mają te skrzydełka w tym samym miejscu co te oryginalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie..

Mam bixenony, ale nie miałem włącznika DRL

Włącznik świateł C moduł L

Aktywowałem sobie vagiem DRL, ale wkurzał mnie brak możliwości wyłączenia..

Zakupiłem przełącznik DRL, CLH

Dorobiłem wiązkę z:

Włącznika świateł

-mostek pin 7 i 16 i podłączone do MCE pin 29

przełącznik DRL/CLH

-pin 3 do MCE 30

-pin 4 do włącznika świateł 1

-pin 5 do włącznika świateł 10

-pin 7 do MCE 24

-pin 8 do włącznika świateł 17

Po przekręceniu kluczyka odpalał się bixenon i nie działało DRL.. Nie mogłem też wyłączyć świateł.. cały czas się świeciły... co mogło być powodem? brak włącznika z AUTO? czy czujnika zmierzchu/deszczu?

Przeciąłem kabel idący od włącznika świateł z pinu 7/16 do MCE 29 (zostawiłem tylko mostek między pinami 7 i 16)

Wszystko wróciło do normy... mogę przełącznikiem wyłączyć DRL..

Natomiast co z CLH?

Odpalę bez czujników? można jakoś je oszukać? może się CLH nawet świecić w dzień..

Wystarczy, że przeprowadzę kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie które swiatła powinny sie świecić w B7 przy słonecznej pogodzie jak przełącze na włączniku AUTO ? i czy tylne też powinny świecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie które swiatła powinny sie świecić w B7 przy słonecznej pogodzie jak przełącze na włączniku AUTO ? i czy tylne też powinny świecić?

przy słonecznej pogodzie to żadne nie powinny się świecić, chyba, że masz DRL i bixenon- to wtedy żarówki bliżej grila (p20 zdaje się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Bartek napisał jeżeli masz Drl to one powinny świecić a jeżeli chodzi o tył to nie powinny w tym układzie świecić chociaż niektórzy sobie kodują że świecą:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bym musiał zrobić żeby świeciły te bliżej grila jak nie mam drl ? jako światła dzienne przy słonecznej pogodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bym musiał zrobić żeby świeciły te bliżej grila jak nie mam drl ? jako światła dzienne przy słonecznej pogodzie?

jeeli masz opcję AUTO we włączniku świateł, to pewnie masz czujnik zmierzchu, jeżeli masz czujunik zmierzchu, to powinieneś mieć czujnik deszczu. Jeżeli to masz - tzn. że masz wersję HIGH modułu.

A masz CLH??

Jak chcesz odpalić drl to musisz kupić Bi-xenony i pokombinować trochę z kabelkami

---------- Post dopisany at 18:41 ---------- Poprzedni post napisany at 17:30 ----------

teraz przylookałem, że można zakodować reflektory halogenowe po drl - ale ni mam pojęcia jak to będzie działać... spróbuj zakodować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie swieca swiatla po przelaczeniu kluczyka i co mam zrobic zeby tak nie bylo?? i mam wlacznik z auto a nie mam czujnika deszczu a czujnik zmierzchu moge miec?? odpowie mi ktos na te pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...