Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

a mi sie swieca swiatla po przelaczeniu kluczyka i co mam zrobic zeby tak nie bylo?? i mam wlacznik z auto a nie mam czujnika deszczu a czujnik zmierzchu moge miec?? odpowie mi ktos na te pytania?

w b6 nie było czujnika deszczu (chyba że zostało dorezane :wink:).

a może masz zakodowane na tryb skandynawski?? podepnij vagine i się okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a mi sie swieca swiatla po przelaczeniu kluczyka i co mam zrobic zeby tak nie bylo?? i mam wlacznik z auto a nie mam czujnika deszczu a czujnik zmierzchu moge miec?? odpowie mi ktos na te pytania?
Jeżeli chodzi o czujnik zmierzchu to najprościej zerknij jakie masz lusterko wsteczne czy ma przycisk po środku i czy pali się zielona dioda po zapłonie...wątpię żeby ktoś dokładał sam czujnik zmierzchu. Tak jak Bartek napisał napewno masz zakodowany tryb Skandynawski że światła od razu palą się po przekręceniu zapłonu:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic takiego w lusterku a jak vagiem zrobic na normalne swiatla zeby sie zapaly tylko wlacznikiem i czy takie cos ma jakies obciazenie na rozrusznik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz włącznik masz auto a nie masz lusterka z czujnikiem i fotochromem ?? dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze dziwne mialem sprawdic vagiem jakie mam mce i zakodowane swiatla ale deszcz pada i powiedz na co mam zmienic zeby byly swiatla zapalane z wlacznika a nie kluczykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj pierwszy wątek Bart-sa, tam jest wszystko ładnie opisane i wytłumaczone jak to działa...

jakie masz kodowanie? jak masz światła po zapłonie, ostatnia cyfra w kodowaniu to 2. zmień na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20140501_130617....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

IMG_20140501_132434....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

1. Pierwsza fotka - kostka 32 pin do MCE - żeby dostac się do pinów muszę zdemontowac zaślepkę zaznaczoną na foto? Jakaś podpowiedź - jak to zrobic żeby czegoś nie połamac.

2. Piny potrzebne do montażu CLH, swapu włącznika na auto oraz lustra foto z czujnikiem -

KONEKTOR PIN ZENSKI F280 2,8 0,2-1,5mm2 VW TYCO (4174201994) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - te będą ok do włącznika świateł?

Jakie będą potrzebne do wtyczek z pierwszej i drugiej fotki - czyli wtyczki 32 pin do MCE oraz wtyczki 8 pin do przełącznika CLH?

Dostanie się je na allegro?

Te 3 rodzaje pinów to komplet potrzebny do wykonania tego mod-a?

3. Wiązka od lustra foto z czujnikiem do MCE - jakie kable (o jakim przekroju) będą potrzebne do dorezania tej wiązki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Piny potrzebne do montażu CLH, swapu włącznika na auto oraz lustra foto z czujnikiem -

KONEKTOR PIN ZENSKI F280 2,8 0,2-1,5mm2 VW TYCO (4174201994) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - te będą ok do włącznika świateł?

Cześć,

do tej kostki z pierwszego i drugiego zdjęcia idą takie piny:Pin żeński MQS F063 - 1 szt. - Konektory.pl - Największy sklep internetowy.

A co do pytania pierwszego. O ile pamietam, to tą różową zaślepkę trzeba zesunąć w dół...Obejrzyj dokładnie, powinien tam chyba być zatrzask, który ją trzyma...

A we wtyczce od włącznika, bodajże jeden czy dwa piny są też takie( ok 2x szersze dokł 4,8 mm) :KONEKTOR PIN ZENSKI SPT 4,00mm2 000 979 306 E TYCO (4132379200) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kostki na pierwszej fotce są mniejsze piny niż F063 które podał Madbar. Piny F063 idą do kostki lusterka i clh w zależności jaka masz kostkę, u mnie akurat były te mniejsze, takie jak w podsufitce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kostki na pierwszej fotce są mniejsze piny niż F063 które podał Madbar. Piny F063 idą do kostki lusterka i clh w zależności jaka masz kostkę, u mnie akurat były te mniejsze, takie jak w podsufitce.

Nie przeczę, że tak może być. To są ułamki milimetra i rzeczywiście chyba mogą być mniejsze. Takie same zresztą są bodajże w kostkach licznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60390596506126599313.jpg

84684890793285235845.jpg

Pierwszy pin jest od mce C , podsufitki, clh

Drugi od kostki lusterka lub clh

Do białej kostki clh pasują piny z pierwszej fotki, a do kostki czarnej od clh piny z drugiej fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.iv.pl/images/60390596506126599313.jpg

http://www.iv.pl/images/84684890793285235845.jpg

Pierwszy pin jest od mce C , podsufitki, clh

Drugi od kostki lusterka lub clh

Do białej kostki clh pasują piny z pierwszej fotki, a do kostki czarnej od clh piny z drugiej fotki.

ta zalezy od rocznika auta jaki ida piny , pierwsza fota to piny 2001-2002 , druga to powyzej i byly juz one wszedzie czy to w clh mce czy w lusterku:wink:

no i Domin wszystko wyjaśnił:decayed:

razem ze zmianą pinów od 2003 był już też podział mijania lewego i prawego we włączniku ?? pytam tak z ciekawości bo u mnie stop był dzielony w bagażniku i mijania nie były podzielone we włączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie za rozkminienie tych pinow, na oko to bym dziadostwa pozamawial i niczego nie zmontowal :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tak prosto z tymi pinami. trochę się chłopak namęczy... To są piny ISO małe i średnie, albo średnie i duże( podwójne) i one mają po dwie zapadki. Bez profesjonalnego wypinacza( np Stahlwille) to jest rzeźba. Kupiłem wypinacz Forcha i jest ciężko, najczęściej piny wychodzą lekko na siłę i "zabierają" ze sobą trochę plastiku z wtyczki.

Faktycznie wyciągnięcie tych pinów to jakaś masakra, musiałem obciąć kable przy starych pinach i zamocować nowe piny w odpowiednich miejscach i tu przydał się link od mlodziak22. Dzięki Wam wszystko działa jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Zamontowałem u siebie lusterko fotochrom oraz czujnik deszczu/zmierzchu. Chwilowo testuję działanie wszystkiego więc czujnik nie jest finalnie zamocowany i nie dolega do szyby.

To co mnie zastanawia to czy MCE można tak skalibrować aby uruchamiał światła mijania(czyli wykrywał zmierzch) kiedy jest naprawdę ciemno, bo obecnie na ustawieniu 42% to czujnik odpala bixenony jak tylko wjadę do oświetlonego garażu(wiadomo tak jasno jak na dworze nie będzie :-) ), nawet jak włączę oświetlenie garażu to również dla czujnika jest "zbyt ciemno". Próbowałem na szybko zmienić adaptację na 20%, potem na 80% i w rezultacie po przełączeniu na AUTO zapala się bixenon - pytanie czy trzeba po każdej adaptacji wyłączyć zapłon, żeby nowe ustawienia obowiązywały?

A jak Wam działają czujniki? Może to wina, że nie dolega całkowicie do szyby?

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlona droga lampami nigdy nie będzie na tyle jasna co od promieni słonecznych, pomijając już barwę światła i intensywność :-)

Ale o co mi chodzi:-) Jadąc drogą przez las, słoneczny dzień. Drzewa przysłaniały promienie słoneczne, ale pomimo tego było jasno(subiektywnie to bardzo jasno) a czujnik załączył bixenon.

Dla mnie to jest coś chyba nie tak, Wam to tak samo działa? :-)

Na początku się cieszyłem z nowej funkcjonalności, ale teraz mam pewien niesmak, może to też kwestia osadzenia czujnika przy szybie?

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę już ponad rok na Auto światłach i według mnie działa to wszystko bardzo fajnie. Zamontuj lustro jak trzeba, przeczyść czujki i będziesz zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich sparwdzalem dzis swoj mce i kodowanie swiatel mam na reszte swiata wiec nie trzeba zmieniac kodowania a wiec jak ktos to zrobil ze zapalaj mi sie po przekreceniu kluczyka co treba zrobic zeby to zlikwidowac i zeby sie normalnie zapalaly przez wlacznik swiatel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma chyba dokładny czujnik zmierzchu tak?

Mam 2 czujniki do dyspozycji, zamontowałem sobie 4E0 955 559 E. To w takim razie umocuję to już na dobre i zrobię ponowne testy.

Chciałem mieć pewność, że jak już to osadzę to działanie będzie zgodne z oczekiwaniami. Żelik mam nowy z ASO, jeszcze nie założony na czujnik.

Dziękuję za wszelkie informację, dam znać czy działa prawidłowo jak to osadzę :-) Mam szybę pod mały uchwyt, stąd trzeba było trochę zmodyfikować mocowanie lusterka.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...