Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

pieknie i klarownie rozpisane wszystko :):good:

Bartku dam ci lepsza fotke lusterka z B7 bo tamto jest po malym tjuningu z mocowaniem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie Dominik - paten na mocowanie lusterka na pewno się przyda. Mógłbyś zrobić jakieś fotki ;)

Co do czujnika światła. Czujniki w samym lusterku są dla fotochromu. Po pierwsze to nie mają wyprowadzonego osobnego pinu sygnałowego, po drugie najprawdopodobniej różnią się od diody czujnika światła budową a tym samym sposobem wysyłania sygnału (MCE oczekuje konkretnego sygnału na odpowiednim wejściu, nie wiadomo czy sygnał wysyłany z diody fotochromu byłby dla niego zrozumiały). IMO - ciężkie do zrobienia. Gdyby czujniki były takie same to pewnie od początku zamiast dodawać nowy sensor w innym miejscu - czujnik światła podawałby sygnał z diody skierowanej na przednią szybę.

Ale przeciez w lusterku sa 2 czujniki... :cool1: i dodatkowo jeszcze 2 w nozce. W nozce to wiadomo: czujnik deszczu i mroku. Ale zeby lusterko sie sciemnilo to musi byc czujnik ktory w mroku rozpoznaje swiatlo i to jest ten z lewej strony przelacznika, w dole lusterka od strony zwroconej do kierowcy. Ale jest jeszcze czujnik od strony szyby w lusterku. On nie moze byc odpowiedzialny za sciemnienie lusterka, bo ta funkcja nic nie daje skoro inny pojazd ktory oslepia -nadjezdza z przodu. Najlepiej zademonstruje na fotkach:

263191da975c71abmed.jpg

5ba9028ccfdff186med.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się Tygrysie - sensor skierowany na szybę też jest do fotochromu. Ta dioda fotooptyczna sprawdza czy jest jasno czy ciemno - fotochrom zadziała tylko gdy dioda na froncie wykryje, że jest ciemno. Zrób sobie prosty test - poświeć latarką na sensor przy przycisku w ciągu dnia. Szkło nie przyciemni się. Teraz zakryj czujnik skierowany na szybę i znów poświeć... voila ;)

Spójrz sobie też na wcześniejszy wariant lusterka z fotochromem (ale bez czujnika światła) - te także mają dwa sensory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... przeciez lusterko mogloby pobierac informacje o tym czy jest jasno , czy ciemno z czujnika zmroku, a ma osobna diode do tego? Czy w zwiazku z tym, moznaby CLH podlaczyc do tej diody z lusterka? Dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no właśnie też o tym myślałem Tygrysie ale tak jak Bartek napisał że jeśli faktycznie możnabybyło tak zrobić to poco fabryka dokłada jeszcze czujnik światła???/

mimo to nie pozoistaje nic innego jak spróbować takiego połączenia grat już praktycznie mam tylko czasu nie bardzo :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie spróbować ale... trzeba ominąć jeden główny problem. Funkcja fotochromu realizowana jest przez układ znajdujący się w lusterku - czujniki nie mają żadnego wyjścia. Jedyny czujnik który ma osobne wyjście to dodatkowy czujnik światła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak sprawdzałem lustro na "krótko" przeswietlałem wszystkie kabelki i pamiętam że po zasłonięciu diody od zmierzchu dla fotochromu pojawiał sie na jednym kabelku + ale czy to właśnie będzie informacją dla MCE :mysli:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik jeśli możesz - zrób jeszcze raz testy i opisz efekt dla danego pinu i kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle ze chyba to jest taki prosty uklad ktory wysyla sygnal "1", albo "0" i watpie zeby komp byl zaprogramowany na konkretne napiecie z czujnika.

Bart- sciemnia sie lusterko stopniowo stosunkowo do natezenia swiatla, czy ma tylko funkcje "sciemnij"/"no funktion"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle ze chyba to jest taki prosty uklad ktory wysyla sygnal "1", albo "0" i watpie zeby komp byl zaprogramowany na konkretne napiecie z czujnika.

Bart- sciemnia sie lusterko stopniowo stosunkowo do natezenia swiatla, czy ma tylko funkcje "sciemnij"/"no funktion"?

IMO jest to całkowite przyciemnienie bez regulacji natężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest to funkcja "1"/"0" wiec teoretycznie musi to funkcjonowac w praktyce. Ktos musi przetestowac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyły mi się piny od radiofabrica - nie mam tego jak sprawdzić bezinwazyjnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest Boniek :( ;( z czujnikiem swiatla i pewnie tez bedzie z czujnikiem deszczu :thumbdown: przez grzana szybe Bartku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawia mnie to cfg - a w zasadzie jego brak. W B6 oferowano grzaną przednią szybę a w B7 już nie - w czym dokładnie tkwi problem Grzesiu? Coś ciekawego odkryłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Bart-s czy moglbys podpowiedziec jak wyglada sprawa sensora zmierzchu z A6 bo kupilismy razem z domin79 tekie same lusterka (u mnie niestety przy modziku lusterka pekla szyba wiec dolanczam do grona tych ktorym nie poszlo z przerobieniem uchwytu) :disgust: ciekawi mnie czy sensor z A6 podejdzie do modolu z B6 z koncowka F? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomosc :notworthy:dzieki[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2010, 15:24_________________________________________________Teraz pozostaje dokupic sensor i wyciagnac domin79 na rezanko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku ten sensor 8K0955559 podejdzie do modolu F w b6? :mysli:[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2010, 16:09_________________________________________________Przez szybe grzana nie da sie zakodowac czujnika?[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2010, 16:11_________________________________________________wrclaguna opisz problem na czym stanelo? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ciekawego odkryłeś?

nie da rady zakodowac czujnika swiatla :confused4:

Jaki MCE i jaki VAG/VCDS Grzesiu?

Bartku ten sensor 8K0955559 podejdzie do modolu F w b6? :mysli:

Nie - moduł z B8 nie podejdzie :thumbdown: Ponoć Pepin już sprawdzał... Jeśli chodzi o sygnały to elektrycznie wygląda to tak samo (pin 1 zasilanie, pin 2 masa, pin 3 sygnał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...