Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyjąłem turbo, jutro wstawiam-co z olejem i borygo?-help


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj pogrzebałem przy aucie

musiałem wyjąć kolektor wydechowy bo jutro będe miał montowany czujnik EGT

żeby go odkręcić musiałem wykręcić też turbine, odkciłem przewód olejowy i przewód od chłodzenia cieczą i teraz moje pytanie:

Czy jak jutro będe to wszystko skręcał to musze zalać turbo olejem i nalać do niego boryga czy jak??

dzięki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że jak nie nalejesz to sie nic nie stanie, jak zapalisz autko to i tak turbo nie chodzi na wolnych obrotach, dostanie oleju od razu, co do płynu to somo, zapalisz pochodzi, później tylko sprawdź poziom i ewentualnie uzupełnisz w zbiorniku wyrównawczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokladnie zalac olejem badz plynem??[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 19:32_________________________________________________i ile??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieniasek-CTV napisał o tym 5 lat temu :gwizdanie: patrzysz coś na daty ostatnich postów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam pisac nowy post skoro moge dopisac do utworzonego. Moje pytanie nawiazuje do niego Nie wazne czy 5 lat temu wazne, ze ktos moze odpowiedziec na nie. Co moze przydac sie innym forumowiczom. Szukalem na forum odpowiedzi na moje pytanie i niestety nigdzie nie znalazlem odpowiedzi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokladnie zalac olejem badz plynem??[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 19:32_________________________________________________i ile??

Możesz doprecyzować ? Co znaczy gdzie dolać ? Nie wiesz gdzie się oleju dolewa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak jutro będe to wszystko skręcał to musze zalać turbo olejem i nalać do niego boryga czy jak??

"Czy jak jutro będe to wszystko skręcał to musze zalać turbo olejem i nalać do niego boryga czy jak??"

Chodzi mi o zalanie turbo olejem. Gdzie sie wlewa badz uzupelnia olej wiem, kazdy kierwoca chyba to wie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zalanie turbo olejem. Gdzie sie wlewa badz uzupelnia olej wiem, kazdy kierwoca chyba to wie

jest tylko jeden olej w silniku i płyn-dokładnie ten sam ,co w zbiorniczku-więc dalej nie rozumiem po co napisałeś posta

Gdzie dokladnie zalac olejem badz plynem??[br]Dopisany: 03 Marzec 2011, 19:32_________________________________________________i ile??

skoro uważasz,ze każdy kierowca to wie,no chyba,że nie wiedziałeś-to inna sprawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniaskowi chyba chodzi o to gdzie zalewa sie turbine olejem :mysli: tzn gdzie w turbine a nie gdzie,np: w garazu czy w domu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieniaskowi chyba chodzi o to gdzie zalewa sie turbine olejem :mysli: tzn gdzie w turbine a nie gdzie,np: w garazu czy w domu :decayed:

turbiny się nie zalewa olejem, jest połączona z silnikiem-nie ma wlewu do uzupełniania,bo to jest jeden sytem olejowy i jeden system chłodzenia cieczą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku tematu jest mowa o tym,ze turbina zostala zdemontowana i chyba cieniaskowi chodzilo o to gdzie wlac w turbo przy montazu.

W takim razie to trzeba zalac olejem w miejsce gdzie przykrecamy przewod olejowy w razie jakby olej uciekl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku tematu jest mowa o tym,ze turbina zostala zdemontowana i chyba cieniaskowi chodzilo o to gdzie wlac w turbo przy montazu.

W takim razie to trzeba zalac olejem w miejsce gdzie przykrecamy przewod olejowy w razie jakby olej uciekl.

knipex dziekuje za odpowiedz :> Juz wszystko jasne :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uwazaj przy przykrecaniu przewodu olejowego. Nie wiem jak to wyglada w tych nowszych rocznikach ale pewnie podobnie jak u mnie. Na koncu tej rurki jest taki nypel ktory wchodzi w krociec wkrecony w turbine i nie ma tam zadnej uszczelki.Trzeba dobrze zalapac gwint i ma sie krecic lekko palcami prawie do konca.Nic na sile bo zniszczysz gwint. Jak zaczyna na poczatku ciezko isc to od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę tu koledzy pożartowali, moim zdaniem dobrze że pytasz o takie rzeczy. Pamiętam jak fachman od turbin powiedział że najważniejsze są pierwsze chwile przy uruchamianiu po rozbiórce,czyszczeniu, dlatego trzeba najlepiej strzykawką wprowadzić olej w miejsce o którym mowa. Zanim pompa poda olej ośka niemoże się nabawić najmniejszej ryski

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uwazaj przy przykrecaniu przewodu olejowego. Nie wiem jak to wyglada w tych nowszych rocznikach ale pewnie podobnie jak u mnie. Na koncu tej rurki jest taki nypel ktory wchodzi w krociec wkrecony w turbine i nie ma tam zadnej uszczelki.Trzeba dobrze zalapac gwint i ma sie krecic lekko palcami prawie do konca.Nic na sile bo zniszczysz gwint. Jak zaczyna na poczatku ciezko isc to od nowa.

Oki. Jeszcze raz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że jak nie nalejesz to sie nic nie stanie, jak zapalisz autko to i tak turbo nie chodzi na wolnych obrotach, dostanie oleju od razu, co do płynu to somo, zapalisz pochodzi, później tylko sprawdź poziom i ewentualnie uzupełnisz w zbiorniku wyrównawczym

jak by wszyscy czytali poprzednie posty-nie trzebaby wszystkiego tłumaczyć od początku-powyższy post wszystko wytłumaczył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie ludzie pisza na forum. Jedni, ze nie trzeba zalewac bo turbo zalacza sie przy wyzszych obrotach. Inni natomiast twierdza, ze turbo chodzi juz od najnizszych obrotow bo jest napedzane spalinami. Kto ma racje?? Nie chcialbym popelnic bledu i uszkodzic turbine bo to nie groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem i nie zalewałem,bo przy starcie silnika ciśnienie oleju wzrasta i wypełnia system,turbinę,przewody olejowe w zaworach,bo olej ścieka na dól-nic nie uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...