Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż używanego webasta.


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nie wiem czy to dobry dział ale niech będzie..

Jako że kolejna zima ma być sroga zastanawiam się nad montażem ogrzewania webasto.

Nie będę ukrywał że zakup nowego urządzenia to spory wydatek rzędu od 2 do 3 tyś zł i nie opłaca się zbytnio takiej kasy pakować w 10 letnie autko.

Dlatego też kombinuję czy by nie kupić jakiegoś używanego z auta po rozbiórce.

Dokładał ktoś webasto do A4 B5 tdi? Jakie niespodzianki mogą na mnie czekać po drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

myśle że z samym montażem nie powinno być problemu....ale nie wiem czy kupując instalacje (używaną) będziesz potrafił stwierdzić że technicznie jest w pełni sprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie interesuje mnie ten temat bo też chce u siebie założyć podajcie jakieś linki jakie kupić gdzie i jak w ogóle to zamontować w kabinie czy też w komorze silnika gdzie poprowadzić przewody do zegara i nadmuchu gdzie wypuścić jakieś spaliny z góry dzięki wszystkim za odpowiedz w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że ostatnio trochę interesowałem się tematem ogrzewań postojowych to polecam EBERSPACHER. Konkretny model HYDRONIC D5W SC lub D4W SC - oba zasilane dieslem. Zwarta konstrukcja urządzenia na pewno ułatwi montaż. Posiada w sobie już zabudowaną: pompę paliwa oraz obiegu płynu chłodniczego. Można szukać gotowego zestawu z zegarem lub samego pieca i pokombinować ze zdalnym sterowaniem np przez telefon.

Jeśli chodzi o zasilanie benzynę to B5W SC lub B4W SC. Z tym, że do urządzenia musi być podpięta zewnętrzna pompa paliwa. (Nie jest zabudowana jak w dieslu)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy da rade żeby ogrzewało samym powietrzem nie mokre tylko wiecie o co mi chodzi za jakim modelem musiał bym się rozglądać bo nie chce ingerować w układ chłodzenia wbudowana pompka paliwa fajnie podoba mi się to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to praktycznie żadna ingerencja w układ chłodzenia. Przecinasz węże i wpinasz się urządzeniem. Co do powietrznego nie orientuję się ale wydaje mi się, że i tak wodne będzie łatwiejsze w montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, widzę że jesteś z Cz-wy, samo montowałeś czy ktoś u nas Ci zakładał? Ile w sumie wyniosła Cie cała operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest potem z podlaczeniem pod klimatronik?

Z tym jak się kiedyś pytałem fachowca jest trochę problemów, przy zwykłym nawiewie wpiąć się w obwód to pestka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez tak slyszalem, ale moze ktos to ogarnal..

gdzies jeszcze czytalem ze to jest dosc pomocne http://www.a4-freunde.de/pdf/a4_webasto_einbauanleitung_1.6_1.8_2.6_2.8.pdf ale po niemcowemu... w sumie musial bym to kiedys przejrzec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem kiedyś tą broszurę i wpięcie się w elektrykę polega generalnie na zbudowaniu drugiego obwodu z przekaźnikiem dla dmuchawy, tylko nie wiem czy ma to być tylko dla manualnego nawiewu czy też dla tronika :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...