Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Szybko zużywające się wycieraczki - w czym problem?


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Miesiac temu zalozylem nowe piora firmy Valeo i przed tygodniem wymienialem je juz na nowe gdyz bardzo rozmazywaly szybe, poprostu sie zuzyly. Wycieraczki wycieraly ok az do zeszlej soboty, pomyslalem sobie byc moze teraz takie kiepskie wycieraczki robia wiec postanowilem tydzien temu nie kupowac juz Valeo tylko SWF. Po zalozeniu wycieraczki wycieraly idealnie jednak dzis w nocy jak wracalem zauwazylem, ze zaczyna sie znimi dziac to samo co z poprzednimi poporstu rozmazuja a nie wycieraja. Tak sie teraz zastanawiam co moze byc przyczyna tak szybko zuzywajacych sie wycieraczek przeciez to nie do pomyslenia, zeby wycieraczki nie wytrzymywaly wiecej niz miesiaca. Podezjewam, ze problem jest w szybie gdyz poprzedni wlasciciel ja wymienial i jest troszeczke porysowana (odnosze wraznie, ze szyba nie ma odpowiedniej twardosci gdyz tak szybko sie porysowala, zaznaczam, ze wycieraczki zawsze wymieniam jak tylko widze, ze zle scieraja wiec tu napewno nie jest wina w tym, ze szyba sie porysowala bo nie zmienialem wycieraczek) Czy to mozliwe, ze wina, ze szybko zuzywajace sie wycieraczki jest szyba? Bo juz naprawde nie wiem co robic a nie usmiecha mi sie wydawac ponad 100 zl co miesiac a teraz wychodzi, ze nawet i czesciej na nowe piora.

Tym bardziej, ze nie kupuje jakies badziwne wycieraczki z Tesco tylko firm renomowanych. O ile wiem to tylko Valeo i Bosch robia wycieraczki do mojego modelu. Te wycieraczki ktore teraz posiadadam to SWF ale ta firma ponoc jest w koncernie Valeo. Wiec duzego wyboru nie mam. Co robic? Poradzcie, czy zmienic szybe i kupic jakiejs lepszej jakosci bo ta co mam to mi sie wydaje, ze jest jakis badziew skoro sie tak rysuje. Ktos chyba najtanszym kosztem wymienil szybe i poprostu jak auto do sprzedania to kupil najtansza i najgorsza szybe. Pozdrawiam.

P.S. Mimo, ze w 2002 roku w tym modelu wycieraczki byly na te dziwne spinki ja juz posiadam Aero gdyz w lutym kupilem w serwisie ASO orginalny zestaw ramion i pior i zmienilem na aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze wypolerować szybę

przedniej szyby się nie poleruje :gwizdanie:

a co sadzisz o Nordglass?

nie ma dużej różnicy w cenie a jednak polecam pilkington lub securit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak probowalem ja odtlusic i mimo wszystko nic to nie dawalo. Jak zalozylem nowe wycieraczki przez jakis czas wycieraly dobrze i po ok miesiacu a ostatnio to po tyg juz kiepsko wycieraly. Wczoraj zalozylem nowa szybe ale jeszcze nie zakladalem nowych pior (dzis zaloze) i te stare wycieraczki na nowej szybie tez kiepsko wycieraja ale to dlatego, ze juz sa zniszczone przez poprzednia szybe. Dzis zaloze nowe wycieraczki i licze na to ze skoncza sie moje problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem. mam już trzecią szybę w tym roku :wink4: i drugie pióra... ciągle jest to samo co u autora wątku.

zastanawiam się nad wymianą całych wycieraczek ( ramiona + pióra X.treme czy jakoś tak) koszt całości ok 400-500pln.

miał ktoś z tym do czynienia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem. mam już trzecią szybę w tym roku :wink4: i drugie pióra... ciągle jest to samo co u autora wątku.

zastanawiam się nad wymianą całych wycieraczek ( ramiona + pióra X.treme czy jakoś tak) koszt całości ok 400-500pln.

miał ktoś z tym do czynienia???

A jakie masz w tej chwili ramiona i piora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramiona standardowe, tylko że nie ma możliwości zamontowania na nich piór X.Treme, a pióra chyba Valeo albo Bosch... nie pamiętam nawet...

te nowsze ramiona z innymi mocowaniami kosztują ok 120 od sztuki w ASO

Ja zmienilem w lutym sobie ramiona abym mogl zalozyc wycieraczki AERo bo te wycieraczki co sa zapinane na tego dziwnego klipsa mi bardzo niszczyly szybe i jakos glosno chodzily. Ogolnie nie bylem z nich zadowolony. Wiec postanowilem zmienic na Aero i bylo wszystko ok az do konca lipca. U mnie szyba juz chyba byla tak zniszczona przez tamte poprzednie wycieraczki (mocowanie na klipsa) ze te aero dlugo nie wytrzymaly. Teraz mam nowa szybe i calkiem nowe piora Aero firmy Valeo i mam nadzieje, ze skoncza sie moje problemy. A Ty za kazdym razem kupowales nowa szybe czy jakies uzywki? Jesli nowe to jakie marki szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no szyby wymieniałem z innego powodu (kamienie) wcześniej Pilkington, a teraz mam Nord Glass i jest OK.

ramiona i pióra pewnie gdzieś koło października wymienie

Ja wlasnie teraz zmienilem na nordglass bo tamta stara juz mialem lekko porysowana i tak jakby na niej byly drobniutkie grudki od pisaku i nawet jak wycieraczki wycieraly po tej szybie to taki szum byl a teraz jak juz mam nowa szybe i nowe wycieraczki to cichutko chodza wycieraczki i wyciera ok. Ile placiles za szybe razem z wymiana bo ja 589zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez posiadam ten pakiet bo mam ubezpieczenie OC i AC w PZU. Z tym, ze moja szyba nie miala odpryskow ani pekniec jednyie byly na niej drobne ryski i tak jakby na niej byl piasek ktory sie wbil w szybe. Jak zalozylem nowe wycieraczki na stara szybe to slychac bylo taki dziwny szum(tarcie wycieraczek) jak scieraly wycieraczki a teraz jak juz mam nowa szybe i nowe wycieraczki to praktycznie nic nie slychac. A powiedz mi ile u Was kosztuje taka szyba z wymiana bo chcialem porownac czy u mnie w miescie tez tyle samo. Tobie w przeciagu roku trzy razy pekla szyba czy cos innego sie dzialo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez posiadam ten pakiet bo mam ubezpieczenie OC i AC w PZU. Z tym, ze moja szyba nie miala odpryskow ani pekniec jednyie byly na niej drobne ryski i tak jakby na niej byl piasek ktory sie wbil w szybe. Jak zalozylem nowe wycieraczki na stara szybe to slychac bylo taki dziwny szum(tarcie wycieraczek) jak scieraly wycieraczki a teraz jak juz mam nowa szybe i nowe wycieraczki to praktycznie nic nie slychac. A powiedz mi ile u Was kosztuje taka szyba z wymiana bo chcialem porownac czy u mnie w miescie tez tyle samo. Tobie w przeciagu roku trzy razy pekla szyba czy cos innego sie dzialo?

jeżeli masz "pakiet szyby" to weź kamyk czy coś i walnij w szybę, wymienisz sobie na nową i po problemie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez posiadam ten pakiet bo mam ubezpieczenie OC i AC w PZU. Z tym, ze moja szyba nie miala odpryskow ani pekniec jednyie byly na niej drobne ryski i tak jakby na niej byl piasek ktory sie wbil w szybe. Jak zalozylem nowe wycieraczki na stara szybe to slychac bylo taki dziwny szum(tarcie wycieraczek) jak scieraly wycieraczki a teraz jak juz mam nowa szybe i nowe wycieraczki to praktycznie nic nie slychac. A powiedz mi ile u Was kosztuje taka szyba z wymiana bo chcialem porownac czy u mnie w miescie tez tyle samo. Tobie w przeciagu roku trzy razy pekla szyba czy cos innego sie dzialo?

Rozumiem z posta iż drobne kropki tzw. piasek wbity w szybe kwalifikuje do wymiany darmowej z ubezpieczenia Auto Szyba w PZU ? nie mam pekniecia, ani odpryskow, ale te drobne kropeczki strasznie wkurzają w sloneczne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te drobne kropeczki sie kwalifikuja do wymiany szyby w PZU. Jedno jest pewne te kropeczki tzw. piasek niszczy wycieraczki tak bylo przynajmniej w moim przypadku. Odnosze wrazenie, ze te kropeczki pojawily sie po jednej z wizyt na myjni u mnie w miescie. Wtedy zaczely glosniej pracowac wycieraczki taki dziwny szum i tak sie zastanawiem czy aby na myjni karcherem mi nie uszkodzili szyby ale w jaki sposob nie wiem byc moze mieli jakis brudne dysze, ze z cisnieniem piach poszedl mi na szybe. Z tego co wiem karcherem mozna tez piaskowac i kto wie moze ktos tego karchera przed myciem mojego samochodu uzywal do piasowania. Wszystkie bralem opcje pod uwage i prawdopodobnie tak jak pisalem to sie stalo na myjni. Najwazniejsze jest to, ze po wymianie szyby i wycieraczek puki co jest w porzadku i aby tak pozostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez posiadam ten pakiet bo mam ubezpieczenie OC i AC w PZU. Z tym, ze moja szyba nie miala odpryskow ani pekniec jednyie byly na niej drobne ryski i tak jakby na niej byl piasek ktory sie wbil w szybe. Jak zalozylem nowe wycieraczki na stara szybe to slychac bylo taki dziwny szum(tarcie wycieraczek) jak scieraly wycieraczki a teraz jak juz mam nowa szybe i nowe wycieraczki to praktycznie nic nie slychac. A powiedz mi ile u Was kosztuje taka szyba z wymiana bo chcialem porownac czy u mnie w miescie tez tyle samo. Tobie w przeciagu roku trzy razy pekla szyba czy cos innego sie dzialo?

jeżeli masz "pakiet szyby" to weź kamyk czy coś i walnij w szybę, wymienisz sobie na nową i po problemie :gwizdanie:

masz odpowiedź :)

koszt z wymianą coś pomiędzy 550-600zł o ile pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez posiadam ten pakiet bo mam ubezpieczenie OC i AC w PZU. Z tym, ze moja szyba nie miala odpryskow ani pekniec jednyie byly na niej drobne ryski i tak jakby na niej byl piasek ktory sie wbil w szybe. Jak zalozylem nowe wycieraczki na stara szybe to slychac bylo taki dziwny szum(tarcie wycieraczek) jak scieraly wycieraczki a teraz jak juz mam nowa szybe i nowe wycieraczki to praktycznie nic nie slychac. A powiedz mi ile u Was kosztuje taka szyba z wymiana bo chcialem porownac czy u mnie w miescie tez tyle samo. Tobie w przeciagu roku trzy razy pekla szyba czy cos innego sie dzialo?

jeżeli masz "pakiet szyby" to weź kamyk czy coś i walnij w szybę, wymienisz sobie na nową i po problemie :gwizdanie:

masz odpowiedź :)

koszt z wymianą coś pomiędzy 550-600zł o ile pamiętam

To cena zblizona do tej co ja placilem. A jak zglaszales w PZU to zadnych problemow Ci nie robili nie dochodzili co i jak czy aby sam sobie szyby nie uszkodziles? Bo wiadomo jak to jest z tymi firmami ubezpieczeniowymi, ze gdy maja wyplacic odszkodowanie to kreca jak tylko moga. Jak to sie odbywa w praktyce? Czy jakies znizki tracisz jak zglaszasz, ze masz uszkodzona szybe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...