Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Mechanizm podnoszenia szyb


ems

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Podczas podnoszenia przedniej szyby kierowcy nagle coś "puknęło", po tym zdarzeniu szyba podnosi sie i opuszcza jednak towarzyszy temu "chroboczący" dźwięk jakgdyby zaraz miało sie coś zje...ć.

Znalazłem na forum link do manuala z wymiana tego mechanizmu:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/327299-DIY-B6-A4-Window-Regulator-amp-Motor-Replacement

Jednak nie wiem czy jest sens zabierac się za to nie posiadając drugiego mechanizmu podnoszenia szyb ?

Jest szansa, że wystarczy tylko "coś" poprawić w starym czy też na 100% należy zaopatrzyć sie w nowy mechanizm i go wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm rozebrany i wiem, że na 100% wymaga wymiany. Jest sens brać używany na alledrogo za 200 pln, czy lepiej kupić w aso nowy ( gdzieś na forum wyczytałem, że koło 400 pln) ?

Ps. po wyjeciu mechanizmu zauważyłem peknięta trytytkę leżącą w drzwiach od strony lusterka, co powinna ona trzyzmac i gdzie być zamocowana ? z tej strony wyciągałem wiazke od lusterka ale według opisu nie ma tam żadnej trytytki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to rozwiązanie cenowo wychodzi najlepiej, kłopot w tym, że nie mogę sobie pozwolić na przestój auta ze względu na brak szyby :embarrassed: a z profilu wnioskuję, że musiałbym odesłać swój mechanizm do województwa mazowieckiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem ale linki są do wymiany a z jednego pancerza urwał się kawałek tego plastikowego "kapturka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem, kupiłem nowy mechanizm w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak jak wspomniałem, cenowo jest to pewnikiem najlepsze rozwiązanie :good: mnie zależało na czasie i szczerze mówiąc mechanizmu samemu też nie chciało mi się do kupy składać więc wybrałem aso.

Może warto skupić np. na forum uszkodzone mechanizmy i po regeneracji wystawić je na alledrogo ? [br]Dopisany: 16 Wrzesień 2010, 09:01_________________________________________________Mechanizm założony, szyba śmiga jednak niepokoją mnie dwie rzeczy:

-po pierwsze na szybie od wewnętrznej strony gdzies na wysokości wewnętrznej klamki po otwarciu i zamknięciu szyby pojawia się tłusty pionowy ślad ? Czego może być on wynikiem ?

-po drugie po zakodowaniu szyby czyli dłuższym przytrzymaniu przycisku podczas otwierania i zamykania szyba nie bardzo chce się automatycznie zamykać. Impulsowo wszystko działa ok jednak gdy przytrzymam dłużej i puszczę to szyba czasami sie sama domknie a czasami zatrzyma się ? Czy za to może byc odpowiedzialny "wyrobiony" mikrostyk w włączniku szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ost mam problem z szybą z prawej i lewej strony.. posiadam B7 2005rok, szyby się ledwo otwierają a czasami jak otworzę i chce zamknąć to idzie w górę i zaraz wraca, panowie powiedzcie jak dokładnie rozebrać tedrzwi od czego zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem mechanizm w dzwiach pasażera i niestety musiałem wyjąć ramę z szybą a następnie wykręcić mechanizm. Mechanizm kupiłem także na allegro z tym że oryginał z jakiegoś rozbitka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu rezałem to samo.

1.Ściągasz boczek

2.odklejasz szare wyciszenie, odkręcasz głośnik bo pod nim masz 1 śrubkę od mechanizmu

3.odkręcasz wszystkie śrubki musisz dobrze sprawdzić czy wszystkie odkręciłeś,odkręcasz silniczek

4.ciągniesz ramę do góry powinna wyjść razem z prowadnicami no chyba że zapomniałeś o jakieś śrubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...