Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Brak ładowania


Gość DiM

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Panowie,

mam podobny problem lecz nie do końca. Zacznę od tego, że moja audiolka b5 AFN ładnie paliła, a wczoraj nawet jeździła cały dzień i nie wykazywała zadnego powodu do tego by dzis mnie rozczarować. Mianowicie odpalilem ją dzisiaj bez zadnych zastrzezen jak zawsze w zime, ale po pewnym czasie zaswiecila mi sie kontrolka ladowania i abs. Postanowilem sie przejechac ale nie wykazywala checi do podladowania aku. Teraz pytanie gdzie może tkwić w problem? Czy rozsypal sie totalnie alternator, bo nie ma zadnego wzbudzenia jak u kolegow tylko totalnie rozladowany akumulator po zagrzaniu nawet do 90 stopni? Czy moze byc do wymiany aku? czy moze gdzies ucieka prad? hmm, jesli moze byc to rozsypany alternator to czy mozecie polecic mi jakis stosunkowo tani zaklad w Wawie?[br]Dopisany: 05 Grudzień 2010, 16:35_________________________________________________Up !

Wyjąłem akumulator, naładowałem, stestowałem u kolegi w samochodzie. Pali i śmiga jak szalony.Po części(zapłon) to samo u mnie...Jednak po zapaleniu auta pali się kontrolka akumulatora. Czy to pora na zakup alternatora czy może jeszcze być inna tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

alternator już po regeneracji. Strzeliły szczotki, regulator napięcia i płytka z diodami . 500 PLN lżej ;[ dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój problem rozwiązałem, okazało się że stacyjka ni ełączy, i wystarczy przy kręceniu rozrusznikiem do samego końca przekręcać kluczyk (kręci już po przekręceniu o połowę) i od samego początku jest doskonałe pobudzenie, ładuje od pierwszej sekundy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

alternator już po regeneracji. Strzeliły szczotki, regulator napięcia i płytka z diodami . 500 PLN lżej ;[ dzięki za zainteresowanie

Płytka z diodami 85 zeta, regulator ze szczotkami też coś koło tego, czyli 330 za robociznę.

Troszkę drogi ten elpstryk :decayed: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Ja totalnie nie miałbym czym i jak tego zrobić. Po pierwsze brak narzędzi po drugie brak skilla do takich napraw;p Ale jeśli mógłby ktoś polecić na przyszłość jakiegoś stosunkowo dobrego i tanszego elektryka to chetnie przyjme kontkat na priv.

Kurcze...ale z drugiej strony najsmieszniejsze jest to, ze takie ceny maja w calej Warszawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wymontowania, wymiany płytki ,szczotek etc., diagnozy co jest zle i z powrotem poskładania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...