Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AGB] Niepełne doładowanie


Vito_

Rekomendowane odpowiedzi

W drodze rano na zawody nagle wywaliło mi błąd i przestała dmuchać jedna turbina ( na zegarze 0.4 bar ) zgasiłem silnik i włączyłem od nowa, druga turbina dmucha ale zamiast tego co było zawsze czyli 1.3 w peaku i 1.1 na stałe, dolatuje do 0,8 i się zatrzymuje, auto wyraźnie nie jedzie. Dodatkowo po przełączeniu na benzyne wali gazem wyraźnie w kabinie gdy auto stoi z odpalonym silnikiem. Po podpięciu do kompa wyskoczył błąd przeładowania, skasowałem auto dalej nie jeździ i dmucha 0,8. Następnego dnia nagle mu się wieczorem odmieniło nagle zaczal dmuchac 1.0 a chwile później już prawidłowo 1.3 peak 1.1 stałe... jutro pewno znów będzie miał focha i 0.8;]

Jakieś pomysły? N75 do czyszczenia, trójnik puszcza czy moze turbo się kończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wszystkie przewody podcisnienia szczególnie w układzie reg turbin, ewentualnie przcina sie WG w jednej z turbin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy że mam podobnie i powiedzmy że w podobnym silniku :decayed:

stawiam N75, przecież niemożliwym jest żeby była nieszczelność, bo w takim wypadku doładowanie musiało by się trzymać na max 0.8 bar a nie że na następny dzień jest wporzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie N75, bo w ogóle nie było by doładowania. Przecież tam jest jeden zawór i obsługuje dwie turbiny. Ja obstawiał bym, że to tryb awaryjny i ta turbawka się po prostu i niestety kończy :confused4: Podpytaj jeszcze tu: http://www.sportaudi.pl/forum/. Tam mają tylko takie silniki :cool1: U mnie niestety znaczyło to, że turbina do wymiany. Poprzedzone było to właśnie podobnymi objawami, tylko częściej bywało lepiej niż gorzej. Przycinający się westgate, jak pisał kolega powyżej, jest też bardzo prawdopodobny. I oby to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...