Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Różne długości świec żarowych w katalogu?!


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałem kupić świece żarowe na zimę już i tutaj facet w sklepie mnie zaskoczył że nie wie które mi dać :wallbash:

na pewno wszystkie mają jedną długość a tym samym silniku a jemu katalog podaje jakieś dwa typy (różna długość) Nie pamiętam jakie kupowałem świece ostatnio i teraz mam dylemat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Są 91,4mm i 60,3mm. :decayed:

Nie pozostaje nic innego jak wykręcić jedną i sprawdzić... Albo druga opcja, prostsza :wink4: Jeśli masz przewody przykręcane to masz krótkie świece, jeśli masz piny/konektorki okrągłe to masz długie :wink4: (przynajmniej jest tak w przypadku świec NGK, Delphi i Febi ) :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z katalogu to długość świec żarowych dla AJM wynosi 92mm ale w nowszych TDI PD były stosowane dł.97mm np w VW Golf 1,9 ATD 2002 101KM są dłuższe (97mm) z racji tego że lepiej motor opala. Ostatnio sprzedawca plecił mi abym założych dłuższe do AJM podobno te dłuższe pasują do wszystkich TDI PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałem kupić świece żarowe na zimę już i tutaj facet w sklepie mnie zaskoczył że nie wie które mi dać :wallbash:

na pewno wszystkie mają jedną długość a tym samym silniku a jemu katalog podaje jakieś dwa typy (różna długość) Nie pamiętam jakie kupowałem świece ostatnio i teraz mam dylemat :)

tutaj masz pełne info:

http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/GLUEHKERZEN/AUDI/A4/Y-732J/5777/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojde do garazu bo leza u mnie stare i podam Tobie numer katologowy a jak nie to podaj vin to jutro wytypuje Tobie jakie to swieczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do ASO i po podaniu VINu pan z działu części odczytał mi następujący numer oryginału dla AJM'a: N 103 401 05. Skoro takie świece zaleca/sprzedaje ASO, to tym oznaczeniu wiemy, że mają one długość 92 cm w oryginale. A ja lubię bardzo wszelakie oryginały (fabryka wie wiedziała chyba najlepiej co i jak ma skręcić...). Dział mechaniki stwierdził, że takie mają być bo "nie ma co kombinować z dłuższymi", ale gość był że tak powiem mało wylewny/kompetentny - zero szerszego komentarza. Więc w przypadku Beru 100% dla AJM'a odpowiednia będzie wersja GN855.

Z kolei też słyszałem, że do PD (ale tylko PD) można założyć dłuższą świecę 97mm, ona spokojnie wejdzie i będzie lepszy zapłon. Zerknijcie też tu jest o tym mowa: http://forum.vw-passat.pl/threads/17110-swiece-zarowe-AJM. I nie ukrywam, że trochę podnieca mnie propozycja jeszcze lepszego zapalania silnika, zwłaszcza, że mrozy są ostre.

Generalnie potrzebuję nowe świece na wczoraj i teraz tych 92mm nigdzie nie ma, pozostaje jedynie ściągnąć z allegro (by były kilka dni po niedzieli), a te 97mm mógłbym przywieźć sobie nawet zaraz z sąsiedniego miasta. Jak myślicie, co zrobić, jak będzie lepiej?

PS. Co do firmy to po przeczytaniu 1500 stron celuję jednak w BERU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...