Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jaki zmniejszyć spalanie i lekkie dymienie?


Michal90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, :hi:

Mam swoja B6 AVF 6-biegową po chip-tuningu i niestety troszkę dymi a dodatkowo wydaje mi sie ze duzo pali :confused4: Na trasie bierze okolo 7l/100km a w miescie mysle ze okolo 9-10 l/100km i to przy takiej lekkiej jezdzie czyli okolo 1,5/2tys obr. Jeżeli chcialbym troszke ze tak sie okresle poszaleć to mysle ze spokojnie wezmie wiecej niz 10l/100km. Wiem ze niektórzy beda uważać ze wcale tak duzo nie pali bo w sumie co maja powiedzieć Ci co posiadaja benzynę :decayed: ale jak tak czytam wypowiedzi niektórych kolegów którzy posiadają B6 1,9TDI ze palą im np 5l/100km to wtedy zastanawiam sie jak oni to robia :mysli: Byłem w serwisie audi i pytałem o możliwość zmiany softu na standardowy niestety powiedzieli mi ze jest to nie mozliwe bo musze miec dokladnie to samo oprogramowanie ktore auto posiadało przed chip-tuningiem a auto było sprowadzane z Niemiec i nie mam zadnego dostepu do poprzedniego wlasciciela lub do osoby ktora wykonywała ten chip-tuning i moze posiadać to oprogramowanie. Dodam jeszcze ze samochód był sprawdzany u mechanika i niby wszystko jest w porzadku silnik pracuje równiutko tylko auto troszkę dymi przy wiekszych obrotach ale też nie jest to duże dymienie :)

Mam takie pytanie czy jest mozliwość zmniejszenia w jakis sposob tego spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do jakiegoś tunera i zrób korektę softu choć pewnie trochę to będzie kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie "korekta"

AVF tyle pali, dziwne ale prawdziwe, poczytaj sobie na forum o spalaniu w AWX a AVF, a te magiczne 5 litrów to tylko w starych dieslach na pompie, chyba że trasa z zawrotną prędkością 90 na godzinę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku jak kupilem to 5.5l na miejscu a jak sie postaralem to 4.8l ale juz zonka mnie op...a :decayed: po chipie na trasie 6.8l przy predkosciach 140km/h i czsami wiecej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no to widze ze podobnie jak u mnie teraz ze spalaniem masz:) a moze mi ktos powiedzieć czy jest gdzies w okolicach rzeszowa jakiś dobry tuner? ktory mogłby mi poprawic ewentualnie ten program:) I w jakich granicach taka przyjemnośc moze kosztowac? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :hi:

Mam swoja B6 AVF 6-biegową po chip-tuningu i niestety troszkę dymi a dodatkowo wydaje mi sie ze duzo pali :confused4: Na trasie bierze okolo 7l/100km a w miescie mysle ze okolo 9-10 l/100km i to przy takiej lekkiej jezdzie czyli okolo 1,5/2tys obr. Jeżeli chcialbym troszke ze tak sie okresle poszaleć to mysle ze spokojnie wezmie wiecej niz 10l/100km. Wiem ze niektórzy beda uważać ze wcale tak duzo nie pali bo w sumie co maja powiedzieć Ci co posiadaja benzynę :decayed: ale jak tak czytam wypowiedzi niektórych kolegów którzy posiadają B6 1,9TDI ze palą im np 5l/100km to wtedy zastanawiam sie jak oni to robia :mysli: Byłem w serwisie audi i pytałem o możliwość zmiany softu na standardowy niestety powiedzieli mi ze jest to nie mozliwe bo musze miec dokladnie to samo oprogramowanie ktore auto posiadało przed chip-tuningiem a auto było sprowadzane z Niemiec i nie mam zadnego dostepu do poprzedniego wlasciciela lub do osoby ktora wykonywała ten chip-tuning i moze posiadać to oprogramowanie. Dodam jeszcze ze samochód był sprawdzany u mechanika i niby wszystko jest w porzadku silnik pracuje równiutko tylko auto troszkę dymi przy wiekszych obrotach ale też nie jest to duże dymienie :)

Mam takie pytanie czy jest mozliwość zmniejszenia w jakis sposob tego spalania?

Gdzie byl robiony program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program był robiony najprawdopodobniej w Niemczech, ponieważ gdy kupiłem samochód program już był wgrany

zacznij od porzadnej diagnostyki samochodu ... [logi statyczne/dynamiczne]

bo jak narazie zero danych o stanie motorowni / wgranym programie, a wszyscy eksperci juz wydali wyrok nie majac podstawowych danych ... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program był robiony najprawdopodobniej w Niemczech, ponieważ gdy kupiłem samochód program już był wgrany

Aha. Zrob porządne logi i się oceni[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 15:37_________________________________________________

ok:) tylko gdzie taka diagnostykę mogę wykonać ? musze jechać na serwis?

Masz VAG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie audi i pytałem o możliwość zmiany softu na standardowy niestety powiedzieli mi ze jest to nie mozliwe bo musze miec dokladnie to samo oprogramowanie ktore auto posiadało przed chip-tuningiem...

Serwisy nie mają ani pojęcia ani tym bardziej możliwości edycji oprogramowania, bez ori nic nie zdziałają, tymczasem dla średnio ogarniętego tunera to jest na prawdę prosty temat. O diagnostyce mają niewiele większe pojęcie więc też lepiej jedź w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki:) A wie ktoś czy gdzies w pobliżu Rzeszowa moge wykonać taka diagnostykę?

zapytaj tutaj : http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=4168.0;highlight=rzesz%F3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mój też pali w mieście między 8 a 10 litrów i to jest normalne dla tego silnika ( tym bardziej że po czipsie) na trasie mogę zejść do 5,8 ale przy 90km/h i na tempomacie :decayed: ale wiadomo że się tak nie jeździ. Generalnie trasa to 7,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie podałeś te dane o spalaniu ? Tankowanie do 3 odbicia ,czy komputer?

Jeśli to prawdziwe spalanie to dużo ( trudno wyczuć jak jeździsz ,podanie samych obrotów to trochę mało by się rozeznać).

Jeśli opierasz się na tym co podaje komp. to zacznij od sprawdzenia jego dokładności ( moje zawsze przekłamywały ,a w leonie TS o ok. 1.5 litra -na szczęście zawyżał).

Jeśli jednak podane przez ciebie spalanie pokrywa się z tym co ta bestia wychłapie to pojedź na spota ,ktoś powinien mieć vaga i cię ,,zważyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie podałem na podstawie srednich obliczen poprzez tankowanie baku do pełna lub jakąś określona ilościa paliwa w momencie pojawienia sie kontrolki rezerwy i jazde na tym paliwe do nastepnego pojawienia sie kontrolki rezerwy :) niestety w mojej B6 mam tylko pół fis i komputer pokazuje mi ile moge jeszcze przejechać na paliwie w baku a nie mam możliwosci zmiany za pomoca manetki na np spalanie w danym momencie lub srednie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka możliwość napisania softu pod ekonomikę jeśli Ci zależny na niższym spalaniu

pogadaj z najbliższym tunerem w okolicy na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...