Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szybki przegląd po przekręceniu kluczyka


merith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien problem, otóż jeszcze parę dni temu w mojej a4 b5 1.9tdi z 12.1999 ten szybki przegląd po uruchomieniu zapłonu normalnie działał. Sprawdzał wszystkie rzeczy po kolei i po ok 10 sekundach wyświetlało się OK. Niestety teraz (trochę się bawiłem tymi pokrętłami od zegara i licznika) natychmiast po przekręceniu kluczyka wyświetla się OK. Co zrobić, by wszytko wróciło do poprzedniego stanu?

Proszę o jakieś dobre rady.

Jeśli temat się powtórzył, to przepraszam, jednak bezskutecznie przeszukiwałem to forum celem odnalezienia odpowiedzi...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem, otóż jeszcze parę dni temu w mojej a4 b5 1.9tdi z 12.1999 ten szybki przegląd po uruchomieniu zapłonu normalnie działał. Sprawdzał wszystkie rzeczy po kolei i po ok 10 sekundach wyświetlało się OK. Niestety teraz (trochę się bawiłem tymi pokrętłami od zegara i licznika) natychmiast po przekręceniu kluczyka wyświetla się OK. Co zrobić, by wszytko wróciło do poprzedniego stanu?

Proszę o jakieś dobre rady.

Jeśli temat się powtórzył, to przepraszam, jednak bezskutecznie przeszukiwałem to forum celem odnalezienia odpowiedzi...

Pozdrawiam

A przypadkiem nie było tak, że to lewe pokrętło miałeś wciśnięte cały czas? Bo po włączeniu zapłonu i krótkim wciśnięciu lewego pokrętła uruchomi się test komunikatów FIS :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, po wciśnięciu ten test się uruchamia, ale wtedy po włączeniu zapłonu automatycznie się inicjalizował. Poza tym test automatyczny i ręczny różnią się odrobinę, więc raczej to nie o to chodzi.

Chyba, że Cię źle zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś to tak jak kolega wyżej zauważył wykonywał Ci się test wyświetlacza, wyświetlając po kolei wszystkie komunikaty FIS. Tak jak masz teraz wydaje się być prawidłowo bo jeśli nie ma żadnej usterki albo nie świeci się rezewa to po chwili powinien wyświetlić się OK.

Czym się różnią te testy jak nazwałeś automatyczny i ręczny pamiętasz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie miałeś wciśnięte jedne pokrętło i dlatego od razu po przekręceniu kluczyka test uruchamiał się automatycznie,jak się pobawiłeś pokrętłami to się odblokował i teraz masz normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią te testy jak nazwałeś automatyczny i ręczny pamiętasz ??

Niestety dokładnie nie, ale wiem na pewno, że w automatycznym nie sprawdzał poziomu oleju, paliwa i jeszcze stanu szczęk hamulcowych.

nawet nie wiedziałem że takie coś jest w polifcie :naughty:

u mnie po przekręceniu kluczyka wyświetla się OK jeżeli jest wszystko wporzo, czyli stan oleju, paliwa i w ogóle, czyli po przytrzymaniu lewego pokrętła takie coś się widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy włączaniu zapłonu po zgaśnięciu kontrolki od świec żarowych wyświetla się wielkie OK.Mam zegary VDO 1/2 fis.

Pozdr :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...