Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem ze światłami


falek56

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak ustawie mijania w jednej linii wszystko jest ok , tylko jak włącze dlugie prawa jest ok a punkt lewej światła jest za nisko ,czy mozna regulować same swiatla drogowe ? Dodam że są firmy Valeo. U gory są dwie regulacjie ale one ustawiają calą lampe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest to wina ustawień odbłyśników, to zobacz czy żarówkę masz dobrze zamontowaną i czy z włóknem wszystko ok ;)

Kiedyś miałem kiepską żarówkę i właśnie włókno opadło i świeciło nie tam gdzie powinno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to była lampa angielska

I tu pewnie jest przyczyna...

U nich lewa strona świeci na pobocze, czyli lewa soczewka może być ustawiona trochę wyżej niż prawa. Przynajmniej tak mi się wydaje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Z tego co pamiętam przy rozbiórce swojej lampy, powinny być 2 śrubki przy mocowaniu soczewki do lampy (w środku jak otworzysz plastikowy dekiel). Pod nimi są gumowe podkładki, dokręcając te śrubki zmieniasz pozycję soczewki w samej lampie. Musisz więc tak ją ustawić aby zgrywała się z długimi (kilka dokręceń, włączasz zapłon - długie krótkie i ładnie widać). Jak to zrobisz, potem tylko regulacja samej lampy - tymi śrubkami na zewnątrz - imbusami, tak aby zgrała się poziomem z drugą lampą. Najlepiej przed całym zabiegiem stań przed ścianą i odrysuj sobie linię świecenia krótkich na ścianie. Potem po złożeniu dużo łatwiej Ci będzie to ustawić wg. tego rysunku na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...