Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Usuwanie plam z szyb


gonsiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu próbuje usunąć plamy z szyb, plamy te są na szybach już od kilku lat - najprawdopodobniej od woskowania auta.

Próbowałem:

- clin + alko

- octem

- ludwik + gorąca woda

- pianką do mycia szyb sonax-u

- rozpuszczalnikiem

- benzyną ekstrakcyją

- pianką do czyszczenia plastików komputerowych (ambersil)

i jeden wielki .... nic nie zrobiło najmniejszego wrażenia

Jako, że miałem pod ręką papier wodny P2500 to zrobiłem mała próbę - zeszło :) czyli nalot jest do "zdjęcia" - pytanie tylko czym? Mam tym uwalone wszystkie szyby bez pola na przedniej gdzie działają wycieraczki - jak dla mnie jest to wniosek, że jest to na 99% pozostałość jakiegoś kiepskiego wosku

szyba1.jpg

szyba2.jpg

szyba3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kamień po wyschniętej wodzie.

Preferuję wziąć żyletkę i latać :) szyby na bank nie porysujesz. Troszkę siedzę w akwarystyce i najlepszy sposób na takie osady to żyletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podpinam się pod temat. Może ktoś już ma doświadczenie w takim czyszczeniu.

Ja właśnie walczyłem z mega zaciekami po płynie do spryskiwaczy. Zacieki miałem od spryskiwaczy poprzez całą maskę aż do leflektorów :kwasny: Dodatkowo oczywiście mam "ufajdaną" całą szybę i "odrobinkę" dachu.

Z maski "zacieki" dopiero zeszły po dłuższej zabawie pastą TEMPO i szlifierką :kwasny::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kamień po wyschniętej wodzie.

Kamień ? Ale dlaczego? :shocked:

Preferuję wziąć żyletkę i latać :) szyby na bank nie porysujesz. Troszkę siedzę w akwarystyce i najlepszy sposób na takie osady to żyletka.

Ale ja mam rodzinę :> Jak zaczne jechać wyszystkie szyby żyletką to mi zejda lata świetlne - rozwód na bank. Nie ma innego sposobu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej wygląda właśnie to jak kamień po kroplach wody. Wycierasz samochód do sucha po myciu? Te krople nie są po woskowaniu.

Ale niech się wypowiedzą inne mądre głowy

Dziwne że octem nie zlazło :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej wygląda właśnie to jak kamień po kroplach wody. Wycierasz samochód do sucha po myciu? Te krople nie są po woskowaniu.

Sęk w tym, że samochód mam od paru dni, wczesniej używał go tesciu i wiem ze latał z nim na ręczne myjki - na pewno się nie bawił w ręczne wycieranie :(

Dziwne że octem nie zlazło :disgust:

ocet szedł bezpośrednio z butelki - moze potrzeba mu temperatury jak podczas odkamieniania czajnika - jutro przetestuje.[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 22:34_________________________________________________Dziś był ciąg dalszy walki - znów poległem :( ale po kolei:

- Sqizzy - poleciałem prawie zagotowanym octem + scierka kuchenna do czyszczenia zlewów a nastepnie spróbowałem żyletka - efekt mizerny, prawie niezauważalny

- rozpuszczalnik ftalowy - zero efektu

- leon (branza budowlana), płyn do usuwania zapraw cementowych, nalotów wapiennych - zero efektu

- mleczko cif - troszke lepiej ale myslę, że ma on własciwosci scierne wobec czego jest jakiś tam efekt

Nadal nie znalazłem chemii która ruszy to ścierwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj pomarańczowym proszkiem do polerowania szyb,maszyna polerska z filcem i woda by nie przegrzać a proszek kupisz u szklarza albo w zakładzie gdzie zakładają szyby :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo poprostu wez pase polerska (scierna) nie mleczko i wypoleruj szybki nic sie nie stanie a powinno zejsc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie plamy się robią gdy mokre auto stoi w pomieszczeniu w którym jest coś lakierowane i się zapyla.

Może z twoim też tak było ale ktoś lakier dopucował a nie zrobił tego z szybami :mysli:

co do czyszczenia to tak jak koledzy powyżej proponują: z grubsza żyletką a potem polerka, papieru wodnego nie polecam ponieważ możesz sobie niechcący szyby zmatowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki ciąg dalszy - tym razem na wozie :) ale po kolei. Obszedłem okolicznych szklarzy i okazało się, że praktyka polerowania szkła odeszła do lamusa. Lekko zawiedziony trafiłem do pobliskiego sklepu lakierniczego. Tam po przedstawieniu problemu zaproponowano mi próbę na szybie środkiem presta strata - wynik był na tyle zachęcający, że zakupiłem 200 ml tego specyfiku za 24 zł ( o dokładny symbol mogę dopytać w poniedziałek – w razie potrzeb :good: )

szyba_po1.jpg

Okazało się, że ręcznie to i może można ale weekendu by mi na to nie starczyło :tongue4: - z pomocą ruszył sprzęt:

szyba_po2.jpg

Po kilku mechnicznych próbach najlepsze efekty uzyskiwałem przy lekko zwilżonej "gąbce" na polerce. Efekt około 5 godzinnej pracy:

szyba_po3.jpg

szyba_po4.jpg

szyba_po5.jpg

Jutro wstawię kilka lepszych fotek (pożyczyłem znajomemu swój obiektyw).

Generalnie efekt polerowania był taki, że usunięte zostały naloty a nie naruszona została struktura samej szyby :evil:

Sam proces polerki był dość prosty:

1.czyszczenie szyby clin-em z alko

2.smarowanie pastą

3.szybka polerka szyby - ok. 30 sek

4.polerowanie ręczne ściereczką z micorfibry

5.smarowanie pastą

6.szybka polerka szyby - ok. 30 sek

7.polerowanie ręczne ściereczką z micorfibry

8.smarowanie pastą

9.szybka polerka szyby - ok. 30 sek

10.polerowanie ręczne ściereczką z micorfibry

Przyglądałem się dziś szybkom w ostrym słońcu i efekt jest super ! Z zewnątrz szyba lśni jak świeżo wylizane psie jajka :> – od środka total bajka w porównaniu do tego co było wcześniej.

Thx dla forumowiczów za odpowiednie nakierowanie na rozwiązanie problemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy uzyciu benzyny ekstrakcyjnej nie zeszlyby takie zacieki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy uzyciu benzyny ekstrakcyjnej nie zeszlyby takie zacieki :?:

Kolego w pierwszym poście o tym było. :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...