Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Następuje reset kompa, albo zawiecha


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam na swoim kompie zainstalowany win dt wersja 09final i jak wchodze w grę obojętnie czy w org czy kopie to zazwyczaj jest tak że albo się zresetuje, albo zawiesza, nie wiecie od czego to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem zasilke i to samo na innym, co do ramu to mam na 1 kości to by chyba nie czytał całego?, a grafiki szczerze mówiąc nie podejrzewałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał błędu systemowego. Przeinstaluj DirectX, stery od grafiki, tylko poprzednie solidnie usuń (tryb awaryjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sterowników to można sobie darować bo chodzi na org, kiedyś próbowałem z omegą ale nie zdało egz, co do directx to nie wiem który bo sam ściągnełem inny z neta i to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki tam 6-latak PIV 2,8 +lpg :polew:, 512ram, radek 960pro 128MB, było stabilnie do poniedziałku zaczeły sie dziać takie właśnie cuda. Na początek poszedł formacik ale niestety dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może płyta główna jest winna, obejrzyj ją czy nie ma żadnych spuchniętych kondensatorów wokół podstawki procesora bo te objawy, które podajesz wyglądają na spadki zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś zainstalowałes? Właśnie tą gre? Inne działają? Ja bym obstawiał grafe... skoro wywala jak włączasz jakies bardziej wymagający program (gre). najlepiej spojrz w bebechy czy wszystko ok a jak masz możliwość pozycz od kumpla grafe i sprawdz u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał uszkodzoną kość RAM. W przypadku grafiki raczej zaczyna się od wywalania artefaktów dopiero później zawiecha poprzedzona najczęściej zamrożeniem ekranu po czym restart. Zasilacz jeśli nie wyrabia to komp się restartuje lub wyłącza (na skutek przegrzania zasilacza). Płyta główna jest mało prawdopodobna chyba że to jakiś Asrok czy inny tego typu wynalazek to może się zdarzyć.

Przy uszkodzonym ramie często wywala blue screen ale zawsze warto sprawdzić. Polecam pobrać MemTest http://www.memtest.org/ i przeskanować pamięć. Jak zacznie wywalać błędy to masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam przegrzewający się rdzeń grafiki lub pamięć grafiki.

Zasilacz odpada bo w 99% przypadków awarii komp nie wstanie.

Pamięć też odpada bo gdyby kość była uszkodzona lub generowała błędy ( a sam autor wspomniał że ma tylko jedną) to podczas uruchamiania komputera resetował by się po załadowaniu jądra systemy operacyjnego.

W gwoli ścisłości czy to samo dzieje Ci się podczas normalnego korzystania z kompa bez obciążania grafiki w grach 3D??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak korzystam normalnie to komputer potrafi się tylko zawiesić na parę chwil, a później sam się odblokowuje :mysli:, a co do gier to już wiesz... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...