Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zaworki


rawablus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów. Jestem nowy na forum. Jestem posiadaczem adeerka z 96 roku.Problem polega na tym ze tej zimy przy mrozach -30 po odpaleniu auta przez chwile cos jakby zabuczało w silniku i ucichło po paru sekundach. Od tej pory przy odpaleniu auta słychac klawiaturke,ale tylko przez jakies 3 , 4 sekundy i jest spokój,podczas jazdy nic sie nie dzieje a na jałowym silniczka prawie nie słychac. A teraz tak: po zagrzaniu auta jak olej osiągnie 90 do 100 stopni gdy zgasze auto na pare minut (np.szybki zakup piwka w sklepie) po odpaleniu tak napieprza ze az mi wstyd przed ludzmi. I znowu cichnie ale juz po kilku minutach. Ale słychac jakby tylko jeden zawór. Przebieg 160000 :cool1: ,olej Mobil 10w40, no LPG. Mechanior mówi ze to nie pompa tylko popychacze, a z tego co poczytałem tp popychacze słychac cały czas. co myslicie?? Zapomniałem napisac ze zimą jak sie to wszystko zaczeło wlany był shell helix 10w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlałem mobila bo go chwalą , a co do cisnienia zadnemu leniowi niechce sie pchac rąk do czujnika i wogóle bo kiepskie dojscie.

To jedź do kogoś komu się będzie chciało a co do mobila to go wymień bo to ... jest (zaraz odezwie się milion osób które na nim jeżdżą i go chwalą :kox:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guregoru olej Valvoline to jaki przy 200 tyś przejechanych ?

Valvoline nie wiem :no: ja lałem Motula natomiast słyszałem od kilku zaufanych osób że Valvoline jest równie dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 160 tysięcy to jest prawdą ? :cool1: ...[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2010, 23:28_________________________________________________nieraz popychacze słychać tylko na początku po odpaleniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie czasem odzywaja popychacze na rozgrzanym silniku i tez cichna po kilku sekundach, na razie nic z tym nie robie czekam do wymiany rozrzadu ti wtedy zajrze który to tak stuka lub stukają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem, że działo się to na początku jednak z upływem czasu klekot na jałowym biegu nie ustaje.

Póki co nie mam kasy na naprawę. Generalnie na początku wymienie pompe oleju, potem zajme się popychaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwon do uzytkownika tom77, 2 tygodnie temu kupowalem 20 szt. popychaczy INA i zaplacilem za komplet juz z przesylk 490pln, takze warto wziac nowe i wymienic, niz jakas ''pewna'' glowice, pewna to by byla gdybys ja wzial funkiel nowke nie smigana z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwon do uzytkownika tom77, 2 tygodnie temu kupowalem 20 szt. popychaczy INA i zaplacilem za komplet juz z przesylk 490pln, takze warto wziac nowe i wymienic, niz jakas ''pewna'' glowice, pewna to by byla gdybys ja wzial funkiel nowke nie smigana z ASO

w sumie prawda, ale jeżeli ma pewne źródło to niech bierze głowice, jeżeli tak w ciemno te 100% to proste że lepiej wymienić popychacze a widze ze kolega jeszcze z rabatem załatwił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem tylko metodą prub i błędów. Zakładasz komplet na jeden cylinder,skrecasz wszystko do kupy,odpalasz i słuchasz. esli słychac rozkrecasz i przekładasz na nowy nastepny cylinder i znowu skrecasz itd. Ale moze byc ze masz walniete popychacze na dwóch lub wiecej cylindrów. Wiec najlepiej isc za ciosem i wymienic komplet ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba od tych tanszych rzeczy posprawdzac czyli odkrecic czujnik cisnienia oleju i tam dokonac pomiaru sprawdzic czy odma nie jest zapchana,a jak juz wymieniac szklanki to juz lepiej komplet :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...