Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CAR AUDIO - WYMIANA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie ? Mam glosniki fabryczne AUDI, do tego radyjko JVC kd-g311 oraz Tubke Blaupunkt GTt 300 , i teraz tak , glosniki fabryczne mam z przodu na gorze soprany na dole srednie bodajze. Przy glosniejszej muzyce i basiku ( przez tube ) przednie soprany dostaja jakby 'rezonansu" i zaczynaja skrzeczec - co radzicie zrobic bo myslalem zeby je rozebrac i wygluszyc czy moze zle mysle i powod jest inny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygłuszenie nic Ci nie da, soprany są zamknięte i tak, czy ten rezonans zaczął sie od tak czy coś robiłeś i po tym zaczeło się coś dziać, skrzeczenie może być objawem że radio nie wydala z mocą,miałem orginalne głośniki Nokii na Becker'ze i nawet dawały rade, w tej chwili to sie dużo zmieniło i mam troche przebydowane drzwi a w nich 16'ki głośniki, podaj troche wiecej info to moze coś bede mógł pomóc, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w glosnikach nic nie robilem, z niemiec a4 przyjechala z radiem BETA i glosniki miala i ma na dole w drzwiach i na gorze soprany. radio bylo zakodowane, wiec sie nie bawilem, zmienilem, kupilem JVC, na jvc gra super, z tuba jak jest troche zciszona albo bas wylaczony to tez super, jak tuba zacznie wydzielac swoja moc to zaczynaja skrzeczec, no w sumie tak mysle jak mowisz ze moze nie daje rady radyjko, trzeba bedzie zatem wzmacniacz kupic ;) Jak sadzisz ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz podłączone tą tube??może tam coś zakłóca, może gdzies delikatne zwarcie sie i tak sie zachowuje,daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak ? Normalnie do radyjka wchodza kable ( jak od glosnika ) a do tuby zaciski bananowe . To zle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pbogusz13

a moze jakby tuba chodzila pod wzmacniaczem to byloby lepiej?? wtedy radio nie bedzie musiala tak mocno grac i wtedy soprany powinny chodzic lepiej.u mnie jak daje glosniej na radiu blaupunkta to tez soprany swiruja.Ale do tylnych glosnikow(dobra magnaty)zalozylem wzmacniacz i teraz zeby dobrze gralo nie musi byc tak glosno radio i przednio glosniki nie sa mocno katowane.Jezeli chodzi o wzmacniacz to polecam firmowe,np blaupunkt.Ja mam GTA 280 i gra naprawde dobrze,bez zaklocen i przebic.Na allegro zaplacilem 170zl za uzywke.Pozdrawiam i zycze owocnej walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jakby tuba chodzila pod wzmacniaczem to byloby lepiej??

nie może a napewno, odłącz tube i zobacz czy masz ten problem na samym radyjku ale basy zostaw tak jak słuchasz normalnie, masz radyjko które pewnie ma w RMS ze 10 Watt i chcesz żeby pociągło normalne głośniki i do tego tube, a o impedancji to już nie wspomne,radja samochodowe maja przeważnie po 4 Ohmy na głośnik i podłanczająć do tego samegoi wyjścia dwie pary dłośników schodzisz prawie do 2 Ohm i radyjko zaczyna świrować, jak kolego radził, wzmacniacz dobrać do tuby, jak w radju nie masz wyjść RCA (Chinch) to wzm. powinien mieć wejścia po wysokich sygnałach lub ewentualnie są przejściówki ktore podłanczas do wyjść głośnikowych i są w nich wejścia po niskich syg. ja zainwestowałem i kupiłem wzm. Phonocar PH4600, polecam. pozdrownienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili to sie dużo zmieniło i mam troche przebydowane drzwi a w nich 16'ki głośniki, podaj troche wiecej info to moze coś bede mógł pomóc, hej

mozesz wlepic fotki Twoich drzwi ? niedlugo bede budowal audio i raczej malo prawdopodobne bym zostawil 13ki , bo to nie gra i grac raczej nie bedzie ;) widzial bym tam raczej cos a'la 2x 16 , dlatego interesuje mnie jak wyglada zabawa z budowaniem paneli w drzwiach , no i wyciszenie tego wszystkiego - jesli mozesz to pochwal sie swoimi dokonaniami - bede wdzieczny :)

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili to sie dużo zmieniło i mam troche przebydowane drzwi a w nich 16'ki głośniki, podaj troche wiecej info to moze coś bede mógł pomóc, hej

mozesz wlepic fotki Twoich drzwi ? niedlugo bede budowal audio i raczej malo prawdopodobne bym zostawil 13ki , bo to nie gra i grac raczej nie bedzie ;) widzial bym tam raczej cos a'la 2x 16 , dlatego interesuje mnie jak wyglada zabawa z budowaniem paneli w drzwiach , no i wyciszenie tego wszystkiego - jesli mozesz to pochwal sie swoimi dokonaniami - bede wdzieczny :)

pozdro!

U mnie w przednie drzwi wsadziłem 16 na panelach firmy phonocar, na allegro widziąłem jakieś polskie panele, w sumie nie wyglądające najgorzej, jeszcze nie wygłuszałem drzwi, orginalnie sa delikatnie oklejone ale troche za mało, no i jeszcze bede musiał zakleić drzwi bno troche tapicerka lata i trzeszczy ale to jak bedzie cieplej :lol: , zrobie fotki i wrzuce, a jaka jest różnica między 13 a 16 i nie Nokia jak było u mnie a Phonoca seria ProTech to nie musze mówić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...