Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Audi a4 b5- zalozenie klimatu do wersji bez klimatu


maciaas_gda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam audice a4 b5, wersja z prawie wszystkim ;) (podgrzewane fotele, lusterka, regulowanie swiatel itp.) ale niestety bez klimatu. Czy zakladal ktos z was klimat do wersji bez niego ? :) Jesli tak mowcie za ile, jak i gdzie :)

Nie musi to byc oryginalny klimatronik, wystarczy jakis manual :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś zestaw ori do A4 na Allegro, ale gość wołał sobie za niego 2,5 tyś. Ja osobiście uważam że jeśli nie było w aucie klimy to nie warto jej zakładać ze względu na to że trzeba rozbierać część deski rozdzielczej (prawie cała) i później jak to nie było rozkręcane przez parę lat to nic nie skrzypiało, a po założeniu zacznie skrzypieć, trzeszczeć itp. A ingeruje się też w elektrykę auta, chyba że chcesz manualną klimę to wtedy jest troszkę prościej. Ale i tak według mnie to lepiej sprzedać auto i kupić z klimą, albo jeśli nie chcesz sie pozbywać autka to spraw sobie wentylatorek, może nie to samo ale trochę chłodzi.

Ale wybór należy do ciebie.

Ze względu na klimę jestem teraz bez auta. Szukam A4 i oglądałem jedna piękną z oryginalnym przebiegiem sprawdzanym w serwisie

98 tyś. z 2000 roku 1.9TDI 115KM i nie miała klimy. Dlatego jej nie wziąłem i teraz nie mogę nic dobrego znaleźć już 2 miechy.

Tutaj ktoś zakłada klimy do VW możesz zadzwonić i się dowiedzieć co i jak:

http://moto.allegro.pl/item241054237_climatronic_vw_klimatyzacja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też będe zakładał klime tylko myślałem o ori będziemy w kontakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość droga sprawa i ...nieopłacalna. W poprzednim aucie chciałem to zrobić i cena mnie zabiła. Jak kupisz używaną i oryginalna to i tak musisz liczyć sie z dodatkowymi pieniążkami za np przewody gumowe , które trzeba będzie pozakuwać na nowo. Nie przejdą Ci przez otwory - chyba , że je poszerzysz. Kwota która będziesz musiał wydać do myśle lekko 4000 tysiące za manuala.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta niechce sprzedawac, bo niedawno kupilem i juz mam w niej prawie wszystko porobione, wiec nie ma sensu zamieniac dobrego auto bo byc moze trafie na rzecha z klima Nie przeszkadza mi brak klimy ale chce ja zrobic zeby sobie byla. Nie chce ori, wystarczy manual.

Strachu przed rozbiorem deski nie ma - tak naprawe kto wie co z samochodem wyprawial poprzedni wlasciciel :) wiec nie przesadzajmy- to nie nowa fura :P

grippen daj znac jak bedziesz cos wiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem żeby kupić używke albo sprowadzić anglika jeszcze by były części z niego i samemu przełożyc koszt takiego anglika to koło 6 tyś uszkodzony opłacałoby sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes z Gdańska - lipa. Znam z okolic bielska - moge Ci podac numer telefonu - ale dopiero jutro.

W tej chwili nie mam notatnika ze sobą. Robią takie coś - zadzwoń - może będzie oferta atrakcyjna.

Mogą Ci zobic manuala - tzn - kupisz sobie jakis oryginalny przyciś - wmontujesz go w zaślepkę i nim bedziesz załanczał klime. A temperature niestety będziesz musiał sobie dibierać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego z anglika to z klimy ci tylko sprężarka i skraplacz+ filtr sie przyda no i jeszcze klimatronik (sterownik) reszta smietnik wiec niewiele chyba co :wallbash: [br]Dopisany: 11 Wrzesień 2007, 21:33 _________________________________________________

jakiejs gazecie czytalem ze to koszt rzedu 2000 zl lub mniej za manuala ?

tak w promocji do nowego auta ,( nowy manual koszt 1000 euro netto bez montarzu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

odświeże tamat, mam w domu dwie audice a4 jeden to anglik z klimatronikiem, a drugi to europejczyk bez żadnej klimy.

Moje pytanie brzmi:

1)co muszę dokupić do poprawnego działania klimatronicka

2)gdzie jest komputer od klimy

3)co z obrotami, które się zwiększają po załączeniu klimatu

P.S

Wydaje mi się że muszę kupić:

-nagrzewnicę z klimatronika

-2 przewody od klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób jakiś temat o zakładaniu takiej klimy, zakładałeś automatyczną czy manualną? O manualnej jest temat ale o automacie nie ma:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem climatronic do auta bez.

Jeśli masz anglika, to musisz dokupić od europejskiej wersji: przewodu, obudowę nagrzewnicy razem z wentylatorem. Resztę przełożysz z anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...