Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 1.8 PB głośny silnik


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, od kilku dni prześladuje mnie taki problem ( być może to tylko mój wyczulony słuch ) jadąc spokojnie tak do max 2tys obrotów silnik pracuje cicho, zaś jak troszeczke wcisne pedał gazu to silnik zaczyna jakoś tak "wściekle pracować" chodzi mi głównie o dźwiek pracy. Dźwięk dochodzi z prawej strony z pod schowka takie mam wrażenie. To że silnik pracuje głośniej przy wyższych obrotach to logiczne ale w tym przypadku jest to znacznie głośniej niż wcześniej... nie mam zupełnie pojęcia o co chodzi, z olejem wszystko gra, sprawdzałem poziom to jest max. Dzieje się tak na każdym biegu tak ok. od 2-2,5tys obrotów jest to strasznie wzmożona praca, wręcz przeraźliwy odgłos... :blink:

Wiecie co tu się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury w wydechu nie ma? Nieszczelna puszka filtra albo stożkowy filtr może dawać bardzo głośne szmery ssania, które słychać jako swojego rodzaju ryk mniej więcej z tego miejsca skąd słyszysz hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no dziury w wydechu raczej nie ma. Dziwne zjawisko, trochę mnie to zmartwiło. Generalnie nie ma żadnych ubytków mocy czy coś w tym kierunku, jest tylko powyżej 2-2,5tys straszny ryk jakbym miał z 6k obrotów już a mam 3,5. [br]Dopisany: 16 Wrzesień 2010, 17:41_________________________________________________I jestem niemal pewny że dźwiek właśnie dochodzi z pod schowka, gdzieś z tamtej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spod schowka to dziwne, ale właśnie z prawej strony przy masce masz puchę filtra i dalej przewód do kolektora, może tam jest dziura. Chociaż sądzę, że gdyby ciągnęło lewe powietrze za przepływomierzem to działyby się cuda wianki z pracą silnika. Przyjrzałbym się puszcze filtra powietrza cyz na pewno wszystko jest z nią ok. Nikt nie grzebał w ostatnim czasie przy aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grzebał nikt nic, wydaje mi się że to się stało tak z "dnia na dzień". Dźwiek nie mówię że na pewno wychodzi z pod schowka, tylko gdzieś z tych stron właśnie - to jest tak jakbym miał silnik w środku. Tak jakby nie było tej ścianki pod schowkiem za która zaraz jest silnik.

ta pucha jest po prawej stronie pod maską ? z wieszchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie, z przodu przy lampie. Od niej biegnie do kolektora ssącego elastyczna rura. Przepatrz te elementy pod kątem nieszczelności i zobacz jak wygląda wkład filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... jakiś czas temu wyjmowałem ten plastik... bo chyba żarówe zmieniałem właśnie lewą patrząć na przód auta czyli prawą od kierowcy, może coś sie tam poluzowało :mysli: ... [br]Dopisany: 16 Wrzesień 2010, 18:19_________________________________________________

Ssbi.jpg

oto chodzi tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe że po jakimś czasie się coś poluzowało i teraz tak się dzieje. Ogólnie w środku taki dziwny zawsze jest odgłos jakby ten samochód miał nie wiem wypalone zawory ? taki dziwaczny dźwiek.. z zewnątrz tego nie słychać ale w środku słychać jakby miało ze 30lat.. nie wiem nawet do czego ten dźwiek porównać, jutro rano albo jeszcze dzisiaj filmik moze zmontuje. to pokaże. [br]Dopisany: 16 Wrzesień 2010, 18:38_________________________________________________Byłem właśnie to sprawdzić to nic związanego z filtrem tam wszystko siedzi jak należy... i nie jest dziurawe. ale mam wrażenie że wydech coś parkocze szczególnie go słychać pod drzwiami kierowcy.. ale co to ma sie do rzeczy skoro z prawej strony mi coś warczy na wyższych obrotach cholera... :wallbash:[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2010, 19:19_________________________________________________A jednak to gdzieś w układzie wydechowym dziura jest jakaś.. tak mi się wydawało że to gdzieś z prawej strony ale to właśnie bardziej pod skrzynią biegów... Co teraz z tym zrobić ?? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co teraz z tym zrobić ?? :tongue4:

Przyzwyczaić się i czekać aż wypali większą :gwizdanie: chyba wizyta u tłumikarza będzie konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bądź taki hop do przodu bo ci tyłu zabraknie :polew:

normalnie pytam bo sie nigdy tym nie interesowałem. Ile może kosztować ta pierwsza część tłumika ?i jak ją nazwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz jako pierwszą część tłumika, łącznik elastyczny- plecionkę? W okolicach skrzyni masz plecionkę. Z robotą taki łącznik powinien kosztować nie więcej niż 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera nie mam jak narazie jak zajrzeć pod samochód ale są to na pewno okolice skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek podjade do warsztatu gdzie głównie zajmują się naprawą tłumików niech to obczają... ciekawe ile zapłace :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...