Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż lampek ostrzegawczych i oświetlenia przestrzeni nóg po otwarciu drzwi.


manny90

Rekomendowane odpowiedzi

ok, rozkręciłem bok po stronie pasażera i sprawdziłem jak to dokładnie podpiąłem...

po stronie pasażera kostka fioletowa drugi rząd od góry, wpiąłem się w przewody brązowo-żółty (-) i czerwono-niebieski (+)

PIC259_1.jpgPIC260.jpg

u mnie nie ma tam w ogóle napięcia :disgust:

no to opowiadaj jak to podłączyłeś :good:

z jednej wtyczki wychodziły 2 cienkie kabelki brązowo-białe (minus sterujący) a w innym miejscu znalazłem + i hula :kox:

a ja nigdzie nie mogę znaleźć żeby po zamknięciu drzwi było 0V - wszędzie jest ok. 5V :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozkręciłem bok po stronie pasażera i sprawdziłem jak to dokładnie podpiąłem...

po stronie pasażera kostka fioletowa drugi rząd od góry, wpiąłem się w przewody brązowo-żółty (-) i czerwono-niebieski (+)

PIC259_1.jpgPIC260.jpg

u mnie nie ma tam w ogóle napięcia :disgust:

no to opowiadaj jak to podłączyłeś :good:

z jednej wtyczki wychodziły 2 cienkie kabelki brązowo-białe (minus sterujący) a w innym miejscu znalazłem + i hula :kox:

a ja nigdzie nie mogę znaleźć żeby po zamknięciu drzwi było 0V - wszędzie jest ok. 5V :disgust:

masz ten sam problem co ja ;/ ale znajomy elektryk znalazł mi napiecie w innym przewodzie i działa idealnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozkręciłem bok po stronie pasażera i sprawdziłem jak to dokładnie podpiąłem...

po stronie pasażera kostka fioletowa drugi rząd od góry, wpiąłem się w przewody brązowo-żółty (-) i czerwono-niebieski (+)

PIC259_1.jpgPIC260.jpg

u mnie nie ma tam w ogóle napięcia :disgust:

no to opowiadaj jak to podłączyłeś :good:

z jednej wtyczki wychodziły 2 cienkie kabelki brązowo-białe (minus sterujący) a w innym miejscu znalazłem + i hula :kox:

a ja nigdzie nie mogę znaleźć żeby po zamknięciu drzwi było 0V - wszędzie jest ok. 5V :disgust:

masz ten sam problem co ja ;/ ale znajomy elektryk znalazł mi napiecie w innym przewodzie i działa idealnie..

kurcze szukałem po kostkach ale cały czas zostaje przy zamkniętych drzwiach małe napięcie - może coś z tą masą jest nie tak... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... dziwne, a po stronie kierowcy sprawdzałeś ? tak jak na pierwszej stronie

po stronie kierowcy jest wszystko ok - drzwi otwarte 12V, zamknięte 0V

mierzyłem też na tyle od strony pasażera podłączając się do krańcówki tylnych drzwi i też było ok

tylko ten nieszczęsny prawy przód :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie zrobiłem sobie pakiet taki ale tylko na przednie drzwi i przestrzeń nóg. Gdzie się wpiąć w tylne drzwi? bo na tym kablu co krańcówka tylna jest mam cały czas zasilanie 12v (jak by się coś zje... bo patrzyłem pierwszy raz miernikiem i było tylko na otwartych drzwiach 12v a później patrzyłem na ledach i się świeciły cały czas, to znowu miernik w dłoń i patrze a tu cały czas 12v) :blink: plusik brałem z czerwono-niebieskiego kabelka z kostki kolo lewej nogi tak jak do przednich drzwi. :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wszystko pociągnąć z przodu, w tym roczniku nie zrobisz tyłu osobno zapalanego. Chyba, że wymienisz krańcówki na te po pierwszym lifcie, wtedy możesz coś takiego uzyskać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to kicha bo interesuje mnie niezależne świecenie każdych drzwi ;D zawsze mogę jakaś własną zamontować :disgust: a czym się różnią krańcówki przedliftowe od poliftowych? :blink: przecież to tylko ma styk albo niema. jak bym podłączyłem leda pod krańcówke a tamten kabel ori wypiąłem to wtedy działa lux bo patrzyłem. ale chyba tamten kabel raczej potrzebny do alarmu i ogólnie ;D raczej od picu go nie zrobili :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze starych krancowek z tyłu tez da sie wyrezac .one sa tak zrobione ze mozna jeszcze jedna blaszke wsaszic a co za tym idzie od krancowki bedziesz miał 2 przedowy. jeden zostawiaszjak oryginalnie idzie brazowy czy brazowo biały nie pamietam i dajesz w te krancowke jeden kabel od lampki drzwi z tyłu. a drugi kabel od lampi drzwi z tyłu wpiac pod stały + w moim przypadku to kabelek sielono czarny jesli dobrze pamietam ktory wychodzi od lampki oswietlenie wnetrza. po tej kombinacji . jak otworzysz tylko tylne jedne drzwi to lampka sie pali itd. a nie ze wszystkie na raz bo po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry poradnik rowniez zamontowalem lampki ostrzegawcze u siebie i wszystko ladnie swieci. Mam pytanie odnosnie zarowek bo w bialych mam W5W a w czerwonych W3W czy tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszędzie mam W5W... Nie powinno mieć to wpływu na działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem wszystko wedlug opisu i jedna rzecz mnie zastanawia czy lampki powinny gasnac jak zamkne drzwi czy dopiero jak przekrece kluczyk w stacyjce,pytam bo wczesniej jak robilem probe to chyba gasla jak drzwi byly zamkniete,a teraz nie czy cos zepsulem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze jedna z lampek robila zaklucenie dlatego nie gaslo po zamknieciu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie długo bede zabierał sie za montaz lampek czerwonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się gdzieś podłączyć tak żeby się świeciło razem z lampą (jeżeli włączę świecenie bez otwartych drzwi to też będzie świecić), bez rozbierania lampki i ciagnięcia od niej prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze podpiąłem lampke w dzrwiach przednich prawych bo jak zamkne drzwi to sie swieci i gasnie dopiero po chwili razem z lampka podsufitki.a l lewych drzwiach gasnie odrazu jak sie drzwi zamkna.podłaczyłem zle czy tak juz musi byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć czy te białe lampki co dokładacie do drzwi to one na pewno trochę wystają i czy właśnie o nic nie obcierają bo mam u siebie czerwone lampki tylko ze fabryczne i sate otwory jeszcze jakoś wyprofilowane że lampka wogule nie wystaje

---------- Post dopisany 06-08-2013 at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany 05-08-2013 at 22:43 ----------

koledzy pomoże ktoś bo nie wiem czy te lampki białe od spodu drzwi to nie będą obcierać tak jak ma zrobione kolega zakładający ten temat bo tam lampka wystaje 1mm czy tam 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...