Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Po iluset metrach przełącza się Wam na gaz?


meidzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam instalacje STAG 4. Zastanawia mnie dość długi czas po jakim przełącza się z benzyny na gaz.

Jest to u mnie przy aktualnych temp ok 10-15*C około 1400 - 1600 metrów. Pewnie niektórym wyda się, że to normalny czas, ale mam do porównania dwa samochody w tym jeden z identyczną instalką i jednemu przełącza się na gaz po przejechaniu 600m a drugiemu nawet prędzej i nic nie szarpie itp rzeczy.

Wcześniej miałem ustawioną niższą temp przełączania i i przechodził na gaz już po przejechaniu ok 800m, ale z racji że szarpał jeszcze wtedy to mechanik przestawił na wyższą.

Zależy mi na szybszym przełączaniu gdyż mam do pracy 4km i nie chce aby w zimie mi się przełączał 300metrów przed pracą.

Proszę o Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im cieplejszy silnik w momencie przełączenia na gaz tym lepiej dla niego. Dlaczego mając 4000m do pracy zakładałeś gaz do auta ??? przeciez to sie nie kalkuluje , oczywiście jesli auto słuzy wyłącznie na dojazdy do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od temp ustawionej ja mam ustawiona 32 stopnie i przełacza sie dosyc szybko ( po wyjechaniu z garazu, zamknieciu go i po jakis 300-400m jazdy nie raz szybciej zalezy od temp zewnetrznej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc ja mam ustawione 65 stopni, nie zbawi mnie ta dłuższa jazda na paliwa a dla silnika to lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pucek po jakiej odległości ci sie przełącza na gaz?

zależy od temperatury otoczenia, jak były upały to moment, a teraz tak kilometr, może trochę więcej, nie zwracam nawet na to uwagi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem szczerze ze u mnie na gaz przelacza sie po przejechaniu okolo 500-600km, przy tych temperaturach co sa teraz to koło kilometra sie mi przelacza. jak niechcesz zeby ci sie przelaczal 400m przed praca to wstan dwie minuty wczesniej odpal i postoj u mnie zajmuje to gdzies ponad minute :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im szybciej przelacza na gaz tym bardziej zawory i gniazda dostaja po d... A tak na marginesie nie powinno szarpac silnikiem mimo niskiej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to aby się przełączał po 200 metrach. Ale też uważam za nie do końca normalne to, że przełącza mi się w tych temperaturach tj ok 14*C dopiero po 1500m. Jest to nowa instalacja dopiero co założona miesiąc temu. Mam kilku znajomych którym przełącza się po przejechaniu ok 600 - 800m. To jak by nie patrzeć dwa razy prędzej niż mi. Gazownik powiedział że mam wymienić świece i zobaczyć czy to szarpanie występuje na zimnym ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione na 30 stopni i po przejechaniu juz okolo 200-300metrów przełącza sie na gaz przy temperaturze na zewnątrz około 10-15 stopni. Jest wszystko dobrze, nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to aby się przełączał po 200 metrach. Ale też uważam za nie do końca normalne to, że przełącza mi się w tych temperaturach tj ok 14*C dopiero po 1500m. Jest to nowa instalacja dopiero co założona miesiąc temu. Mam kilku znajomych którym przełącza się po przejechaniu ok 600 - 800m. To jak by nie patrzeć dwa razy prędzej niż mi. Gazownik powiedział że mam wymienić świece i zobaczyć czy to szarpanie występuje na zimnym ustąpi.

Powiem ci tak, samochód samochodowi nie równy :) u jednego szybciej sie grzeje u drugiego wolniej. a jaki masz gaz BRC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam instalacje STAG 4. Zastanawia mnie dość długi czas po jakim przełącza się z benzyny na gaz.

Jest to u mnie przy aktualnych temp ok 10-15*C około 1400 - 1600 metrów. Pewnie niektórym wyda się, że to normalny czas, ale mam do porównania dwa samochody w tym jeden z identyczną instalką i jednemu przełącza się na gaz po przejechaniu 600m a drugiemu nawet prędzej i nic nie szarpie itp rzeczy.

Wcześniej miałem ustawioną niższą temp przełączania i i przechodził na gaz już po przejechaniu ok 800m, ale z racji że szarpał jeszcze wtedy to mechanik przestawił na wyższą.

Zależy mi na szybszym przełączaniu gdyż mam do pracy 4km i nie chce aby w zimie mi się przełączał 300metrów przed pracą.

Proszę o Wasze opinie.

Przy 20 stopniowym mrozie i 10 min grzania webasto włącza się zaraz po odpaleniu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...