Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Po iluset metrach przełącza się Wam na gaz?


meidzer

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko zależy od temperatury , ja ustawione mam na 30 *C , wiec w takie temperatury jakie są teraz w moim regionie (8*C) to okolo 2 min jak postoi w miejscu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam instalacje STAG 4. Zastanawia mnie dość długi czas po jakim przełącza się z benzyny na gaz.

Jest to u mnie przy aktualnych temp ok 10-15*C około 1400 - 1600 metrów. Pewnie niektórym wyda się, że to normalny czas, ale mam do porównania dwa samochody w tym jeden z identyczną instalką i jednemu przełącza się na gaz po przejechaniu 600m a drugiemu nawet prędzej i nic nie szarpie itp rzeczy.

Wcześniej miałem ustawioną niższą temp przełączania i i przechodził na gaz już po przejechaniu ok 800m, ale z racji że szarpał jeszcze wtedy to mechanik przestawił na wyższą.

Zależy mi na szybszym przełączaniu gdyż mam do pracy 4km i nie chce aby w zimie mi się przełączał 300metrów przed pracą.

Proszę o Wasze opinie.

Przy dobrze ustawionej LPG zimą to będziesz musiał przejechać z 1500m zanim się przełączy .Temperaturę na reduktorze najlepiej ustawić 30-35 stopni ,niżej nie zalecane szybko wykończysz reduktor .Szarpanie jest objawem źle wyregulowanej instalacji LPG lub źle dobrane komponenty ( np dysze ) ale to już inna bajka byś musiał podłączyć się pod kompa LPG i pokazać MAPĘ w tedy łatwiej coś poradzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w tem 10-15 stopniy przełancza sie po przejechaniu ok 1km góra 1,5. w zimie jak jest duży mróz to nawet dopiero po 3km się przełancza. ale nigdy żadnego szarpania czy czegos takiego nie było czuć a jezdze na gazie w swojej a4 juz trzeci rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...