Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Concert I + zmieniarka CD changer


turbololek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ta zmieniarkę z linku , sugerowałem sie wypowiedzią bish-kopta...

Radio jak w temacie concert I, vag kodowanie bylo 201, zmienilem na 203 i dalej nie widzi jej radio, mode przycisk nie reaguje na radiu.

Zmieniarka normalnie przyjmuje płyty, można je wyciągnąć i świeci na czerwono . :slina:

Zmieniarka jest walnięta czy radio concert I tego nie obsługuje typu zmieniarek. :wallbash:

Gość co sprzedawał pisał że sprawdzał i działało z concertem I u znajomego, on dostał za długi i myślał ze podejdzie pod ori radio w octavie.

Proszę o pomoc . :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety mam złą wiadomość ta zmieniarka nie będzie Ci działała z Concertem I :confused4:

Gość Cie koncertowo zrobił w tzw. Chu... :gwizdanie:

A i z Concertem I też nie działa taka zmieniarka

http://allegro.pl/audi-a8-d2-a6-a4-zmieniarka-plyt-cd-i1221935696.html

i sam się o tym przekonałem ale po tym jak położyłem kabel i wszystko po podłączałem :(

Z tego co się orientuje to chodzi z Concertem I taka zmieniarka

http://allegro.pl/zmieniarka-a4-a6-a8-i1234370786.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwolicie że podepnę się do tematu gdyż od kilku dni przeszukuję fora i inne informacje w necie i też słyszałem z jednych ust że taka konfiguracja działa a z innych nie. Ja natomiast mam radio concert I PLUS i gość który mi je sprzedawał zapewniał że działa z Audi CD changer. Chciałem zrobić sobie w mojej B5 wzorem jak z B6 zmieniacz w schowku ale chcę mieć pewność że to pójdzie. Na allegro jest kilka modeli tych zmieniarek tzn. z wyglądu są takie same ale mają inne nr katalogowe, są też z VW tzw. CD Player na jedną płytę. Może jednak mój concert PLUS obsługuje którąś zmieniarkę?

Jeśli ktoś już ma jakieś doświadczenia w tym temacie to prosiłbym o info. Może ktoś montował tą z bagażnika (nie wiem czy wejdzie gabarytowo bo nigdzie nie ma wymiarów takiej zmieniarki) w schowku, jeśli tak to fajnie by było zobaczyć jakieś fotki ;) Ja jestem z Gliwic więc mogę podjechać gdzieś w pobliżu na konsultacje i ewentualne sprawdzenie.[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2010, 00:28_________________________________________________Do kolegi turbololek.

Rozmawiałem telefonicznie z gościem z tej aukcji:

http://allegro.pl/nowy-vw-cd-player-najpewniej-hit-kurier-i1241759960.html

i podpinał takiego CD Playera pod concerta I i stwierdził że na 100% działa.

Może mamy jakiegoś klubowicza w pobliżu i będzie w stanie podjechać i sprawdzić.

Może zamiast zmieniarki warto rozważyć zakup takiego CD Playera i wsadzić go do schowka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ci coś takiego jak ten cd player (na jedną płytę) jak chcesz mieć na jedną płytę to weż od razu takie radio audi. Poza tym proponuje w ogóle sprawdzić czy radio ma takie wejście na ten odtwarzacz (bo chyba pod to ze zmieniarki nie podłączy (jest inne)). Ja w swoim B5 mam oryginalnie jakąś zmieniarkę pioneer (później podam model jak cię interesuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na zmieniarce tylko na tym aby mieć CD. Radio concert II nie pasuje wyglądem do deski B5 a poza tym cenowo też dużo drożej bo dochodzi szyna can-bus. Jestem wygodny więc zmieniarka w bagażniku odpada. Od modelu B6 jest już w schowku albo w podłokietniku i jest to jak dla mnie idealne rozwiązanie. Jak ktoś chce zmieniarkę na 6CD do schowka to część modeli też prawdopodobnie pasuje tylko nie wiem które. Kilka osób sprzedających potwierdza że działa z concert I ale ja jako Tomasz niedowiarek ;) chciałbym mieć pewność 100%. Jakby się jakaś osoba znalazła która ma taką zmieniarkę podłączoną to niech poda nr katalogowy i wtedy będzie jasne którą kupić. Ja znalazłem co najmniej z 8 różnych nr a z wyglądu są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca aż tak często ale zawsze miałem kilkanaście do wyboru w innych autkach i w zależności od nastroju taką wrzucałem. Często jednak jeżdżę z wypchanym bagażnikiem więc wtedy wymiana płyt byłaby problematyczna a tak mam wszystko pod ręką. Oczywiście to jest tylko moje widzi mi się i każdy z nas robi jak chce. Poza tym podoba mi się zabudowa w schowku z którego notabene prawie nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek. zmieniarkę co kupiłem od audi b6 to nie mieści się nawet w schowku :wallbash:,

kabel był 2mb wiec pomyślałem o schowaniu pod fotel pasażera, ale jak sprawdziłem że nie zagra z concertem I to problem umiejscowienia zmieniarki sie rozwiązał. :confused4:

Zobacz co kupiłem :slina: i zamiast wydać 200pln na zmieniarki 6cd bez kabli jakie są teraz na allesyfie to lepiej w to zainwestować, jak przyjdzie paczka z kraju audi to dam znać i opisze jak działa..

http://cgi.ebay.de/USB-SD-MP3-CD-Wechsler-Radio-Audi-Chorus2-Concert-1-2-/280560517805?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item4152b5c2ad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem ..200 za zmieniarke plus kabel 50 to za drogo, a tu laser padnie bo sprzedawca utaił...

emulator ale nie z te z alledrogo tylko z tego mojego linka z licytacji 220 pln z przesyłka :naughty::..

jestem za ori radiami w audi, ale ceny pompowane za zmieniarki cd to winna ludzi którzy kupują je po tyle :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa ten emulator zmieniarki ale format mp3 to nie dla mnie. Ja jestem tradycjonalistą i wolę płyty cd audio. Jednak informacji nigdy za dużo i chętnie usłyszę opinie o tym urządzonku. Opisz dokładnie jak z jakością dźwięku oraz to czy się nie przycina. Poczytałem też na necie i były problemy z katalogowaniem utworów. Najbardziej jednak zaniepokoiła mnie informacja że ta zmieniarka cd nie weszła Ci do schowka. Jeśli mógłbyś to napisz wymiary tej zmieniarki bo jestem ciekaw.[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2010, 22:00_________________________________________________Do turbololek.

Jeśli możesz to napisz mi wymiary tego Audi CD Changer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki wielkie dobry człowieku. Zrobię model z kartonu i spróbuję u siebie. Fajnie by było aby ktoś kto ma A4 B6 sprawdził jakie wymiary ma schowek i tu napisał. Może trzeba będzie troszkę podciąć schowek albo inna zmieniarka ma inny wymiar ( do sprawdzenia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac innego topica ....

http://cgi.ebay.de/MP3-AUX-LINE-Klinke-Adapter-AUDI-VW-Blaupunkt-Becker-/110594798105?pt=Kabel_Stecker&hash=item19bff6b219

takie cos zda egzamini z concertem I czy musi byc ten procek emulujacy zmieniarke ?

czy lepiej odrazu takie ? 200 zl by wyszlo na alledrogo za 300 ponad podobne pchaja

BTW concert 1 by blaupunkt a panasonic oprocz tego ze niby w tym 2 nie psuje sie regulacja glosnosci jaies inne zmiany posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnicy concert I blaupunkt a panasonic, to całkiem inne radia, mają tylko przód podobny. Klawisze w blaupunkcie są na mikroswitchach a w panasoniku na gumkach przewodzących. Całkiem inny środek radia.

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_zmieniarka_radio_concert_pomocy-t112831.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za schowkiem jest pełno miejsca więc wystarczy wyciąć co nieco

Zgadza się bo właśnie cd playera z VW tam zamontowałem pod Concreta 1 i hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A możesz podesłać mi zdjęcie na maila jak to wygląda? Napisz czy napotkałeś jakie problemy podczas montażu i czy musiałeś coś docinać czy weszło bez problemu? Mój mail to [email protected][br]Dopisany: 27 Październik 2010, 20:53_________________________________________________I jak kolego: marcinmk2 LKA możesz mi podesłać jakieś fotki jak to masz podłączone? Napisz czy napotkałeś jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podpinam się do tematu.

Moje pytanie jest takie: Czy ten zestaw będzie do siebie pasował? Pisze, że tak, ale wolę się upewnić:

http://allegro.pl/radio-concert-do-audi-i1321180252.html

http://allegro.pl/zmieniarka-cd-cx-ca1821-audi-concert-i-i1323697145.html

I czy to mi wystarczy do podłączenia, żeby wszystko ok grało? (zmieniam z chorusa)

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...