Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Concert I + zmieniarka CD changer


turbololek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Radio jest produktem panasonica. Takie samo ale bez tego tylnego radiatora to wytwór blaupunkta. Ten drugi prawdopodobnie trochę lepiej gra chociaż ja osobiście nie miałem okazji tego sprawdzić ale występuje u niego problem z potencjometrem (oprócz wersji concert plus) W tym panasonicu tego problemu nie ma. Nie jestem pewien czy ta zmieniarka współgra z concertem panasonica ale na pewno z concertem blaupunkta. Najlepiej zapytaj się kolesia który sprzedaje że masz concerta panasonica i czy będzie to grać ewentualnie może jakiś forumowicz ma jakieś doświadczenie z takim zestawem.

Potrzebny Ci będzie jeszcze kabel do zmieniarkiale to jak już będziesz miał wszystkie klocki w domu gdyż kable też są różne. Na pewno od strony radia potrzebujesz taką małą kostkę niebieską (mini iso) a od drugiej strony taką jakie jest wejście zmieniarki. Jeśli będziesz miał problem z kablem do tego właśnie zestawu to ja mam taki ori kabelek na okrągłą wtyczkę. Napisz na prv to się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdzieś czytałem, że gorzej gra, ale ciekawe czy to jakaś duża różnica. Bo mi zależy trochę na jakości dźwięku. Ale z drugiej strony to brak problemu z prockiem. Gdzieś pisało na forum, że jak panasonic ma bezpiecznik 5 to gra gorzej, a blaupunkt 7,5 gra ok. A to radio widać na fotkach ma 7,5 więc może będzie grało lepiej? Czy może to naiwne rozumowanie?

Właśnie napisałem do gościa czy podejdzie zmieniarka pod panasonica.

Tak myślałem, że będzie potrzebny kabel więc jak będę potrzebował to napisze do Ciebie na priv.[br]Dopisany: 17 Listopad 2010, 14:38_________________________________________________Gościu odpisał: "Witam,zmieniarka jest na złączce 13-sto pinowej, ale czy będzie pasowała do panasonica to nie powiem. Jej symbol podany jest w nazwie, trzeba poszukać. Pozdrawiam"

Więc teraz już nie wiem. Ale wydaje mi się, że powinna podejść. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się ktoś wypowie kto ma concerta panasonica. Ja już Ci w tej kwestii nie pomogę. Wydaje mi się że sam bezpiecznik nie ma wpływu na jakość dźwięku ale to tylko moje zdanie. Jest wersja concerta blaupunkta bez wady z prockiem. Ja przez dłuższy czas polowałem na niego i mi się udało. Poszukaj sobie w nazwie concert plus np. taki jak ten:

http://allegro.pl/radio-concert-i-blaupunkt-plus-audi-i1323385848.html

lub

http://allegro.pl/radio-audi-concert-plus-blaupunkt-i1323249139.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem znajomemu, żę ten panasonic słabiej gra podobno to powiedział, żebym go nie kupywał.

A że concert plus blaupunkt za drogi troche to żebym szukał zwykłego blaupunkta.

Mówi, że w razie awarii procka da sobie rade.

I żębym licytował tę zmieniarkę:

http://allegro.pl/zmieniarka-cd-cx-ca1821-audi-concert-i-i1323697145.html

Co do radia to mówiłem mu o tym:

http://allegro.pl/audi-concert-a2-a3-a4-a6-igla-i1322079892.html

To na pewno będzie grało ok nie? I pasowało ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procka to około 150zł. Wcześniej czy później to padnie więc jednak warto się zastanowić nad plusem. Razem z ceną tego radia to ponad 300zł ale to oczywiście Twoja decyzja. Słyszałem o "wypiekaniu" radia w mikrofalówce bądź piekarniku :polew: ale z wiadomych względów nie polecam :> Kabelek to zestawu widziałem na alledrogo za około 65zł + KW więc to też musisz doliczyć.

http://allegro.pl/kabel-do-zmieniarki-cd-audi-navi-concert-f-vat-i1320202377.html

lub inna wtyczka:

http://allegro.pl/kabel-podlaczeniowy-do-zamieniarek-audi-vw-i1287907909.html

Zestaw jak najbardziej ok. Dowiedz się tylko czy magazynek jest bo nic nie pisze w opisie zmieniarki. Jak już będziesz posiadaczem w/w zestawu to napisz jak wrażenia z odsłuchu. Powiem szczerze że jeśli chodzi o samo radio to moje stare Gamma lepiej odbierało (nie chodzi mi o dźwięk tylko o zakłucenia na stacjach). Tutaj na forum też było kilka postów odnośnie jakości odbioru stacji w concert I. Jednak jak dla mnie wygląd ponad wszystko i nie wyobrażam sobie niefabrycznego radia w kokpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wymiana procka ok 150. Czyli wyjdzie tyle samo po naprawie, co concert plus. A może się kupi z dobrym prockiem, a jak coś to się będzie bawił znajomy w wypalanie procka.

Co do kabla to mówiłeś, że masz i się dogadamy jak będę potrzebował :tongue4:

Czy co jest? Magazynek? Co to jest?

Znajomy co mnie prosił o poszukanie czegoś ma teraz chorusa i właśnie mu się psuje procek. I poczytałem tutaj i kazałem mu podgrzać zapalniczką i mówi, że "lata" już 3 dzień bez problemu :>[br]Dopisany: 18 Listopad 2010, 20:17_________________________________________________W każdym razie napisałem czy ma magazynek i oto odpowiedz:

"Oczywiście że ma, jest to pełen gotowy do podłączenia komplet :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale zrobiliście sobie pogaduszkę...

Ja mam Concert I by matshita, koszt 230 zlotych, procek nie ma wady jak w blaupunktach..

Powiem wam ze fajnie to gra z 16 cm z przodu plus aktywny tyl i do tego za 200 DMC zmieniarka na mp3..

Jak gra concert I by blaupunkt nie interesuje mnie to, bo nigdy nie bede mial drugiego radia, po to by zrobic porownanie, a nawet wasi pasazerowie tez by nie widzieli roznicy ..

wydajcie kase na wygłuszenie drzwi przednich to i radio manta wam fajnie zagra z 16-stkami

. szukacie dziury, nie napisze gdzie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie to podstawa przy nieorginalnych głośnikach ale my tu rozmawiamy o ori. Druga rzecz to kasa, nie każdy chce wydawać powyżej 1000zł na sam przód (cena głośników + wygłuszenie ) Robiłem już kilka samochodów i nie da się tego zrobić tanio i dobrze, więc albo tanio albo dobrze i ewentualnie ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie!

Co myślicie o tym zestawie? Cały zestaw razem z radiem chyba Panasonica nie?

[br]Dopisany: 05 Grudzień 2010, 01:00_________________________________________________Sorry...Ale ja jestem zakręcony :tongue4: Nie dałem linka. http://allegro.pl/audi-concert-radio-a3-a4-a6-bcm-sprawdz-i1340764481.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, panas to jest.. mam takie samo bez problemow z regulacja, bo panasy chyba tego nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panasonic nie mają tych problemów, ale podobno gorzej grają. Jak u Ciebie dzedaje się sprawuje? Jak gra?

A tak z innej beczki to kumpel miał w chorusie problem z prockiem i kazałem mu podgrzać zapalniczką i już ok 3 tygodnie działa bez problemu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej panowie mam pytanie , czy jak nie ma suba w bagazniku w avancie to nie do czego zamontowac kosza od zmieniarki? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...