Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All] Jaki alarm i blokadę ?


D3xter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki alarm moglibyście polecić do A4? Nie mam elektrycznych szyb więc opcja domykania szyb jest mi zbędna (jedynie elektryczny szyberdach ma domykanie z kluczyka).

Na Allegro jest pełno różnych alarmów ale które z nich są dobre i sprawdzone?

Zastanawiam się też nad mechaniczną blokadą skrzyni biegów "Tytan-Dipol" albo Niedźwiedź-Lock". Którą z nich wybrać? Może "Tytan-Dipol"?

Pozdrawiam

D3xter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm - Seo Delphin, blokada - jaka kolwiek

ja mam proxima zk sam alarm kosztuje jakies 180 zł ale z rozbudowa i montazem dałem 640 zł.i ma dużżżżżżżżżżooo możliwości.polecam :smile:

a co on takiego ciekawego potrafi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3xter - co to znaczy dobry alarm, chcesz pochwalić się kolegom ile za niego dałeś? Jeszcze nie słyszałem o alarmie, który by ochronił twoje auto - co najwyżej wydłuży się czas kradzieży o 2s. Takie jest moje zdanie. Mieszkamy w Polsce ! Założyłem też alarm (Seo Delphin + dodatki)- dla spokojnego snu (tak sobie wmawiam) i ubezpieczenia. Jaki by on nie był, będzie dobry, a jak będą chcieli rąbnąć twoje auto to je poprostu zabiorą. PRZYKŁAD : mojego kumpla ciotke w biały dzień wysadzili na ulicy z auta i poprostu sobie odjechali jak swoim - auto się nie odnalazło do dnia dzisiejszego (chrysler) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3xter - co to znaczy dobry alarm, chcesz pochwalić się kolegom ile za niego dałeś? Jeszcze nie słyszałem o alarmie, który by ochronił twoje auto - co najwyżej wydłuży się czas kradzieży o 2s. Takie jest moje zdanie. Mieszkamy w Polsce ! Założyłem też alarm (Seo Delphin + dodatki)- dla spokojnego snu (tak sobie wmawiam) i ubezpieczenia. Jaki by on nie był, będzie dobry, a jak będą chcieli rąbnąć twoje auto to je poprostu zabiorą. PRZYKŁAD : mojego kumpla ciotke w biały dzień wysadzili na ulicy z auta i poprostu sobie odjechali jak swoim - auto się nie odnalazło do dnia dzisiejszego (chrysler) pzdr

Dokładnie tak. Chodzi o to żeby czas kradziezy wydłużyć maksymalnie ... wtedy masz sznasę najść złodzieja na goracym uczynku i połamać mu kręgosłup.

Sam założyłem Proximę, i faktucznie ma sporo możliwośći (moduł konfortu z domykaniem drzwi, szyb ) , ale programuje się go wujowo ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

D3xter - co to znaczy dobry alarm, chcesz pochwalić się kolegom ile za niego dałeś?

Nie. Nie chwalę się kolegom samochodem a co dopiero alarmem.

Chodzi mi o to, żeby alarm był dobry, sprawny a nie jakiś szajs co mi nie zadziała jak zajdzie potrzeba.

Jeszcze nie słyszałem o alarmie, który by ochronił twoje auto - co najwyżej wydłuży się czas kradzieży o 2s.

Zawsze to jakaś ochrona.

Myślałem aby założyć blokadę skrzyni i dodatkowo alarm.

Nie wiem jeszcze jaki to będzie alarm ale z tego co czytałem to Seo, Elite Pro, Exus V.3100 są niezłe. Exus kosztuje 440 zł a Elita 160 zł z pięcioletnią gwarancją. I nie wiem czy jest sens płacić różnicę w cenie jeśli alarmy mają podobne działanie.

Alfuta, mam do Ciebie pytania ale to już na priva. :grin:

P.S. Znajomy twierdzi, że zamiast alarmu lepsze będzie zabezpieczenie typu ukryty włącznik sensorowy.

Przecież alarm też ma w swoich funkcjach odcięcie zapłonu.

Pozdrawiam

D3xter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeżeli blokada to te sa bardzo dobre http://www.bear-lock.pl/

A TYTAN / DIPOL nie jest lepsza?

http://www.polmozbyt.szczecin.pl/aktualnosci/?xml=load_page&st=22402

http://autozab.webpark.pl/eblo.htm

TYTAN / DIPOL ma klucz w bolcu a Niedźwiedź-Lock bolec ma oddzielnie.

Pozdrawiam

D3xter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, alarm jest zbedny ( no chyba ze dla ubezpieczyciela ). Zdecydowanie polecam blokade Dipol, oraz zakladanie jej nawet jak sie wychodzi z samochodu na krotko. Znam osobiscie przypadek, jak zlodzieje odcieli wszystko, ale z taka blokada sobie na szybko nie poradzili. Fakt rozpruty byly cale plastiki w konsoli po srodku, ale samochod stal na miejscu.

Druga dobra opcja to przeniesienie, zlacza serwisowego w nietypowe miejsce, bo czesto podpinaja komputer, a jak zlacze jest w nietypowym miejscu to zlodziejowi na szybko nie chce sie go szukac.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam proxima zk sam alarm kosztuje jakies 180 zł ale z rozbudowa i montazem dałem 640 zł.i ma dużżżżżżżżżżooo możliwości.polecam :smile:

A ja dałem za Tytan DS400 CAN z Radiowym identyfikatorem Joker i dodatkowym pilotem, domykaniem szyb, antynapadem po otwarciu drzwi, czujnikiem położenia, i oczywiście czujki ultradźwiękowe 700 PLN (z robocizną gwarancją na 5 lat i certyfikatem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zamontować alarm to załóż taki z antynapadem, to uchronisz sie od tego o czym pisał Alfuta. Antynapad wymaga po każdym włączeniu zapłonu i otwarciu drzwi kierowcy przyciśnięcia ukrytego przycisku. Jeżeli tego nie zrobisz to gaśnie silnik włączają się awaryjne a w niektórych modelach nawet syrena. Zwłoka wynosi z reguły od 30 do 90s. Według mnie to najważniejsza cecha alarmu. Nie dość że jak Cię wysadzą z auta to daleko nie pojadą, to nawet jak ukradną Ci w sklepie kluczyki z pilotem to nie odjadą Druga sprawa to centralny zamek. Niektóre auta z zamkiem powietrznym wymagają impulsu zamykania i otwierania 3,5s Jeżeli masz taki zamek to warto poszukać alarmu który ma programowalny czas impulsu. Jeżeli nie ma to trzeba dokładać dodatkowy sterownik Jeżeli chodzi o droższe alarmy to dobry jest Ampio, proxima. Z tańszych polecam polskie alarmy: Frodo exodus czy Presto. Zamontowałem ich kilkadziesiąt i mam o nich dobra opinię. Ostrożnie należy kupować najtańsze chińskie alarmy (od 50-120zł). Mimo że nie są złe to niektóre maja czasem wiele irytujących funkcji np po otwarciu drzwi przy właczonym zapłonie włączają swiatła awaryjne :thumbdown: Inna wkurzająca funkcja to przypominanie 3-krotnym bipem syreny o włączeniu alarmu po każdym zamknięciu drzwi. Tych funkcji nie można niestety wyłączyć :wallbash: Kupowanie centralki droższej niż 300 zł to wyrzucanie pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...