Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Czujnik stopu wymiana


Paszczak

Rekomendowane odpowiedzi

To jest nierozbieralne. Kup nowy i wymień . Będziesz się musiał nachylić z latarką pod kierownicę :kox: .

Czujnik powinien być zamocowany hmm między dołem deski rozdzielczej a pedałem hamulca .

Postaraj się go nie uszkodzić . Sprawdź poprzez zmostkowanie czy to na pewno ten czujnik .

Zmostkowanie : wsadzasz spinacz we wtyczkę i łączysz dwa kable. Najprościej mówiąc zamykasz obwód . Wtedy światła stopu muszą się palić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

dzieki za odpowiedz,

chodzi o to ze swiatla dzialaja tylk oswieci sie jak jest mokro zazwyczaj ESP kontrolka taki trojakat w zoltym kolku i ktos pisal wczesniej by od tego sprawdzic.

vag tez pokazal na ten czujnik , dziwna sprawa bo swiatla dzialaja .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie 100% rozbieralny ;) sam tez go czyscilem, ale wkoncu zmienilem na nowy. Koszt Ori 40zl jak sie niemyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymienialem ten czujnik u mechanika robota 5 min :) w aso dalem za nowy 42 zl i wymiana 10 zl :gwizdanie: mi tez vag pokazal ten sam problem i teraz wszysstko ladnie gra :good:

dodam jeszcze ze w aso chcieli za wymiane 90 zl :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny za banalnie proste naprawy tylko w ASO:D za odkręcenie 3 śrubek i zdjęcie osłony spod kierownicy, wyciagniecie i włożenie nowego czujnika stopu 90zl miodzio praca warta 9zl:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest to wina czujnika stopu, jeśli była by to wina czujnika to mrugały by ci tylko świece żarowe a nie esp . Obstawiam styki w ecu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc jak najbardziej czujnik stopu :wink4: swiece zarowe? :mysli:

musisz pamietac o tym zeby potem dobrze ustawic czujnik zeby w odpowiednim momencie stop Ci sie swiecil a nie za wczesnie albo za pozno :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych czujnikach nie ma już tej regulacji bynajmniej mi taki sprzedali w aso

hmm to albo mnie cos mechanik wyciu... bo odebralem po wymianie serwa auto i mi sie za pozno stop wlaczal stalem w korku albo delikatnie zwalnialem i noga na hamulcu a swiatla nie swiecily :tongue4: podjechalem do niego.. wyregulal i chodzi.. tylko mowil przy wymianie serwa ze musial ten czujnik wymienic :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jakim celu go wymienił, skoro wcześniej działał przed wymianem serwa :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w jakim celu go wymienił, skoro wcześniej działał przed wymianem serwa :gwizdanie:

nie no wczesniej mialem blad "sporadyczna" ale go wykasowali i bylo niby ok :)

a wiesz.. 50pln za jakis czujnik ktory niby padl to niewiele wiec sie tym nie przejalem tylko faktycznie moznaby sie nad tym zastanowic skoro go wymienil to po co potem regulowal skoro mowisz ze nowych sie nie reguluje :mysli: hehe na szczescie poki co dziala i nic sie nie dzieje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doklandie nowe czujniki sa wyregulowane automatycznie, wiec nie trzeba ich regulowac jak starych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat...

ten czujnik odpowiadac moze za to ze mi sie czasem swiatla stopu w nocy same wlaczaja i sieca do rana?

zdarzylo mi sie raz ze swiecila mi sie kontrolka esp, gdy wylaczylem silnik to gasla iwszystko wracalo do nocy... od kilku dni gdy wychodze rano do pracy to sytuacja sie powtarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat...

ten czujnik odpowiadac moze za to ze mi sie czasem swiatla stopu w nocy same wlaczaja i sieca do rana?

zdarzylo mi sie raz ze swiecila mi sie kontrolka esp, gdy wylaczylem silnik to gasla iwszystko wracalo do nocy... od kilku dni gdy wychodze rano do pracy to sytuacja sie powtarza...

Tak kolego. Z tego co wiem czujnik odpowiada nie tylko za włączenie świateł stop, ale także daje sygnał do silnika i automatycznej skrzyni biegów (jeżeli jest), że wciśnięty jest stop.

W moim przypadku najpierw kontrolka ESP się włączała sporadycznie ale po wyłączeniu zapłonu gasła.

Któregoś razu zostawiłem auto na noc i włącznik się sam włączył a swiatła stopu rozładowały mi przez noc akumulator.

Nie baw się w zamienniki, bo różnica w cenie jest naprawdę nieduża (w ASO koło 30zł a zamiennik koło 15-20).

Przy wkładaniu uważaj by nie połamać nowego czujnika. Proponuję przetrenować najpierw na starym ze dwa razy.

JaroD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...