Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Montaż bose do avanta


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, podłączam się. W lipcu Bose wjeżdża do mojego Avanta. :naughty:

Nie mam aktywnego tyłu, także u mnie do położenia cała wiązka. Materiałów i informacji mam sporo, także będę pisać jak pojawią się problemy nie do przejścia.

Mam 2 pytania do osób, które temat przerabiały:

  1. Czy operacja wymaga całkowitego demontażu tunelu środkowego? Czy wystarczy poluzować? Przerabiałem temat przy przejściu na 2 DIN i nie chciałbym do tego wracać.
  2. Jak wygląda sprawa z wygłuszeniem drzwi? Boczki potrafią mi rezonować na starej Nokii, więc zastanawiam się jak to będzie z głosnikami BOSE. Czy seryjnie do BOSE jest wkładane jakieś dodatkowe wygłuszenie? Czy od razy kupować maty?

pzdr

wypor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy mam aktywny? Sub jest ale faktycznie te ori granie nie powala.

Będę miał auto na części z Bose i czytam co mnie tu czeka..

Dywan trzeba targac czy gdzie to idzie?

Od razu będę przerabiał radio na 2 din z navi. Jak sobie ułatwić robotę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oryginale trzeba wykładzinę podnosić.

wywalic fotele i tunel środkowy ( i tak wymieniasz na 2din), wykładzina pozniej już łatwo idzie.

w sedanie temat na 2-3 h roboty na spokojnie przy piwku, a w kombi szybciej. 

Sub czyli aktywne nokia. Odłączenie niebieskiej kostki przy radiu i tył nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, również chciałbym się podłączyć do tematu. 

Do avanta w którym wszystkie głośniki były pasywne dołożyłem komplet bose. Wiązka rozłożona, głośniki oraz zmiana kodowania radia (concert). Nie działają tylne głośniki. 

Radio sprawdzone w innym aucie i jest ok. 

Czy przy dokładaniu bose do auta gdzie nie było aktywnego tyłu trzeba coś jeszcze dokładać? Czarna kostka w tunelu z zasilaniem wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem po montażu BOSE u siebie. Ogólnie efekt jest dziwny. Bass jest dużo większy ale strasznie męczący taki pierdzący, na radiu musiałem ustawić na -3. Głosniki maja potencjał to słychać ale to pierdzenie zamiast pojedynczych uderzeń jest strasznie męczący. Jak sprawdzić polaryzację w głośnikach tylnych ? może tam coś mam zamienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem prace na BOSE u siebie. Co do dziwnego dźwięku po montażu problem rozwiązało wymiana radia CHORUS na CONCERT i przeprogramowanie na BOSE. Puściłem nowy przewód ekranowany 5 żyłowy od radia do kostek BOSE w bagażniku to rozwiązało problem dźwięku alternatora w głośniku. Dodatkowo poszły nowe przewody do głośników przednich teraz wszystko gra fantastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , potrzebuje pomocy kogoś kto dokładał Bose do A4 B5 FL , założyłem u siebie cały komplet z instalacją wyjęty z auta i po dolozeniu masy na kostke wzmacniacza gra tylko subwoofer I maly głośniczek w boczku kierowcy reszta cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...