Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Montaż bose do avanta


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie mam kompletne bose wraz z wiązką wyciagniete z innego avanta, czy ktos montował, moze ma jakies doswadczenia, z tego co widze to wszystkie kostki mam wiec nie powinno byc problemu???

dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie tam mam, doszła mi teraz już cała ori wiazka od bose wiec problemu nie powinno byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie siedziałem w avancie b5 z bose i tez miał concert 1, ja tez takiego mam, no i sie zakochałem co do jakości dzwieku i jego mocy, no i do tego nie masz zadnych kabli i SUBwooferów na wierzchu, róznica w BOSe jest taka ze cały dzwiek idzie na głosniki ze wzmacniacza, a radio daje wyłącznie sygnał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemu nie będzie, po montażu tylko przekoduj radio na bose i już :)

znaczy jak to zrobic??? mam vcds, powiedz co i jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] że wrzuciłem lepsze głośniczki na przód i wcale gorzej to od Bose nie gra, mam concerta I

trochę OT ale.....bish-kopt jakie głośniki wrzuciłeś na przód? 13-tki na plastikowych adapterach czy rezałeś 16cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] że wrzuciłem lepsze głośniczki na przód i wcale gorzej to od Bose nie gra, mam concerta I

trochę OT ale.....bish-kopt jakie głośniki wrzuciłeś na przód? 13-tki na plastikowych adapterach czy rezałeś 16cm?

13-stki Helixy na adapterach i wygłuszałem drzwi matami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanko mam avanta b7 i radio concert z tyłu tubę z głośnikiem w schowku ale to nie bosse i chciałbym cos zrobic zeby to grało lepiej i nie wiem czy kupic jakiej dobrej firmy głośniczki czy wzmacniacz bosse chodzi mi o ta puszke co jest przykręcona do tuby <tylko nie wiem czy mozna sie podlaczyc w stara instalacje jak bym mial taki wzmak bosse> czy lepij jakis komplet tuba -wzmacniacz i podlaczyc sie do na wyjscie do glosnika przez MODUŁ ISO-RCA nie bardzo sie na tym znam i prosil bym o pomoc co najlepiej zrobic [br]Dopisany: 07 Październik 2010, 22:58_________________________________________________a zapomialem dodac ze mam concert II RADIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzeje troche ten mój temat, jako że sie wreszcie zabrałem do przeróbek na bose,

może ktos ma jakoś schemat podłączenia wiązki, chodzi mi o kostkę która idzie po lewej od kimatronika i wpina sie do wiazki samochodu,???

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kostka czarna 10-pinowa (zasilająca wiązkę)

1. K-Bus (zielony z dwoma niebieskimi paskami)

2. GALA (biały z niebieskim paskiem)

3. S-Kont (czerwony)

4. REM-C (biały z dwoma żółtymi paskami)

5. zasilanie +12V (gruby czerwony z dwoma niebieskimi paskami)

6. podświetlenie ( szary z dwoma niebieskimi paskami)

7. Data (???)

8. ---

9. Clock (???)

10. ENA (???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kostka czarna 10-pinowa (zasilająca wiązkę)

1. K-Bus (zielony z dwoma niebieskimi paskami)

2. GALA (biały z niebieskim paskiem)

3. S-Kont (czerwony)

4. REM-C (biały z dwoma żółtymi paskami)

5. zasilanie +12V (gruby czerwony z dwoma niebieskimi paskami)

6. podświetlenie ( szary z dwoma niebieskimi paskami)

7. Data (???)

8. ---

9. Clock (???)

10. ENA (???)

dzieki dzieki, teraz juz po wszystkim doszedłem co i jak i wszystko smiga, zmiany wymagał PIn mały czerwony na wysokosci tego grubego od zasilania na masowy, w wiazce bose nie było tam masy, po zmianie i wkreceniu masy do auta wszystko chodzi,.

mam jeszcze pytanie o dodatkowe przewody co znalazłem pod plastikami obok zmiany biegów jest tam mały jack, i okragła kostka, cos jak od zmieniarki idzie to pod deske obok licznika, jest jeszcze jeden pomiedzy biegami i recznym tez z nietypową kostką??????

kolejna sprawa, przeprogramowałem VAGiem radio, teraz przy odpaleniu na wyswietlaczu pojawia sie bose, ale przed przeprogramowaniem mocniej wszystko grało, dlaczego????

ale podsumowujac, gra o wiele lepiej niz ori nokia, lepszy bas i czysciej, a w wypadku gdy często uzywa sie bagaznika do wożenia duzych rzeczy to jest chyba najlepszy kompromis,.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie kupilem wszystki glosniki tube ze wzmacniczem bose z b5

orginalnie ma tez tube , pytanie brzmi czy musze ciagnac jakies kable czy wystarcz tylko podłaczyc

musisz miec ori wiazke, i rozebrac cały samochód zeby przełożyć, powodzenia i cierpliwości, mi zajęło to dwa dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie kupilem wszystki glosniki tube ze wzmacniczem bose z b5

orginalnie ma tez tube , pytanie brzmi czy musze ciagnac jakies kable czy wystarcz tylko podłaczyc

wyżej napisano - BOSE różni się tym że wszystkie głośniki są aktywne (zasilane przez wzmacniacz) same głosniki ci wiele nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem zestaw BOSE, razem z wiązką, zacząłem wszystko przekładać, kable ładnie ułożone dochodzę do przodu a tu klops. Wtyczka zasilająca wiązkę nie pasuje w miejsce starej (NOKIA). Kostka, a raczej piny z BOSE są płaskie, w starej były okrągłe.Są też inaczej rozłożone. Dodam, że auto mam sprzed liftu, a wiązka jest poliftowa. Myślałem, że po prostu przełożę kostkę ze starej wiązki, ale coś mi nie pasuje, bo nowa ma więcej kabli. Ma ktoś jakieś schematy do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, ja miałem wszystko od tych samych roczników wiec wtyczki pasowały, miałem jedynie problem z prądem na wzmacniacz do BOSE, ale jak już wczesniej pisałem znalazłem co i jak,.

o jakiej wtyczce do radia mówisz, zrób fote i pokaż, mam starą wiązkę od Nokii ale wtyczki miałem takie same, wiec może pomoge,

pokaz tez na fotkach gdzie ci te kostki nie pasują, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...