Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Montaż bose do avanta


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kostki zasilającej wiązkę, jest to coś takiego jak pokazuje Dropsone:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=175043.msg2028061#msg2028061

U mnie najzwyczajniej jedna z tych czarnych nie pasuje do drugiej. Później zrobię zdjęcia tej swojej kostki przy wiązce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manny u mnie kabli tez jest wiecej bo info z radia co sie wyswietla na fisie idzie z radia (mini iso) do tej glownej czarnej kostki zasilajacej i z niej spowrotem na fis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki moich wtyczek:

Wtyczka zasilająca całą wiązkę:

20110520020.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20110520021.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jak rozbiorę konsolę znowu to wrzucę foto wtyczki zasilającej w samochodzie. W każdym razie nie pasują do siebie. To raczej nie problem bo mogę zawsze uciąć i na stałe podłączyć, tylko rozpiski nie mam... Już nie jestem pewien, ale w tej wtyczce w samochodzie jest bodajże 6 kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra manny masz troche fotek mojej wiazki z sedana chyba 96 lub 97 rok moze cos pomoze.....

wtyczki do podlaczenia w slupkach na glosniki x4

dscf0597c.jpg

dscf0599l.jpg

wtyczka do wzmacniacza

dscf0596d.jpg

glowna wtyczka wiazki bose

dscf0600e.jpg

dscf0602re.jpg

dscf0603c.jpg

dscf0609q.jpg

wtyczka z instalacji auta, do nie podlancza sie wiazka bose

dscf0605v.jpg

dscf0607eq.jpg

dscf0608j.jpg

wtyczki do radia

dscf0592.jpg

dscf0595u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może rozpiskę pinów co gdzie w tych kostkach zasilających wiązkę? Kostka w samochodzie jest identyczna jak na zdjęciach Dropsone'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A4 B5 Avanta, w którym będę montował BOSE, bo mi go brakuje po przesiadce z Omegi w której z resztą też samemu montowałem wyprute z innego auta.

Mam w związku z tym kilka pytań.

- czy dobrze rozumiem, że w Avantach po lifcie jest już w bagażniku pod boczkiem jakiś słaby subik zasilany wzmacniaczem? Jak radio gra to boczek drży jakby tam był faktycznie jakiś garnek.

- czy jeżeli powyższa sytuacja się potwierdzi to czy to oznacza, że nie muszę prowadzić wiązki BOSE?

- czy głośniki w drzwiach są montowalne P&P?

- czy tweetery BOSE są inne niż seria?

To na razie tyle, jak mi się coś nasunie to będę pytał :)

---------- Post dopisany 30-06-2014 at 23:06 ---------- Poprzedni post napisany 02-06-2014 at 15:17 ----------

Ogarnąłem wiązkę. Jeszcze tylko kilka informacji i zabieram się za montaż.

Kurcze może jednak ktoś z Was się skusi na dokładny opis jak poprowadzona jest wiązka?

Ale tak ze szczegółami która kostka gdzie konkretnie się znajduje.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Jeszcze pytanko, do czego jest ten kawałeczek?

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A4 B5 Avanta, w którym będę montował BOSE, bo mi go brakuje po przesiadce z Omegi w której z resztą też samemu montowałem wyprute z innego auta.

Mam w związku z tym kilka pytań.

- czy dobrze rozumiem, że w Avantach po lifcie jest już w bagażniku pod boczkiem jakiś słaby subik zasilany wzmacniaczem? Jak radio gra to boczek drży jakby tam był faktycznie jakiś garnek.

- czy jeżeli powyższa sytuacja się potwierdzi to czy to oznacza, że nie muszę prowadzić wiązki BOSE?

- czy głośniki w drzwiach są montowalne P&P?

- czy tweetery BOSE są inne niż seria?

To na razie tyle, jak mi się coś nasunie to będę pytał :)

---------- Post dopisany 30-06-2014 at 23:06 ---------- Poprzedni post napisany 02-06-2014 at 15:17 ----------

Ogarnąłem wiązkę. Jeszcze tylko kilka informacji i zabieram się za montaż.

Kurcze może jednak ktoś z Was się skusi na dokładny opis jak poprowadzona jest wiązka?

Ale tak ze szczegółami która kostka gdzie konkretnie się znajduje.

http://s13.postimg.org/3t6lbezqb/image.jpg

http://s12.postimg.org/933xdlje1/image.jpg

http://s24.postimg.org/95jj7ixsx/image.jpg

Jeszcze pytanko, do czego jest ten kawałeczek?

http://s30.postimg.org/bhdnozwsd/image.jpg

Ja wlasnie skonczylem montaż u siebie wiec jak jest cos czego jeszcze nie wiesz pytaj pomogę

Ten ostatni obrazek to wiązką w drzwi do głośnika i do dodatkowej lampki doswitlajacej w drzwiach ....

Wysyłane z mojego KALKULATORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno skorzystam ale już sporo się dowiedziałem telefonicznie od kolegi z forum.

Powiedz tylko jak efekty dźwiękowe? Jest git?

A lampka to ta czerwona? Jaka tam może być inna doświetlająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno skorzystam ale już sporo się dowiedziałem telefonicznie od kolegi z forum.

Powiedz tylko jak efekty dźwiękowe? Jest git?

A lampka to ta czerwona? Jaka tam może być inna doświetlająca?

w boczku jest czerwona boczna i biala swiecaca/ostwietlajaca ziemie/podloge

co do bose to dla mnie szkoda czasu i pieniedzy... dokladalem w a6 c5 i gralo lepiej niz seria ale teraz w a3 mam woferek w boczku i glosniki w drzwiach pedzone wszystko na dobrym wzmaku i zadne bose za tym nie da rady :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno skorzystam ale już sporo się dowiedziałem telefonicznie od kolegi z forum.

Powiedz tylko jak efekty dźwiękowe? Jest git?

A lampka to ta czerwona? Jaka tam może być inna doświetlająca?

w boczku jest czerwona boczna i biala swiecaca/ostwietlajaca ziemie/podloge

co do bose to dla mnie szkoda czasu i pieniedzy... dokladalem w a6 c5 i gralo lepiej niz seria ale teraz w a3 mam woferek w boczku i glosniki w drzwiach pedzone wszystko na dobrym wzmaku i zadne bose za tym nie da rady :grin:

Efekty Dzwiekowe sa ok ale nie mozemy oczekiwać nie wiadomo czego ja musialem zmienic bo to co mialem bylo za duże i strasznie głośniki mi wystawały pozatym musze miec wolny bagażnik i tuba mi przeszkadzała.

Ale ogólnie zestawie ladnie gra ja wiecej nie potrzebuje i jak cos mam tak jak z fabryki wyjść powinno.

Lampka ta czerwona dokladnie .

Kompletne bose mozesz kupic za około 500 max 600 zł plus swoj czas i robocizna nie kupisz za taka kase sprzętu ktory zagra lepiej niz bose:)

Ja kupowałem z pewnego źrodła i ladnie gra zero pierdzenia z głośników wiec sprzecik nie byl katowany:)

Ale gdybym mial go jeszcze raz montować to chyba bym sobie darował 3 noce zarwane w garażu :)

Wysyłane z mojego KALKULATORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mialem bose w a6 c5 gdzie auto jest o niebo lepiej wygluszone niz a4 b5 i bose tam nie gra a co dopiero w a4

Nie mam Tuby tylko wofer w boczku a to roznica...

Glosnik basowy Lanzara i malutki wofer wykonany przez siebie w boczku nic w a3 miejsca nie zajmuje gdzie bagaznika prawie nie ma

do tego glosniki w drzwi Herza 13 cm zestaw odseparowany i wzmacniacz tez w boczku przy woferze

lacznie jakies 500-600 zl z wygluszeniem drzwi i kablami i zadne bose nie ma szans :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem komplecik z nie pociętą wiązką za 450zł także jestem pewien, że za tą kasę nie stworzył bym sobie grajka, który tak gra.

A jak BOSE gra to wiem bo zakładałem sobie w poprzednim autku - Oplu Omedze kombi :)

Wreszcie BOSE założone. Mam to, czego się spodziewałem po Omedze - jestem zadowolony i nic więcej mi nie potrzeba.

Miałem aktywny tył więc korzystając z wiedzy elektronicznej, którą posiadam wykorzystałem częściowo istniejącą wiązkę aby ta, którą trzeba położyć była jak najszczuplejsza.

Ze starej zostawiłem zasilanie, wyjście ze wzmaka na głośniki w tylnych drzwiach oraz sygnał wzbudzający +12V z radia na wzmacniacz.

Na przód poprowadziłem jedynie sygnał z radia na wzmacniacz oraz wzmocniony sygnał z wzmaka na głośniki drzwi przednich.

Poleciałem progiem do podnóżka i tam pod kierą na tył radia. Przewody ze wzmocnionym sygnałem po prostu połączyłem kolorami z przewodami brązowej kostki ISO,

a sygnałowe z radia na wzmacniacz połączyłem odpowiednio z kostką ISO tą czarną u góry radia.

Odpaliłem i wsio gra bez żadnych poprawek.

Jest tylko jedna rzecz, która mnie wnerwia - szum w głośnikach.

Czy ktoś z Was ma to samo i czy sobie jakoś z tym poradził?

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy to służę bo jestem na świeżo z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro miałes cała wiązkę po co ją rozcinałeś, nie łatwej było wszystko pprzełozyć, i tak auto rozebrane, dywany wyjęte itd???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ułatwieniem było kłaść odchudzoną wiązkę i skorzystać z już położonych przewodów, które spełniają tą samą funkcję, co w aktywnej Nokii.

Jak miałbym skorzystać z całej oryginalnej BOSE to miałbym więcej roboty chociażby z doprowadzeniem przewodów na tylne drzwi a tak połączyłem je w miejscu wyjścia ze wzmaka.

Czarnej kostki, która gdzieś jest przy sterowaniu klimą też nie ruszałem ponieważ z niej idą przewody zasilające oraz wchodzi sygnał na FIS'a z radia.

To, że się ma całą kompletną wiązkę do dobrze, bo widać jak jest zrobiona ale jej położenie nie oznacza mniejszego wysiłku i nakładu potrzebnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale masz szumy, może cos gdzieś nie jest jak powinno, ja załozyłem całą, nic nie szumi, słucham nawet na kasecie przez radiio i też jest ok,.

jedynie przeciąłem pod siedzeniem z tyły na tylne głosniki, żeby drzwi nie rwać,. i miałem wyjscie na zetaw głosnomówiący , teraz mam bład bo nie mam głośnika,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrycznie na 100% jest wszystko poprawnie - nie jestem laikiem w sprawach lutowania, łączenia przewodów i kładzenia wiązek.

Zastanawia mnie jedno - w ori wiązce widziałem, że ten gruby masowy przewód miał mniej więcej po środku długości ucho, które się przykręca gdzieś do karoserii poprawiając masę.

Może przewód od Nokii, który wykorzystałem czegoś takiego nie ma i tu leży problem.

Nic innego nie przychodzi mi do głowy ponieważ te przewody nie są ani ekranowane anie w żaden inny sposób zabezpieczane przed obcym polem.

Jutro spróbuję poprawić masę i zobaczę jaki będzie efekt.

Mimo to słyszałem, że szumienie w głośnikach w naszych BOSE to jakaśtam norma.

Pozostałych proszę o jakieś zdanie. Byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno - w ori wiązce widziałem, że ten gruby masowy przewód miał mniej więcej po środku długości ucho, które się przykręca gdzieś do karoserii poprawiając masę.

lewa strona tunelu środkowego z tego co pamiętam. I Nokia też to ma.

Mimo to słyszałem, że szumienie w głośnikach w naszych BOSE to jakaśtam norma.

Zakładałem bose u Alana w aucie, żadnych szumów nei było, cisza kompletna.

A co do cięcia wiązki to nie rozumiem jaki to ma sens. Wyjąłem wiązke nokii, włożyłem w jej miejsce bose, wszystko zapasowało niemalże P&P i nie musiałem nic lutować kombinować itd. A Ty teraz będziesz musiał robić dochodzenie z kąd sie biorą szumy hehe :naughty:

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem bose w a6 na wiazce noki i tez mialem szumy

nie szukalem nie bawilem sie tylko dalem separatory masy przy wzmaku i nastala cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz czyli jednak jest jakaś różnica między wiązkami ale cholera jaka, materiał przewodów, dziwne.

arre, napisz please coś więcej na ten temat to wykonam u siebie póki mam bagażnik rozłożony jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO tu duzo pisac

dwa takie cudaki zakladasz ( jeden separator czysci dwa sygnaly)

i masz sygnal czysty jak majty soltysa :decayed:

http://allegro.pl/sinuslive-fitr-separator-izolator-petli-masy-w-wa-i5203822845.html

aha wydaje mi sie ze taniej znajdziesz ( 25-30zl)

ja to zakladalem z tego co pamietam na wejsciach przed wzmacniaczem

i zakladalem w a6 ( konwersja nokia -> bose )

i w a3 pamietam tez zakladalem bo tez mialem szumy na nie ori instalacji ale to juz inna bajka bo jakos przewodow mialem slaba...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...