Skocz do zawartości
IGNOROWANY

mocowanie anteny od cb radio


Gość piter

Rekomendowane odpowiedzi

urządzenie nazywa sie chyba spliter

tylko pytanie czy można wykorzystać instalację radiową i podzielić sygnał gdzieś koło radia czy też na potrzeby cb radia trzeba ciągnąć nowy kabel przez całe auto ??

:shock:

Toż to chyba uchwyt do mocowanie anteny a nie spliter :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie zamontujesz jej zamiast anteny do radia?? dokupujesz takie malenstwo(przypomne sobie jak to sie nazywa) i antena CB sluzy i do CB i do radia...

ale ja mowie o tym urządzeniu o którym pisal Murzyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde dalej nie wiem jakie radyjko jest najciekawsze co z instalacja i gdzie ta antenke dac ...

Co do radyjka to dla początkujących proponuje używane ale lepsze od niektórych nowych:

http://www.allegro.pl/item155237956_alan_18_stan_b_dobry.html

kiedyś takie posiadałem i bardzo dobrze się spisywało a dla bardziej wtajemniczonych i którzy lubia miec więcej bajerów to proponuje to:http://www.allegro.pl/item158337912__alan_48_plus_multi_bcm_.html obecnie takie posiadam.

Z antenka to proponuje długa (President, LEMM) bo jest lepszy odbiór i nadawanie no i oczywiście uchwyt taki jak ma Pikuś,(patrz zdjecia) to jest uchwyt Alan-a jest drozszy od pozostałych jakie mozna spotkac ale jest wygodny i cienki co ważne jest przy montażu w naszych A4 gdzie są małe szczeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko @Pikuś czy klapa bagaznika zostala przewiercona czy to jest tylko na scisk?

A tak co do radyjek to polecam na calkowity poczatek Alana 100+ chyba najprostsze i jedno z najtanszych cb na rynku z jakim mialem do czynienia.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak co do radyjek to polecam na calkowity poczatek Alana 100+ chyba najprostsze i jedno z najtanszych cb na rynku z jakim mialem do czynienia.

pozdr

tylkoz nim jest jeden problem ze nie ma filtra AML i moze sie grysc z elektronika w waszym samochodzie( monitorkiem LCD, wzmacniaczem, climatroniciem) wiec do nowszych modeli radze kupowac lepsze radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sposób mocowania anteny to generalnie najbardziej zalecana jest zamontowanie w dziurze w dachu (można zamiast standardowej anteny do radia), w drugiej kolejności jest uchwyt i dopiero na końcu jest montaż na podstawie magnetycznej.

Wynika to z kwesti uzyskania dobrej podłączenia do masy.

Montowanie do relingów nie jest dobrym rozwiązaniem bo tam się nie da za bardzo uzyskać masy i będzie kicha.

Jeśli chodzi o anteny "uniwersalne" czyli takie do CB, radia i GSM - zbierają one bardzo nędzne opinie. Tak samo "splitter" - czyli wykorzystanie anteny CB do normalnego radia też nie bardzo się sprawdza.

Lepiej zamontować sobie wewnętrzną antenę przyklejaną do szyby przedniej - dobra antenka pozowli na bezproblemowy odbiór na terenie całej PL (mam takie coś u siebie i będąc na Słowacji pod Chopokiem udawało się złapać Radio Zet :-) ).

Oczywiście im dłuższa antena tym lepiej - ale jako "antyradar" spokojnie wystarczy np. Lemm AT-106 (ok. 70parę centymetrów jeśli dobrze pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdze z anena magnesowa hustller( taki brzydki srebny bat) i nie mam do niej żadnych zarzutów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdze z anena magnesowa hustller( taki brzydki srebny bat) i nie mam do niej żadnych zarzutów

Do ochrony "antymiśkowej" wystarczy, miałem kiedyś taką, teraz używam President Ohio na magnesie a radyjko President Taylor III- zestaw rewelacja, zero szumów ,osiągi na trasie spokojnie do 10 km,w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam poczciwego Presidenta Herberta i antenkę też Presidenta (dokładnej nazwy nie pamiętam). Kiedyś wszystko ładnie było dostrojone i dobrze chodziło ale w innym autku. Myślę teraz o prowizorce na wyjazd do Wisły. Podpowiedzcie proszę, czy jak jakoś umieszczę antenkę w poziomie pod pokrywą silnika (łatwo tam o masę), to będzie to chodziło na tyle abym mógł po drodze porozmawiać ? Jeszcze jedno pytanko: czy nie zamiesza mi sygnał z antenki w elektronice auteczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek66 - IMHO nie ma opcji żeby Ci antena położona pod maską jakkolwiek zadziałała!

Dodatkowo - jeśli miałeś zestrojoną na innym aucie to po zmianie auta musisz ją dostroić od nowa (SWR) - w wariancie najgorszym możesz doprowadzić do spalenia końcówki mocy w radiu (niedopasowanie). W wariancie lżejszym będziesz miał po prostu nadawanie/odbiór do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak jakoś umieszczę antenkę w poziomie pod pokrywą silnika (łatwo tam o masę),

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem,ale chcesz umieścić antenę pod maską :?: :galy: To juz Ci mówię ze będziesz słyszał ale wszystkie dzwięki z silnika i osprzętu. Może masz fotki tej anteny, byśmy zobaczyli co się da z niej wykrzesać,może wystarczy dokupic jakis uchwyt :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz fotki tej anteny, byśmy zobaczyli co się da z niej wykrzesać,może wystarczy dokupic jakis uchwyt :?:

Dzięki zrobię fotki. Uchwyt mam do mocowania w rynience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nioo juz cosik wiecej wiem .. czyli mocowanie w avant to przedewszystkim tylna klapa... qrcze myslalem o jakims magnesie na dachu ale jak klapa to klapa ... a co do radyjka to p[onoc jest jakies co spokojnie wchodzi w skrytke po lewej stronie od kierownicy ... co Wy na to by go tam zamontowac nie bedzie sie grzal? i czy to dobry pomysl ?

Jak macie jakies fajne inf na temat rydyjek gdzie montujka fachowo i (w miare tanio) krakow, katowice to wery thx za inf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hutto, klapa nie zostala tknieta. Fakt faktem, ze uchwyt drogi ale jestem (bylem) zadowolony.

Co do radia nie kupuj tych tanich bo to sa szumiaste wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o montaż do relingów to oczywiscie można, ale trzeba doprowadzić do anteny dodatkową mase.

W Krakowie koło cyklocentrum są serwisy cb-radia gdzie montują czy ja wiem czy drogo. Za montaż " z boku tunelu" i skrócenie kabla wziął 40 zł :( nie wiem, czy to drogo ale chyba tak (przebicie 2 dziurek i zlutowanie kabelków 2-ch ) Oczywiście pyta się gdzie i jak sobie życzysz myślałem nad ta półką pod nogami, ładnie się komponowała nawet, ale trzeba było mocno ingerować grucha nie wiadomo jak położyć, wiec zrezygnowałem.

Ja to robiłem w środkowym serwisie (z lewej sklep, w środku serwis cb oraz normalnych radiów ( :/ ) i po prawej też montaż cb )

Ja mam hastelra ic-100 + Cobre 19 IV DX i mi to wystarczy na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radyjko TTI770 jest naprawde ok!! choc antenke mam mala 40cm Floride Presidenta sciaga mi to ok 6-nawet 10kilosów!!Dobra antena to podstawa im dluzsza w sumie tym lepsza Poczytaj sobie tu http://cb-radio.pl/ Ja z moja antenka choc mówią za trzyma sie do ok 170km/h jechalem 200km/h przy silnym wietrze i jej nie zwialo nawet lakieru nie porysowala!!Ale drugi raz bym tego nie zrobil bo jak by ja porwalo to bym stracil szybe!!!Jesli chcesz miec zestaw antymiskowy i mala nie pozorna antenke na dachu polecam TTI 770+President Florida!!! Jutro wstawie fotke jak mam zamontowane radio!!!! :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz fotki tej anteny, byśmy zobaczyli co się da z niej wykrzesać,może wystarczy dokupic jakis uchwyt :?:

No i problem się rozwiązał. Nie miałem pojęcia ile kosztuje magnesówka ale na allegro znalazłem za 38 zł. i już mam :) . Oto mój obecny zestawik:

77b68e2f6040a431m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...