Skocz do zawartości
IGNOROWANY

mocowanie anteny od cb radio


Gość piter

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w najblizszym czasie zamierzam kupic cb radio. I mam pytanie: czy jest jakas mozliwosc, albo znacie spsob na zamontowanie anteny do relingow (a4 avant), czy sa jakies specjalne uchwyty do mocowania? mozna tez na magnes, ale slyszalem ze przy szybkiej jezdzie antenka moze odleciec, i tez szkoda mi robic dziury w dachu :sad: , zeby zamocowac na stale.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie zamontujesz jej zamiast anteny do radia?? dokupujesz takie malenstwo(przypomne sobie jak to sie nazywa) i antena CB sluzy i do CB i do radia...

[ Dodano: 2006-08-04, 15:42 ]

a do relingow to chyba lipa, bo jak to zmasujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez na magnes, ale slyszalem ze przy szybkiej jezdzie antenka moze odleciec

totalna bzdura

no chyba że może ktoż miał na myśli prędkości powyżej 250-300km/h

z praktyki wiem że przy 210km/h nic mi nie odleciało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez sie zastanawialem nad magnesowka, ale opinie na kilku forach o cb radio, na ktorych zdania o magnesowkach byly bardzo rozne, troche mnie zmylily...

Czy macie jakies doswiadczenia z magnesowkami?

dzieki za wszelkie info :wink:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat ma magnesówke przy vanie i jak wiecie tam opory powietrza są ogromne, a przy predkosci 160 km/h antenka sie trzymała. Mozliwe ze tym co odpadała była u jakiegos chińczyka kupiona i dlatego tak sie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDM, niekoniecznie...te o ktorych slyszalem to byly presidenty i inne bdb firmy i odpadaly przewaznie jak padal deszcz (moze zalozyli na mokra blache) lub przy wyprzedzaniu tira. rozne sa tez wielkosci tych podklawek magnesowych. faktem jest ze do avanta najlepiej jest zamontowac jakas dobra 60-70cm zamiast normalnej anteny (patent idealnie sprawdza sie w golfie 4 (hatchback) mojego brachola...

[ Dodano: 2006-08-04, 22:32 ]

tak jak pisalpiter, opinie na temat magnesowek sa podzielone i sa ludzie ktorym to sprawilo problemy...normalna jest pewna w 100% i ponoc ma lepszy zasieg/czystszy odbior

[ Dodano: 2006-08-04, 22:32 ]

piter, sa jeszcze takie uchwyty na klape, tez tak mozna zamontowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja ze swoju juz jakis czas smigalem i przy 170 nie odpadla, ale wczoraj przy 130 jak sie mijalem z TIREM antenka prawie mi tylnia szybe wybila.

Wiec oddaje ja i kupuje taka z uchwytem na rant klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu, antenka dlugosci moze 70cm i poprostu sie oderwala od dachu uderzajac w szybe i wisiala na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qmam, no to faktycznie nie ciekawie

lecz nadal jest to dla mnie dziwne ponieważ jak już wczesniej pisałem sam latam na magnesowce i całe stado znajomych również

i jeszcze nikomu nie odleciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś, zastanow sie nad ta normalna wkrecana, zamiast anteny radia...wg mnie najlepsza opcja (musze sie spytac w jakims sklepie jak nazywa sie to urzadzonko co pozwala na obsluge CB i radia z 1 anteny...na allegro juz niema)

jezeli decydujesz sie na zaczep to zwroc uwage na szerokosc szpar, zeby Ci nie poprzecieralo kabelka, przy kombi i hatchbackach sa z tym problemy, szczegolnie ze audi ma cienkie szpary-musisz wtedy to montowac bardzo nisko i dac dluzsza antene...

[ Dodano: 2006-08-06, 16:30 ]

zdeniu, wlasnie chodzi o to ze nie jest to nagminne, ale sie zdarza :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wisi na klapie na uchwycie fakt jest tam ciasno ale sie wszystko miesci i nic nie obciera no ale antente to mam 180cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter ja już z CB trochę czasu jejżdże i obecnie mam malutkie radyjno podłączane do zapalniczki (midland ALAN 199-A ) i antene na magnesie president OHIO o dł.66cm

Zestaw jest super zakładam i demontuje w każdej chwili i potrzebie a trwa to 20sec.

Jeżeli chodzi o antenke i magnes to grzałem z nią kilkakrotnie 210km/h i nic , a miałem sytuacje zupełnie niedawno że przy 180km/h niestety się odczepiła (na moje szczęście nie zostawiając na autku żadnych śladów czy zarysować ).Podejrzewam że wiatr który był silniejszy niż zwykle spowodował iż magnes nie wytrzymał oporu powietrza i puścił tak więc anteny magnesowe uważam za dobre rozwiązanie lecz dobierając prędkość jazdy trzeba brać pod uwagę warunki pogodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urządzenie nazywa sie chyba spliter

tylko pytanie czy można wykorzystać instalację radiową i podzielić sygnał gdzieś koło radia czy też na potrzeby cb radia trzeba ciągnąć nowy kabel przez całe auto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...